Wu-chaj

Čína, 2020, 108 min (Alternatívna 99 min)

Yang Hua je bookmaker z malého města. Jeho život a manželství s instruktorkou jógy Miao Wei se začnou rozpadat během tří dnů v mongolském městečku Wu-chaj, když ho přátelé, rodina a vymahači dluhů konfrontují kvůli neúspěšnému obchodu s dinosauřím parkem. (Cinemax)

psychous3

Celou dobu jsem čekal nějakou výraznější dějovou lini, zvrat či gradaci. Vlastně to podstatné se událo během posledních deseti či patnácti minut, jinak byl děj spíše nevýrazný. ()

Bratyslavcan

Pozorovanie postupného zrútenia sa Yang Hua, na ktorého sa balia dlhy a zároveň mu aj iný ľudia dlžia peniaze. Bohužiaľ od ľudí, ktorí mu peniaze dlžia ich zjavne neuvidí a tak ani peniaze nemôže vrátiť tým, ktorým ich dlží. Zároveň ešte pozorujeme aj krízu s manželkou Miao Wei. Chýbalo mu trocha a stal by sa z neho druhý Joker. Bolo to zaujímavé sledovať, no nič viac. Film ma nijako zvlášť nenadchol, no zároveň to ani vôbec nebolo zlé, miestami možno nudné a zbytočne dlhé. ()

kolemjdouc

spíš mi to přišlo jako osvěta.Nevěř ani kamarádovi.A zbytek byly zničující následky .Syrový scénář  a skutečně mistrovský výkon Yanga.Na naše poměry nezvyklé. ()

Vavča

Film působí jako kritika "kapitalistického" systému, morálky, který dávno v komunistické Číně zakořenil.  Yang Hua (Xuan Huang) se touží prosadit ve velkém, jenže jeho obří investice do dinosauřího parku je generální průšvih. Dluží peníze, jeho žena (Jang C'Šang) pochází z vyšší sociální vrstvy a snaží se svého problémového partnera podpořit navzdory trvalé animozitě rodičů vůči němu. Sledujeme totální rozpad charakteru Yang Hua dopadá tvrdě a neodvratně na dno... Sociální realismus mě normálně baví, ale film mě nedokázal nějak více zaujmout, nabízí pouze kritiku chování, myšlení, ale žádné východisko. Docela depresivní výpověď o životě v mongolské provincii, cenzura občas pouští zajímavé věci... ()