Júkoku no Moriarty

• Japonsko Yūkoku no Moriarty (viac)
Animovaný / Historický / Krimi / Psychologický
Japonsko, (2020–2021), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Británie ke konci 19. století se stala dominantní mocností. Sociální třídy jsou pevně dané a vyšší šlechta využívá svého postavení k uzurpaci a vládě nad sociálně nižší populací. K oné smetánce patří i mladý učitel matematiky a intelektuální génius William James Moriarty. Se svými bratry Albertem a Louisem neprožívá v jejich noblesním sídle nikterak dobrodružný život, a tak se mimo vyučování na škole nabízí zájemcům v nesnázích jako rádce a konzultant. William James Moriarty ale tímto zastírá tajné politické ambice, které sahají až k místům úplně nejvyšším. (Scalpelexis)

Recenzie používateľa J.CTORN k tomuto seriálu (7)

Júkoku no Moriarty (2020)

Tak jsem právě tohle dílo dokoukal. Původně mě k tomu nalákal seriál BBC Sherlock kterej miluji a kterej se nedá překonat, ani tímhle, to zdaleka. Každopádně já si to nesmírně užil, origin bratrů Moriartych je geniální a myšlenka prolínající se sériemi je též geniální. Ještě bych chtěl varovat, není to gay anime jak si někteří chytrolíni myslí. Každopádně koho jsem tu žral nejvíc tak Sherlocka, skvěle ho tu zpracovali. Samozřejmě bylo by lepší kdyby postavy jako např. John Watson nebo paní Hudsonová či Mycroft byli lépe propracovaní. Ale to chci moc od seriálu který má stopáž 20 minut. Možná co bych vytknul tak mi tu nesedí soundtrack jako piano a podobně, chtělo by to něco dynamičtějšího a osudovějšího za mě, třeba jako měl právě BBC Sherlock. Co se mi líbilo tak že děj byl od začátku do konce prakticky komorní, takže to neztrácelo fajn londýnskou atmošku. Za mě 8,5/10, parádička. ()

Híro no hitomi dainimaku (2020) (E03)

Celkově se mi líbí příběh nebo možnost jak Moriarty vznikl. Myslím si, že to jistě dělá čestnou práci pro dílo BBC Sherlock. Rozhodně jsem zvědavej kam se bude děj ubírat a samozřejmě se velice těším na Sherlocka! ()

Noahtic gódžiken dainimaku (2020) (E07)

Trochu jsem se bál, už proto že je tu Sherlock dost podobný BBC Sherlockovi jak ho uchopí a popravdě náramně jsem si ho tu užil. Zároveň scénář a kompozice tohoto dílu je mistrovská. Možná zatím nejlepší díl protože ten plán co tam vymyslí je fakt geniální. Miluju to ()

Sherlock Holmes no kenkjú dainimaku (2020) (E09)

Kámo tak to se jak rozjíždí? Kdybych to měl sice porovnat s BBC Sherlockem tak je jasné že Benedict vítězí s přehledem ale Sherlock je tu fakt skvěle udělanej. Neskutečně si to užívám. Jen co mě nesedí tak rychlost přátelství Johna a to, že k němu není ani trochu kritický, Lestrade by mohl být taky zajímavější ale holt s BBC Sherlockem to porovnávat nemůžu. I tak je to luxus a mám radost že někdo udělal anime Sherlocka ()

Joccu no šomei (2021) (E21)

Prostě zjišťuji v průběhu, že tam kde se vyskytuje Moriarty, děj je spontánní a dramatický s momenty u kterých si fakt řeknete woooow. Ovšem ne všechny díly kde jsou pouze bratři Moriartové vám zaručí 5 hvězd, ovšem když je na scéně Sherlock tak posedlost seriálem začíná. Tenhle díl byl fakt fajn, Londýnská atmoška byla zase cítit a rád jsem opět navštívil 221b Bakerstreet. ()

Saigo no džiken dainimaku (2021) (E24)

Popravdě fakt dojemný díl, což mě tu jak u Moriartyho a Sherlocka kteří byli pojati lehce jinak vůbec nevadilo a nechápu jak někdo může nazývat toto anime gay anime, jako vážně???? Je to bite. Každopádně tenhle díl ukazuje poselství boje s vrchností a samotným přístupem dvou protagonistů a je to udělaný mistrovsky. SPOILERY mě bylo celkem jasný že Sherlock přežije (u Moriartyho jsem nedoufal), protože by to bylo clkm divný, že by zrovna Sherlock, kterej je emočně stabilní a s racionálním mindsetem. ()