Miestne roľnícke družstvo usporiadalo zájazd do Talianska, na ktorom sa zúčastnili aj Škopkovci. Vydali sa tam na pozvanie talianskeho poľnohospodárskeho družstva, zamestnanci ktorého sa na oplátku chystajú navštíviť Hoštice. Okrem pamiatok sa cieľom zájazdu stala aj exkurzia moderného talianskeho kravína. Po návrate domov čaká Hoštice a jeho obyvateľov „veľké približovanie sa Európe“ - zvelebiť zanedbanú dedinu plánujú vybudovaním nudistickej pláže. Ako to však obyčajne býva, talianska delegácia sa objaví v najmenej vhodnej chvíli. Napodiv sa im zanedbané hospodárstvo družstva natoľko zapáči, že navrhnú uchovať ho ako skanzen... (TV Markíza)

wistar

film strašně kolísá v míře zábavnosti a nudě a trapnosti, v Itálii je to celkem zábava až na dva Italy, kteří tu mají otravnou Love story.Strašně jsem se, ale nasmál při únosu. Jenže v hošticích až na pár scén (počítač v německu) je to docela nuda, hlavně zápletka s pláží. Slabé 3 hvězdy. ()

Murlock77 odpad!

"Na natáčení filmu Slunce, seno, erotika se nesmělo kouřit. A když už, tak jen Trošku." Taky jste se nezasmáli tomuhle vytříbenýmu vtipu? Tak vězte, že celej film je podobně debilní, jako můj velice kvalitní opening vtípeček. ()

mover

Celá trilogie je podle mě přeceněná nuda, vidlácky rozeřvaná, ale skutek utek. Pořád tam bučej nějaký krávy, do toho se vzteká Heduš a hlavně Lábus furt filozofuje o nějaký Blaženě Gábině bla bla bla. Za mě laciný ve všech směrech, technicky i buranský fóry. Poslední díl je navíc nejzoufalejší, běhaj tam nějaký nahatý chlapi, což má být parodie na erotiku nebo splněný sen Trošky. ()