V alternativní verzi Velké francouzské revoluce objeví budoucí vynálezce gilotiny nemoc, která nutí šlechtice vraždit obyčejné lidi. (Netflix)

AppleCore

Velká francouzská revoluce! Historická dramatizace událostí, které k revoluci vedly, jakož i strhující portrét těch, kteří byli v jejím čele. Tak přesně to od La Révolution nečekejte. Tady jsme v realitě divných chorob, nesmrtelnosti a voodoo šílenství. Pátá řada bude o tom, jak Hitler vyhrál válku a nesmrtelný Napoleon mu půjde po krku. Jinak je to ale vlastně koukatelná jednohubka plná skvělých obrazů, brutality a doprovázená výborným soundtrackem. ()

Jaro.Krafcik

Sotva priemerný seriál na netflixe, ktorý má aspoň 8 epizód, poriadne temné to teda bolo ale ako nejak ma nezaujali ani samotné postavy a dej vôbec. Dopozeral som to fakt len kvôli tej temnosti a zopár kvalitných scénok sa našlo. Záverečná časť veľmi vydarená. Inak trochu nuda a určite sa v streamovacej službe nájde o dosť viac lepších seriálových kúskov. 3* ()

misterz

Obsahovalo to všetko, čo by teoreticky malo baviť - tajné spoločenstvo, tajomný vírus, postupné pátranie po pravde, akčné scény, pekná výprava.... Ako celok to však nemalo potrebné grády, aby to dokázalo výraznejšie upútať. Všetky tie vedľajšie dejové linky, ktoré sa spájali do uceleného príbehu akoby k sebe ani nepatrili a len ťažko sa lepili dohromady. Priemer. 60/100 ()

Ellmariachi

Na červené eNko přišla další věcička, vymykající se všem standardům. Nebo jinak, je to prostě taková vzácná šílenost. Hned první scéna je naprosto skvělá a první díl zdá se být příslibem super příběhu a výpravného seriálu. Ve druhém díle vidíme opravdu dobře natočenou akci a postupně se na šachovnici rozjíždí velmi zajímavý příběh. Jenže postupně se to celé tak nějak neumí rozjet. Až na jeden díl je to chystání se na něco, co když přišlo, bylo to hrozně...malé. To vše bych ale dokázal odpustit. Co ale mému hodnocení ublíží nejvíce je , že jsem si k žádné postavě nenašel nějaký osobnější vztah. Všechny jsou až příliš černobílé, zatím, a to jedno překvapení na konci... Věřte nevěřte, ale ta postava se mi zdála divná okamžitě. Co ale naopak musím vynést do nebes je hudba. Tak ta je naprosto boží. Včetně nejmenších podkresů. Ta samotná tahá mé hodnocení o 10 procent nahoru. Kolem a kolem se na druhou sérii těším, protože, první dokázala udělat několik extrémně silných momentů. Jako celek na mě působí jako ty postavy. trošku odtažitě. 69 procent za fajn příslib do dalších sérií. ()

rublik05

1. série: Původně jsem očekával výpravný historický seriál o Velké francouzské revoluci, který divákovi nabídne reálný pohled na tehdejší události, které bezprostředně předcházely této jedné z největších události 18. století. Což jsem svým způsobem i dostal, i když s trochou fantasy prvků. Myslím, že kdyby se tvůrci obešli bez různých nemocí a lidojedů, seriál by se mi líbil mnohem víc a mé hodnocením by bylo rozhodně vyšší. Každopádně seriál je moc dobře natočený, líbila se mi ta drsná a špinavá realita předměstí, všudypřítomná bída byla neuvěřitelně věrohodně natočená. Herci vesměs neznámí, výkonnostně spíše průměrní, přesto své role zvládli poměrně dobře a žádná postava mi nepřišla vyloženě otravná, ale ani moc sympatická. Oceňuji i kvalitní kameru a střih, povedlo se i výborné hudební podbarvení, které dodává jednotlivým scénám místy až mrazivou atmosféru. S první sérií jsem hodně spokojen, je natočená nesmírně poutavě, místy až brutálně a i když je to trochu mimo můj žánr, rád se podívám na pokračování. 6/10. ()