Akční thriler plný napětí a smrště kulek od režiséra filmu "Double Team" přesně ve skvělé stylu Johna Woo. Připravte se na skvělé herecké výkony, na ostré dialogy, naprosto nový styl natáčení akčních filmu. Prostě musíte vydržet až do poslední kapky krve... (oficiálny text distribútora)

iMilan

Tsui Hark neumí, narozdíl od Johna Woo, udržet kompaktní tvar a vygradovat finále. Zde forma jasně vítězí nad průměrným obsahem. ()

JosefTomas

Kdo umí umí a kdo neumí, čumí. V tomhle případě čumí divák, co to sakra všechno znamená, protože ničemu nerozumí. Není nic horšího, než když počáteční chaos v půlce vystřídá totální maglajz a z něho vzešlý nezájem plus doufání v konec, co nepřichází (nejhorší vizitka filmu). A spoilery mi jsou teď totálně jedno, protože vám aspoň zmírním utrpení. Třeba do teď absolutně nevím, proč ta hlavní postava Nicholase Tseho (která pro děj následně není důležitá, takže to ani není hlavní postava) je v půlce za jednu vraždu chycena (kterou udělala, z počátku vedlejší a pak pro děj hlavní, postava v podání Juna Kunga), přestože seděla venku a v době vraždy se nemohla k cíli dostat. Zároveň Tse VŠUDE tahá falešnou airsoftku, protože jedna svině z jeho týmu mu pistoli nikdy nedá (odkdy taky bodyguard nějakou potřebuje, že?), ale míří s ní všude jak s pravou. A ta druhá postava Kunga je nějaký zabiják a už vůbec nevím, proč se s tou první zná. Nakonec jdou po něm zabijáci, se kterými dělal, protože zabil jejich/svého šéfa, ale od půlky už člověk neví, proč Tse jde do nějakého bytu, kde ho navíc přepadnou a jsou na něj připraveni, je tam k tomu strašně střel a rádoby chytrý akce, jenže je to úplně debilní a nikdo neví, co se děje. Postavy navíc mluví kantónsky, jindy anglicky a někdy dokonce španělsky, ale mění to třeba v momentech, kdy mluví se stejnou postavou, takže jsou i blbý. Všemu ale nasadí korunu konec, kde ty zabijáci chtějí zabít Kunga manželku, jenže potom jdou po něm a následně přijdou do nějaký koncertní haly, kde policie Jungovi nechá volný prostor ty lidi zachránit. Vůbec nevím, proč by chtěli zabijáci ty lidi v hale zabíjet a proč je má chránit, ale to je pořád lepší věc, než že Kunga manželka je těhotná a někde mimo rodí. Proč sakra těhotné ženský ve filmech musí rodit v momentě, když kolem nich běhají zabijáci a chtějí je zabít? *zvuk kašle z toho, jak mi zaskočilo to tlustý klišé, co jsem musel sežrat* A to všechno měl být prosím dle distributora "Akční thriler plný napětí a smrště kulek od režiséra filmu "Double Team" přesně ve skvělém stylu Johna Woo.". Napětí maximálně v tom, jak dlouho ta kravina ještě bude trvat a styl Johna Woo možná Tsui zkouší napodobit, jenže Woo na rozdíl od něj vyprávěl příběh (nejen) v akci a pokaždé nabídl v tom chaosu přehlednost. Tsui nabízí jen chaos a hlavně se snaží být ten "druhý John Woo", což je nejen debilita v tom, že každý filmař by měl najít svůj vlastní styl a tvář, ale hlavně nikdo nemůže být "další Woo", neboť když dva dělají totéž, tak jeden natočí klenot a druhý přestylizovanou s*ačku. ()

Johny_MH

Konečně zase nějaké pořádné honkongské inferno. Johne Woo nechceš něco podobného zase natočit? Prostě - žák předstihl svého učitele. ()

gpx

Syrový akční film bez pořádného nosného příběhu. Děj je tak zbytečně roztříštěný, což působí dost rušivě. ()

