Cécile a Franck sa tešia na príchod dieťatka, ktoré sa však narodí s Downovým syndrómom. Cécile prvotný šok rýchlo prekoná, Franck sa však s novou situáciou vo svojom živote spočiatku nedokáže vyrovnať. Postupne sa však aj on musí naučiť milovať bezpodmienečnou láskou a stať sa skutočným otcom... (RTVS)

kolemjdouc

Rodinný film, který mi připomíná scénářem jeden německý.Nevzpomenu si na název.Viděla jsem ho jen jednou a asi před dvaceti lety.V každém případě je to pro rodinu náročné!Co mě vytáčelo,byly záběry, kdy matka nechává cucat dítěti svůj malíček .Asi místo dudlíku.Jsou tam i záběry jak si ve skupině cucají vlastní palec i starší děti.Od dudlíku dítě lehce odnaučíš ,ale jejich vlastní palec nezahodíš.Mají ho vždy po ruce.Velmi zdařilý výkon De Bona.Kvalitní režie a kamera.Mám zmiňovat i perfektní slovenský dabing???? ()

PTuranyi

Pekná rodičovská dráma, ktorej zápletkou je downov syndróm. Od prvého okamihu ako sa malá Sára narodí, je jasné, že tu nie je niečo v poriadku. Produkcia je dobrá, pracuje s atmosférou, ale akosi neohrabane. Na jednej strane okato dáva najavo svoje zámery, no na druhej strane sú vzťahy a zápletky len ľahko televízne nahodené bez hlbšieho ponoru a dramatizácie. Samotná dráma Franckovho odmietania akoby ani nebola. Herci sa snažia a postavy sú stvárnené výborne, ale ich zasadenie do kontextu ich robí menej uveriteľnými. Výsledkom je mierne nadpriemerná televízna melodráma. ()

marhoul

Skvělý film. Sdělovací a edukativní hodnota mimořádná. "Nezjistili to?" "Zjistili. Ale řekli jsme si, že takhle to bude větší zábava." Nejen boj se životním zklamáním, s nárazem do zdi, která nejde obejít, přelézt, nikdy nezmizí, ale boj i se vším ostatním, bohužel i s omezenými lidmi, kteří si ani v dnešní době plné informací, stále nevidí do huby. Jedni odsuzují, že si rodiče postižené dítě nechají a starají se, jak nejlépe dovedou a činí tak z vlastního přesvědčení, jiní schytají kritiku, že dítě přenechají do péče ústavní, protože spravedlivě uznali, že na to nemají... Žadná volba není špatná, je to každého věc. Společnost by už mohla dozrát do fáze, kdy tato nepředstavitelně těžká rozhodnutí rodičů bude respektovat a začne být těmto lidem oporou aspoň v tom, že jejich děti nebude primitivně očumovat, bude klást pouze slušné dotazy, falešnou lítost promění ve schopnost zbytečně tyto rodiny na veřejnosti neopruzovat a uvědomí si jednou pro vždy, že tito rodiče se na své děti taky těšili a že je milují stejně, možná více, jako jiný, šťastnější rodič miluje své dítě zdravé a úspěšné. Když takovou ránu unesou zlomení rodiče, musí ji umět zvládnout i každý, kterého se tato bolest přímo osobně netýká. ()

zahadum

Zaujímavý filmový počin z Francúzska, krajiny kde do filmov dávajú kus reálneho života a hlavne srdca. Nie je to ináč ani v tomto snímku o malej Sáre ktorá sa narodí s Downovým syndrómom. Veľmi niet o čom písať, treba vidieť tie peripetie nielen vo vzťahu k chorému dieťaťu. Môže sa to zdať predvídateľné a klišovité, nuž nech. Chytilo za srdce a to je hlavné. 80 % ()

Arsenal83

Krásna myšlienka v závere: "Som rád, že sme to nevedeli." Len kvôli nej zvýšim hodnotenie, lebo má veľký presah. Väčšina ľudí, keď zistí, že ich dieťa by mohlo mať nejakú chorobu, tak idú an potrat, ako by to bol nepotrebný zhluk buniek. Pritom jednak nič nie je isté a po druhé, každý človek môže žiť plnohodnotne, ako to ukazuje aj tento film. Samozrejme, že to nebude ľahké, ale s ktorým dieťaťom je to med lízať. Film o ťažkostiach a obeti, o tom, že to nemusíme stále zvládať, ale ak zabojujeme, vždy môžeme vyhrať. Pre seba aj pre iných. ()

• Počas svojho prvého vysielania na M6 sa televízny film stretol s veľkým úspechom a napriek tomu, že na inom kanáli išiel futbalový zápas, prilákal k obrazovkám 3,8 milióna divákov, čo predstavuje 17,2 % podiel na trhu. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo na jeseň 2019 v regióne Paríž a vo Var, konkrétne v meste La Farlède (Arsenal83)
  • Film povzbudil k debate o autizme a bola odvysielaná aj špeciálna televízna diskusná relácia, v ktorej účinkovala hlavná herečka Julie De Bona, ako aj trojročná Coline Saget, jedno z troch autistických detí, ktoré stvárnili postavu Sarah. Hlavný predstaviteľ Ary Abittan sa mal tiež zúčastniť na debate, ale z časových dôvodov to nestihol. (Arsenal83)