Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

Stanislaff

Celkem nemá smysl opakovat, co napsali jiní, ale přesto nebo právě proto: béčkový rodinný filmeček pro vycpání volného času. Ruffalo, Reynolds jsou OK, Saldana mi fakt neseděla. ()

Sheelle

Dva body za zpracování, efekty a začátek, který vypadal slibně. Hezky udělané, ale tím to končí. Nápad nula, myšlenka nula, pár vtípků o ničem zabalených do líbivého kabátku. I od rodinného filmu bych čekala alespoň nějaké napětí či zábavu. ()

Pepcik

Nevyužitý potenciál, přesně to by byl skvělý název pro tenhle film. Téma cestování v časem tu bylo už mockrát. Na druhou stranu, už nejsme v osmdesátkách, filmový triky jsou trošku jinde a i béčkový film si může ledasco dovolit. Vizuál není vůbec špatný, vlastně ani ta základní myšlenka není zlá. Ale... Ale provedení slabší. Dialogy, kdy se máme trošku sžít s postavami bídné... A rozuzlení? Fanoušek scifi bude plakat, protože je absurdní a fanoušek akčních filmů bude plakat, protože je bez akce... Průměr, spíše pod průměr. Škoda, ten potenciál tam byl. ()

karl173

Netflix v posledních letech láká sice na velká  hollywoodská jména, ale filmy nedopadají zrovna nejlépe. Zlomit se to pokusil už poněkolikáté Ryan Reynolds se svým mladším já ve filmu ve kterém se cestuje časem. Tyto filmy bývají zábavné sci-fi, ale často mají problém s logikou. A rovnou napíšu, že se tomu nevyhnul ani tento snímek.  Příběhově se jedná spíše o takový ten jednoduší film, který se pokusí trošku zamotat divákovi hlavu, aby měl pocit, že kouká na něco trošku intelektuálního. Ale i průměrný divák si brzy všimne, že tu něco nesedí. Pravidla pro cestování časem a různé paradoxy se tu porušují každou chvíli a po půl hodině zjistíte, že se nemá cenu dále v tom šťourat. Uchýlíte se tedy k jádru příběhu. Čímž je jakási záchrana  před zlou paní, která chce cestování časem zneužít ve svůj prospěch. Ovšem její pohnůtky a ani celková zápletka ději také moc nepřidá.  Co vám tedy z filmu nakonec zbývá? No vlastně jen ten Reynolds. Ne, kecám. Ostatní herci jsou také celkem fajn.  To je ovšem docela málo. Film postrádá výraznější zápletku, postavy jsou zaměnitelné a v půlce navíc začne trošku nudit. Některé akční pasáže jsou fajn a díky Reynoldsovo bojovému tréninku na Deadpoola jsou i občas uvěřitelné. Efekty jsou ale spíše průměrné.  Celkově bych tento snímek ohodnotil jako solidní zábavu pro celou rodinu se staršími dětmi, která ale ničím výraznějším nepřekvapí. Takový lepší průměr. ()

Mart4s

Projekt Adam bych přirovnal k dalšímu snímku od Levyho, a to ,,Noc v Muzeu". Nápad zajímavý, ale dalo se z toho vyždímat mnohem víc. Po filmu Free Guy bych s takovýmto obsazením čekal delší stopáž, mnohem více akce a rozhodně zajímavější příběh. Netflix nás v čele s Reynoldsem ročně servíruje jeden film za druhým. Ve všech případech se těším, ale vždy se jedná o nemastnou/neslanou jednohubku, která Vám neutkví v paměti. S tímto filmem to bude stejné, škoda. ()

