Nenápadná policejní úřednice se stane svědkyní sebevraždy a rozhodne se na vlastní pěst vyšetřit dva nevyjasněné případy zneužívání žen. (Netflix)

clara.bow

Překvapivě drsný, a jak jsem se dočetla podle románové předlohy zpracovaný seriál z Brazílie. Chvílemi až mrazilo. V podstatě nezkušená policejní úřednice, jejiž otec byl zapleten udajně do korupčního skandálu a údajně nežije. Veronice ale ituice a cit pomáhá v nelehkém vyšetřování...a jako obvykle zkorumpovaná policie, armáda i soudy... co víc potřebujeme vědět. Celosvětový problém i v této sérii.  MHCB ()

petikacka

Jak to zajímavě začalo, tak to idiotsky skončilo. S Brazilským krimiserošem se jeden nesetkává tak často, tak jsem byla zvědavá...Kdyby to mělo o 2 díly méně a jaksi by ty divné "woodoo" vraždy detailněji zpracovali a vysvětlili, pak by to byla pecka. Ovšem takhle z toho vznikl paskvil, který vlastně vůbec nedával hlavu ani patu a jeden vůbec nepochopil proč?! to ten slizoun plukovník vlastně dělá. Tím to celé spadlo o 2 levly dolů. Za mě 60% ()

Vajonek

První dvě série (druhá o něco více než první) mě zaujaly svou zvláštní atmosférou, syrovostí, určitá zvrhlost až zhmotněné všudypřítomné zlo divákovi dokázaly pořádně zabrnkat na nervy, až skoro zvláštně fascinovat; pomáhaly tomu např. i dobré výkony pro našince neokoukaných herců mluvících pro nás poměrně neobvyklým jazykem. Líbilo se mi a udržovalo mě v napětí, že jsem si nemohla být vůbec ničím jistá, tvůrci jsou tu např. schopni poměrně brutálně naložit i s těmi, dalo by se říci, hlavnějšími postavami. Vzhledem k naznačeným kladům jsem byla schopná tomu seriálu odpustit i některé nepravděpodobnosti, nelogičnosti. To se ale změnilo v poslední sérii, při jejímž sledování jsem měla dojem, že scenáristé (předlohu jsem nečetla, tak nevím, jak moc věrně se jí to drží) už nemají naprosto žádnou záklopku, už se netrápí tím, aby to vedle všeho toho zla a nechutností taky v komplexu dávalo aspoň nějaký smysl. A tak z toho vzniká taková fantasmagorická, místy až směšná slátanina, při jejímž sledování si říkáte, že horší už to být nemůže, ale s přibývajícími minutami se přesvědčujete, že ještě furt může, až to dojede do úplného závěru, který snad radši ani nebudu komentovat... Jednu hvězdičku tak třetí sérii dávám asi hlavně proto, že tu po dlouhé době vidím Carla z Lásky nebeské, kterému o Vánocích, když se znovu a znovu dívám, vždycky tak fandím, aby mu to s jeho milou kolegyní konečně vyšlo:) Ale jsem teda docela naštvaná, že Dobrý den, Verônico tou poslední sérií, místo aby přišlo nějaké důstojné zakončení, na které se divák těšil, takhle zabili... ()

*CARNIFEX*

Námetovo možno pútavá, no z pohľadu atmosféry príliš komorne podaná, Brazílska lapačka na seriál vraha, ktorá na škodu veci odkrýva karty príliš zavčasu, a tak stráca veškeré čaro okamihu z odhalenia identity zabijaka. A bohužiaľ, toto nie je jej jediný “problém”. Ako celok miestami pôsobí nevyvážene, prekombinovane, komplikovane, kedy človek vlastne ani nevie, čo je hlavným zámerom tohto projektu. Dolapiť vraha, odhaliť korupciu, alebo riešiť vzťahy na pracovisku, či tie rodinné? Divák sa neustále stretáva s takýmito projektmi, kedy sa v jednom seriáli s hlavnou zápletkou, riešia ešte mnohé vedľajšie “konflikty”, no na mňa “Good Morning Veronica” pôsobil akosi prvoplánovane, narýchlo zbúchane, bez hlbšieho zámeru a snahy popracovať na lepšom scenári, ktorý by bol viac vyvážený, pričom by divák vedel jasne odhadnúť, čo je jeho prioritou. Priemer. ()

Morb

Hodně velký překvapení z Brazílie. Ačkoliv se to na Netflixu poslední dobou místní kinematografií hemží, ničemu z toho jsem nepřišel na chuť. Dobrý den, Veroniko mě ale udrželo u obrazovky jako se to povede jen severským detektivkám. Chvíli jsem měl problém se orientovat v postavách, zejména proto, že nejsem zvyklej na Portugalštinu, ale po chvíli už vykrystalizovaly hlavní postavy a já si k nim pomalu mohl začít budovat vztah. Příběh je velmi uvěřitelnej a ačkoliv se snaží především upozornit na domácí násilí na ženách (zejména psychické týrání), tak hlavní dějová linka se sériovým vrahem není jenom do počtu. Líbilo se mi, že tempo postupně graduje až k úplnýmu závěru, ze kterýho jsem měl postupem času strach, ale nakonec byl skvělej. Normálně bych dal jasný 4 hvězdy, ale protože moje hodnocení dostane seriál do červených čísel, kde si určitě zaslouží být, dám pět, aby tahle věc někomu úplně zbytečně neunikla. ()