Nenápadná policejní úřednice se stane svědkyní sebevraždy a rozhodne se na vlastní pěst vyšetřit dva nevyjasněné případy zneužívání žen. (Netflix)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (9)

Dobrý den, Verônico (2020)

Co se jí asi honilo hlavou, když si ke spánku přiložila pistoli a zmáčkla spoušť? Faktorů, které zapříčinily tuhle fatální situaci, mohlo být víc, nedoceněná policejní úřednice si podíl na odhalení téhle nemilé události přímo na policejní služebně vydupe. Protože Verônica Torres se rozhodně nenarodila proto, aby přepisovala výpovědi nebo zakládala důkazy. A nepůjde o jedinou ženu: na scéně se objevuje i jistá Janete, která je terčem dlouhodobého psychického či fyzického týrání. Navíc od vysoce postaveného vojenského policisty. Do největšího brazilského města São Paula navíc autobusem přijíždí mladá matka, která věří v lepší příští. Háky zabodnuté v kůži, třesoucí se celé tělo, krabice na hlavě. Podobný scénář se brzy opakuje. Navíc se objeví další ponížená žena. Zrovna v São Paulu prý denně znásilní tři desítky žen, každopádně právě víc sãopaulské špíny bych rozhodně uvítal. Na můj vkus město málo tepe životem. Předlohu má na svědomí Ilana Casoy, specialistka na sériové vrahy, a Raphael Montes, ve své zemi uznávaný autor napínavých románů. Násilí páchané na ženách je v jejich podání silné a stále aktuální téma. A ptáček brzy dostane další lekci. Za mě nečekaně příjemné překvapení. ()

Dobrý den, Verônico (2020) (S01E01)

Co se jí asi honilo hlavou, když si ke spánku přiložila pistoli a zmáčkla spoušť? Faktorů, které zapříčinily tuhle fatální situaci, mohlo být víc, nedoceněné policejní úřednici se jako nejpravděpodobnější motiv jeví nezvládnutá aktuální úzkost. A odhalení téhle nemilé události přímo na policejní služebně si vydupe. A nepůjde o jedinou ženu: na scéně se objevuje i jistá Janete, která je terčem dlouhodobého psychického či fyzického týrání. Do největšího brazilského města São Paula navíc autobusem přijíždí mladá matka, která věří v lepší příští. ()

Zavřená v krabici (2020) (S01E02)

Nečekal jsem od toho nic a docela se chytnul. Policejní úřednice Verônica se minule stala očitou svědkyní sebevraždy. Vydupala si, že se na případu bude podílet a odhalí motiv oběti. I když s policejní kapitánkou zrovna nevychází a odnáší to papírováním. Na oddělení vražd se mezitím po Verôničině výzvě obrátí další ponížená žena. Má stejné popáleniny na rtech. Profiluje se rovněž pachatel: sympaťák, vydává se za Itala, používá falešná jména, zdrogovanou oběť nahou fotí a plody svého snažení prodává na internetu. Verônica se vrhne na stopu zmeškaného volání. Že by další oběť? Je to trochu jiný případ, který nám byl nastíněn minule. Navíc manžel týrané Janete Cláudio Brandão je podplukovníkem vojenské policie, který některé metody možná odkoukal od sadistického vraha ze Singhova thrilleru Cela. Lehce zaráží neopatrnost Janete skrze zapnutý zvuk nalezeného telefonu. Ale celkově poměrně pestré a se solidní atmosférou a napětím. ()

Nečekaná návštěva (2020) (S01E03)

Denně prý v brazilském São Paulu znásilní tři desítky žen. Tenhle případ „dostalo“ úřednické ucho a asi to bude velké sousto, ač si Verônica přeje být vyšetřovatelkou (a dávno ji měla být, ale o tom až později). Ovšem důkazy zatím nemá. Zdá se, že se Brandão přestává ovládat a dlouho bez svého „koníčku“ nevydrží. Je trochu s podivem, že se jeho zakřiknutá a nesebevědomá Janete Verônice tak detailně svěří. Nakonec u jejich dveří zazvoní nečekaná návštěva, ze které manžílek nadšený rozhodně nebude. Právě on je brán jako autorita, doma má spoustu medailí, hrdina, který zabil pár gangsterů. A návštěvě nabídne odvoz na nádraží – přece v tak nebezpečném městě nepojede taxíkem. ()

