Všechny velké a malé bytosti

• Veľká Británia All Creatures Great and Small (viac)
Veľká Británia, (2020–2023), 21 h 38 min (Minutáž: 45–53 min)

Predloha:

James Herriot (kniha)

Anna Madeley, Samuel West, Rachel Shenton, Callum Woodhouse, Nigel Betts, Matthew Lewis, Melanie Kilburn, Diana Rigg, Nigel Havers, Maimie McCoy, Tony Pitts (viac)

James Herriot, čerstvý absolvent oboru veterinářství na univerzitě v Glasgow, jde za svým snem stát se veterinářem v úchvatném Yorkshire Dales, ale brzy zjistí, že léčit zvířata znamená především léčit jejich majitele – a že farmáři z Dalesu jsou drsní lidé, které těžko o něco prosit. Ve Skeldale House se James seznamuje se svou novou, dysfunkční rodinou – se svým chaotickým a chybujícím šéfem Siegfriedem Farnonem, jeho umíněným bratrem Tristanem a mazanou paní Hallovou, která chce neustále vše řídit. Když Jamese zaujme místní kráska Helen Alderson, má další důvod v Dalesu zůstat. (Viasat)

angel74

„Zvířata vítáme, lidi tolerujeme.” - Toť vskutku velmi příhodný nápis na dveřích domu veterinární chirurgie tří ústředních hrdinů Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra Tristana a Jamese Herriota, který krásně vystihuje jejich veterinární praxi. Seriál Všechny velké a malé bytosti mi v mnohém připomíná Panství Downton, i když se věnuje úplně jinému tématu a chybí v něm záporné postavy. Idylická krajina anglického venkova, v níž se děj odehrává, mě naprosto okouzlila. Celkově to je takové milé pohlazení po duši v té dnešní uspěchané a přetechnizované době. (80%) ()

sportovec

Ve světě, který je rozbouřen hodnotovým mlžením, je tento starosvětsky (ve smyslu XX. století) založený seriál vysloveně osvěžujícím pohlazením po duši. Slušnosti, dobroty a radosti ze života není nikdy dost. A ač to zní téměř kýčovitě, takoví lidé a takové životy opravdu existují. Jen se umět dívat. ()

lemonova

Veľmi pekný a vydarený seriál.. niekto by povedal, že pre staršiu generáciu. Asi by mal pravdu: je príliš láskavý, pomalý, pokojný, bez zlých hrdinov, bez jediného vulgarizmu za celú stopáž. Ale nie je ani banálny ani povrchný. Navyše inšpirovaný skutočným životom. Ak si chcete oddýchnuť z kategórie "duchaplný relax", tak odporúčam. ()

hanagi

Pokud si dobře pamatuju, tak Herriotovy knihy byly o dost drsnější, vtipnější a hlavní hrdina zdaleka nebyl až takový moula. Seriál jde trochu jinou cestou, předkládá nám sluncem zalité, hřejivé retro, plné laskavých lidských bytostí a roztomilých zvířátek. Ale příjemně se na to kouká a tak to beru, občas asi každý potřebuje trošku toho pohlazení po srsti. ()

ostravak30

Remake staršího seriálu vypadá opravdu moc dobře. Jak vizuálně, kdy tvůrci zamířili do nádherných částí Anglie a panoramata jsou jednou z důležitých částí celého díla, tak třeba herecky. Na představitele rolí se dobře dívá, jsou sympatičtí a diváka si rychle získají. Stejně jako okolní obyvatelé během jednotlivých epizod. Já mám strašně rád pohodové seriály a toto je jeden z nich. Ostatně jeden z režisérů se věnoval i Panství Downton a jedna ze scénáristek zase Zavolejte porodní sestřičky - oba specifické seriály specifických období. Mohl bych se na něj dívat znovu a znovu. Možná je škoda, že nebylo natočeno více epizod. Každopádně seriál si mě získal a určitě se nebudu bránit si přečíst knihu Jamese Herriota, pokud na ni narazím a najdu si čas. ()

Galéria (1 621)

• Po kriketovém utkání během rozhovoru s Hughem (Matthew Lewis) vyklouzne Helen (Rachel Shenton) pásek z poutka šatů. Když se však v dalším záběru baví s Jamesem (Nicholas Ralph), má pásek opět zastrčený do poutka. (Krocka)
  • Siegfriedův automobil je Rover 12 Tourer z roku 1935. (xisp)
  • Autobus, kterým přijíždí James Herriot (Nicholas Ralph) do Darrowby, je Leyland Lion PLSC3 dans z roku 1927. (sator)