Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

VerJer

Vubec to neni blba komedie. A Hofman samozrejme opet brilantni. Na ceske srancopomery kdy v kazdem srancofilmu musi byt Polivkova je tohle opravdu jako svezi zavan. ()

Tangarinka

Po všech těch "rádoby" komediích z české produkce za poslední roky je film Ubal a zmiz překvapivě osvěžující. Co na tom, že scénárista a režisér v jedné osobě Adam Hobzík čerpal inspiraci od Guye Ritchieho. Výsledek sice naní úplně na 100% (co také naděláte s českým rozpočtem, že), ale celkový dojem je víc než dobrý. Nechybí vtip ani napětí, příběh má spád a představitelé Mirečka a Viléma v podání Matouše Rumla a Janka Gregora tomu dávají tu správnou jiskru. Pozadu ale nezůstávají ale ani jejich herečtí kolegové. Pochválit musím i hudbu, která do příběhu pěkně pasuje. ()

NinetyOne

Ta šance, že by Matouš Ruml nějakým způsobem zaujal Sharlotu, je asi tako vysoká, jako že v pátek vyhraju eurojackpot. Nechápu, jak tak jendoduchá komedie s tak dobrým obsazením může být tak nezábavná. Pizza, papouch, taxikáři, policajti, Leoš Noha, rádoby vtipnej vietnamec, rádoby drsnej rocker, nic z toho do sebe nezapadá. Plýtvat tak dobrými herci na takovou frašku je hřích, ale předpokládám, že film vznikl během koronaviru a Hofmann a spol. prostě potřebovali peníze. Jedna ze stovky trapných českých "komedií", co o chlup přesáhne 50% na ČSFD a skončí jako příloha DVD v papírovém obalu nějakého časopisu za 49 Kč. ()

Alusshka

Chvíli člověk kouká a pak tápe, o čem to že ten film je. Ze začátku se čeká na zápletku a nějaký spád, ale ten nepřichází. Film nic neříkající, ani co se týče hereckého obsazení. U některých herců si myslím, že byla škoda, se nechat ponížit nesmyslnou rolí ještě v horším filmu u kterého asi každý usne. Nevkusný až trapný humor táhne celým filmem. Jednou stačilo. ()

Korpy22

Stereotyp za sterotypem, ve filmu který absolutně neodpovídá tomu, v jaké době byl natočen. Když totiž člověk asijského původu jede na skútru, tak si místo helmy vezme bambusový klobouk. Nebo to, že každý asist vlastní večerku a pěstuje trávu. Tragický výkon Metouše Rumla a jeho herckého parťáka Janka Gregora filmu rozhodně nepřidává. Přijde mi to, jako pokus o české Trainspotting, které se ale vůbec nepovedlo a místo toho přineslo xenofobii a rasismus. O scénáři bez děje a zápletky radši nemluvě. Film se vleče od nikud nikam a nabízí nám akorát pár laciných vtipů. ()

Enon

Asi bych to popsal slovy, že je to dosti prvoplánové, avšak přesto jakžtakž funkční. Ubal a zmiz má takové ty klasické neduhy postihující české filmy, například hraní na jistotu a neschopnost experimentovat, nedomyšlenost příběhu (všechno jde hladce), naše postavy se stávají pasivními protagonisty, tzv. nechávají se unášet příběhem bez svého zásahu do něj, zbytečné vedlejší postavy atd. Velkým pozitivem tohoto filmu je určitě Janek Gregor, který tu svou postavu zvládl prodat hlavně skrz humor, který je celkem svěží a neotravný. Mimo tohle ale ten film není ničím nějak extra výjimečný, což je celkem škoda jelikož to potenciál celkem mělo. Bohužel když máte režiséra bez vize a průměrný casting tak se s tím nic moc vykouzlit nedá. Přesto si myslím, že se nejedná o špatný film, pouze o film bez žádné přidané hodnoty, který nenabízí nic nového ani kreativního. 50% ()

Tomgunses

Spousta nelogicnosti, odrbana produkce, ale to se dá u podobný český blbosti samozřejmě omluvit. Ruml, Noha, Hofmann fajnoví, ta příšerná pokerovaná kraslice, na ní se fakt nedalo koukat. Vcelku jsem bavil, takže pěkných 55 % ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)