HKstars

Třetí tisíciletí se pro Tsuie Harka nese v duchu tvůrčího tápání a přiznejme si to, občas dokonce milovaný režisér spadne do kanálu a natočí něco jako Black Mask II. Naštěstí jsou tu i lepší snímky, které dokazují, že Xu Ke na to pořád ještě má. Odhlédneme-li od akčních filmů s Van Dammem, které půlka fandů nenávidí a ta druhá jen velmi opatrně obhajuje, máme tu především čistě hongkongskou akci Time and Tide, kterou Hark natočil za peníze vydělané právě prací s Van Dammem. V rámci objevování nových území tentokrát režisér vykročil na v Hong Kongu dobře zmapovanou půdu gangsterek, ale Triád se tu nedočkáte. Příběh se točí kolem mladíka Tylera, který se jednoho večera ztříská natolik, že se vyspí s policistkou co je jinak na holky. To už stačí na výčitky svědomí a navzdory odmítání z její strany se náš hrdina rozhodne vydělat spoustu peněz, zabezpečit potomka a odjet nějak do tropického ráje. Právě odtamtud pochází zločinecký gang hispánců, který hodlá přesídlit do Hong Kongu, světa štědrých sponzorů, kteří dovedou ocenit jejich služby. Jack je jediným Asiatem v týmu, ale to by nebyl takový problém, jde spíš o to, že Jack myslí na zadní kolečka a budování rodiny, což se dá se zabíjením lidí skloubit jen velmi těžko. I záškoláci však ví, že od podobné práce se neodchází, takže když se Jack se svými kolegy rozloučí na letišti, všechno teprve začíná. Tyler vstupuje do ilegální ochranky svého strýčka, aby vydělal nějaké peníze a je jen otázkou času než se všichni sejdou na jedné párty, s nabitými zásobníky a kolty nízko u pasu. Vítejte ve světě plném přestřelek, podrazů a ostrých hochů... Ještě, že se Tyler seznámí s Jackem v uvolněné atmosféře nakupování narozeninových dárků. Bez něj by totiž v rozpoutané válce gangů se svou airsoftovou pistolí sotva uspěl... Hark si svojí gangsterskou premiéru jak se patří užil a stylisticky ji lze označit za přerod mezi jeho vizuálními žranicemi na kterých si udělal jméno a experimenty na kterých ho ztrácí. Solidní rozpočet mu dovoluje inscenovat rozmáchlé přestřelky a úžasné kamerové jízdy (akční scéna v činžáku je úchvatná), stejně jako trademarkové průjezdy skrz materiál nebo makrozáběry (nájezd do komory pistole), na druhé straně však Hark používá zatuhnutí obrazu nebo zoom doneznáma až amatérským způsobem. Odhadnout kde končí ústřel a začíná umění je těžké, ale např. výbuch ledničky a pečení holubi, to si myslím zasloužilo klasický přístup. Pokud Hark podobnou "neohrabanost" vloží doprostřed vizuálně dokonalé scény, podaří se mu bořit celou její strukturu. Tyto okamžiky jsou ale naštěstí jen chvilkovými křečemi a choreografie scén, ať už se jedná o přestřelky nebo krátké souboje, je vynikající - Xin Xin Xiong si zkrátka poradil, i když musel pracovat s herci, kteří nemají žádnou praxi v bojových uměních ani střelbě. Jinak však podávají vynikající výkony, především Nicolas Tse (Tyler) a Wu Bai (Jack) táhnou příběh kupředu a profitují z dobře napsaných postav. Ani ženské polovičky hlavních hrdinů se nenechají zahanbit a hispánský kompars je složen z natolik úchylných charakterů, že se na nich snad ani nedalo nic zkazit. Když teď znovu připomenu, že po většinu filmu to na nás zpoza kamery hraje starý dobrý Hark, ten který umí dělat kouzla s kamerou, mistrně zachází s filtry a hlídá si vyznění příběhu neustálým přebíháním od čisté akce k dramatu a všudypřítomnému humoru (ten je velice důležitý a nedovolí snímku sklouznout k tradičnímu pojetí gangsterek - Hark jede napůl v comicsové póze, takže se nebudete smát, když hrdinové v akčních scénach vyrobí místy neuvěřitelné triky. Vizuální stylizace tu jde ruku v ruce se supermanskými kousky a bezvadně to funguje), nezbývá než zatleskat. Je to už čtyři roky, co Hark Time and Tide natočil, co se mu povedlo spřáhnout svou nekonečnou fantazii i schopnosti a přinést divákům něco hodně fajn po všech stránkách (ani jsem se nezmínil o výborné hudbě, což je věc u hongkongských filmů zdaleka ne samozřejmá). Můžeme se jen modlit, aby se do podobné formy vrátil, protože se na to moc dobře kouká. 80% () (menej) (viac)

esmoke

Jaký může být film když i zde uváděný oficiální text distributora není správně česky? Zmatený, nepřehledný a bohužel je to nuda. Kdepak to nejlepší už Hark Tsui předvedl dříve. ()