Ciao, principessa (2020) (S01E04)

Verônica Torres se rozhodně nenarodila proto, aby přepisovala výpovědi nebo zakládala důkazy. Jenže rodinná tragédie před lety utnula její kariérní plány. Teď díky ní tým dopadl sexuálního predátora, který se vydával za Itala a své zdrogované oběti fotil nahé. Ovšem ona chce jiné zvíře – násilnického podplukovníka vojenské policie Brandãa. Je trochu s podivem, že tenhle případ „dostalo“ úřednické kuře, které brzy poznává, že je to sakra velké sousto. Navíc začíná zanedbávat rodinu. Sestra nedorazila domů, což Janete zřejmě rozhoupe k dalším krokům. Ptáček ovšem dostane další lekci. K problematice týraných žen je přistupováno poměrně zajímavě a drsně, každopádně víc sãopaulské špíny bych rozhodně uvítal. ()

Venku z krabice (2020) (S01E05)

Brazilské São Paulo na můj vkus málo tepe životem, je málo drsné a špinavé (a ono určitě je), zatím necítíme nějakou velkou míru korupce a kriminality. I když k té už se pomalu dostáváme, protože Brandão se zdá být nedotknutelný a ani na vlastním oddělení nemá nedoceněná Verônica zastání. A něco tají i její kmotr, policejní náčelník Wilson Carvana. A Verônica udělá několik zbrklých kroků a dál se jí nedaří dokázat, že Brandão zločiny spáchal. Na toho navíc zase jdou choutky. Janete, která dostala za svou „neposlušnost“ pořádný výprask, zajímá, kdo byla starší zjizvená žena se zdeformovanou paží. Je to svižné a graduje to náramně, tak uvidíme. ()

Klec (2020) (S01E06)

Nemyslím, že by to bylo nějak překombinované nebo nevěrohodné. Naopak. Předlohu má na svědomí Ilana Casoy, specialistka na sériové vrahy, a Raphael Montes, ve své zemi uznávaný autor napínavých románů. Násilí páchané na ženách je silné a stále aktuální téma. Nedoceněná policistka narazí při pátrání po internetovém predátorovi na pár, za kterým stojí děsivé tajemství. Verônica míří za dalším důkazem a z auta má za pár okamžiků cedník. Střelci rozhodně nebyli žádná ořezávátka. Holt je cosi shnilého v policejním sboru. Možná bych čekal, že to (útok ozbrojenců) okolí bude víc řešit. Janete je po další „neposlušnosti“ uvězněná doma. Verônice se tak mnohé hroutí. ()

Jen leť, ptáčátko (2020) (S01E07)

Háky zabodnuté v kůži, třesoucí se celé tělo, krabice na hlavě. Násilník má znovu choutky. Janete sice otočila a věří v lepší příští, ale přeci jenom se pokusí o poslední zoufalý čin. Brazilské São Paulo na můj vkus málo tepe životem, je málo drsné a špinavé (a ono určitě je), snad jen tu korupci (policie, soudy, úřady) už cítíme. Verôniky rodina je vyděšená, ale už není cesty zpět, ač se ambiciózní policistce leccos hroutí. Vloupala se nicméně do kanceláře kapitánky Anity a najde pojítko s posledním případem svého otce. Znovu tak tvůrci rozplétají rodinnou tragédii, zdá se, že otec kdysi otevřel Pandořinu skříňku. A jakou roli hraje sirotčinec, ve kterém právě kapitánka vyrůstala? Co je tedy hlavním motorem projektu? Chytnout sériového vraha, urovnat vztahy v rozpadající se rodině, odhalit korupci ve sboru? ()

Žena, která věděla příliš moc (2020) (S01E08)

Verônica Torres se rozhodně nenarodila proto, aby přepisovala výpovědi nebo zakládala policejní důkazy. Ostatně divák už se o tom stihl přesvědčit. K problematice týraných žen je přistupováno poměrně zajímavě a drsně, každopádně víc sãopaulské špíny bych rozhodně uvítal. Zoufalá hlavní hrdinka mezitím nahrává „rozlučkový“ vzkaz svým nejbližším, ač ji chce její kmotr, náčelník Carvana dál chránit. Zkorumpovaní jsou ale zřejmě téměř všichni. Finále tím pádem docela překvapivé, jen s tím „Italem“ to působí, jakoby tvůrci netušila, jak to celé uzavřít. ()