Jirkacek

Společnost NETFLIX, jejíž služby doma využíváme, vydala v březnu 2022 seznam nových filmů a mezi nimi se objevil i jeden ze žánru sci-fi s názvem Projekt Adam. Když jsem si pak přečetl, že v něm tu nejdůležitější roli bude hrát cestování časem, tak jsem zajásal, jelikož se jedná o mé nejoblíbenější filmové téma, nabízející nespočet dějových situací a možných scénářů. Navíc jména herců slibovala kvalitní podívanou a tak jsem se už pomalu nemohl dočkat. Uběhlo pár dní a ikonka s tímto filmem se objevila na obrazovce naší korejské televize, kterou záhy vystřídala začátek snímku. Ocitli jsme se v roce 2050, v němž stíhací pilot Adam Reed (Ryan Reynolds) ukradl svůj tryskáč schopný létat červí dírou v čase a za dramatických okolností zmizel v roce 2022, i když původně chtěl jinam. S letadlem lehce havaroval nedaleko domu kde vyrůstal a tak se brzy setkal se svým 12tiletým já, kterému se o dva roky dříve zabil otec Louis (Mark Ruffalo) při autonehodě. Adam neochotně požádal své mladší já o pomoc při opravě jeho tryskáče a řekl mu, že hledá svou ženu Lauru (Zoe Saldaña), která byla údajně zabita při havárii na misi roku 2018. Následně dospělého Adama přiletěla zatknout Maya Sorianová (Catherine Kelner), vůdkyně budoucího světa a vůdce přepadového týmu poručík Christos (Alex Mallari Jr.), kteří se pokusili vzít ho zpět do roku 2050. Adamovi byli zachráněni Laurou, která jim řekla, že unikla pokusu o atentát na ni a čtyři roky žila v jiném čase, dokud nepřiletěl Adam z budoucnosti. Ten své dívce odhalil, že Sorianová cestovala zpět v čase a pozměnila minulost, aby získala kontrolu nad cestováním časem a budoucností. Zachráněná trojice Laura, Adam I. a Adam II. odjeli na dívčinu chatu, kde Laura naléhala na svého Adama, aby se vrátil do roku 2018 a zničil přístroj umožňující cestování časem, který vytvořil jeho otec Louis. Vzápětí na chatu zaútočila Sorian a Laura se obětovala, aby oba Adamové mohli uniknout do roku 2018. Tam se oba Adamové spojili se svým otcem, který jim nevěřil a odmítal jejich obavy. Kluci se tak museli sami vydat do budovy Sorianové, ve které byl ukrytý přístroj umožňující cestování časem alias urychlovač částic. Když tam dorazili, přijel i Louis, který se k nim připojil a vzápětí odjeli výtahem k přístroji, z něhož vytáhli pevný disk obsahující jedinou kopii jeho algoritmu , který umožňoval cestování časem. Ihned poté se objevila současná Sorianová i ta z budoucnosti a její vojáci. Po marném vyjednávaní vypukla bitva, která ……Závěr filmu se významně přiblížil a do jeho konce zbývalo jen pár minut. Jak všechno dopadlo, kdo to přežil a kdo ne, kdo se vrátil do svého času a kdo ne, jestli Louis unikl díky novým informacím před smrtelnou autonehodou nebo znovu (paradox) zemřel, to už prozrazovat nebudu, abych vás nepřipravil o vyvrcholené příběhu. Pokud vám připadá, že toho děje zase moc nebylo a přitom film trval 106 minut, máte částečně pravdu. Zbytek scénáře vyplnilo řešení vztahu mladého Adama se spolužáky ve škole, kteří ho šikanovali a také jeho vztah s matkou vdovou Ellie Reedovou (Jennifer Garner). A potom tu byly vzpomínky dospělého Adama na svého otce, se kterým si údajně nerozuměl a měl pocit, že se mu moc nevěnoval a trávil hodně času v práci. Bohužel právě tohoto řešení vztahů zabralo docela dost snímku a proto jsem byl mírně zklamaný. Naopak bojové scény byly vskutku interesantní a bavily mne. Škoda, že si tvůrci filmu v čele s režisérem Shawnem Levym nedali více práce s těmi zajímavějšími pasážemi, ale co už. Propadák to vyloženě nebyl, stoprocentní také ne a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Projekt Adam ode mne získal tři vyprojektované hvězdičky ***. () (menej) (viac)

Mermaidee

Projekt Adam Bernau. Takový filmy už se dneska netočí, říkala jsem si. Bylo to takové uklidňující, osmdesátkové, trochu Návrat do budoucnosti, trochu E.T., trochu váš jiný oblíbený film. A pak se ten krásnej vizuál začal topit v příšernejch dialozích, zpackané režii a pravděpodobně už od základu nanicovatým scénáři. Konec mě už nezajímal. Takhle předražené NIC se jen tak nevidí. Škoda. ()

patient333

Lepšie ako som čakal ale horšie ako by som chcel. Určite je to fajn na pohodu, keď sa vám nechce rozmýšľať nad časovými paradoxami a logikou fyzikálnych zákonov no zároveň si chcete pozrieť akčné scifi o cestovaní v čase. Uznávam že sa mi páčilo, že to zbytočne nekomplikovali, nenastavovali zložité pravidlá, ktoré nemožno prekročiť alebo obísť a jednoducho dali tomu koncept môžem ísť robiť čo chcem a na konci sa nám zladia spomienky. Inými slovami namiesto vysvetľovania paradoxov a časových slučiek typu ak vynájdem stroj času a cestujem späť aby som zabranil vynálezu tak nemôžem cestovať späť lebo stroj neexistujea podobne. Tak som sa namiesto fyziky sústredil na akciu ktorá bola v podstate fajn. Trocha nudili prehnané rodinné kecy stačilo ubrať tak na 50% a bolo by to ok, taktiež nepcať melancholickú hudbu kam sa to nehodilo. Hlášky aj vtipy za mňa celkom dobré, a páčila sa mi redukovaná kadencia, no stále je to Reynoldsovka. Za mňa slabší záporák a aj tupé NPC čo ho nasledovali. Ale film pobavil, ideálny pre vysielanie na jojke každý pol rok v nedeľu o 20.00 do roku 2025, potom presunúť na poobedný čas. ()

Lucky Eda

začátek šel kupředu zbytek se táhl ,zbytečně ukecaný .. a prostě  snědou paní si neumí odpustit .chvilema mě to začlo nudit ..je to takovy  slabší bečko na který se  muzete divat se svyma děckama ()

MatyRock

Fajn blbost s Reynoldsem ve své typické roli + neméně typický příběh o cestování časem. Povedený casting a akce pomáhá Projektu Adamovi být zapamatovatelnějším rodinným sci-fi béčkem, které se ale až moc drží a využívá zažitých standardů typických pro podobné projekty. 5/10 ()

aznaho

Ten film, když chcete zabít čas, prostě vypnout, a zároveň se nestydět za to, na co koukáte :-) Prostě, bavilo mě to. A to někdy bohatě stačí. ()

Scott67

Ani jsem to nedokoukal. Chtěl jsem ztlumit zvuk a omylem jsem vypnul. Pak už jsem neměl potřebu znovu zapínat. To je tak, když to prostě není ono. O cestování časem mám prostě zafixovány Návraty do budoucnosti, kde potkat sám sebe prostě nebylo jen tak ! Zato to ale fungovalo tak, že si to občas pustím ještě dnes. Ale tohle? Zítra to zapomenu. ()

ilegal1983

Za mna spokojnost na jeden nadych.K opakovanemu sledovaniu nedoporucujem ale ako rodinna scifi jednohubka neurazi.Vyborni herci a triky ala svetelny mec.Koniec je uz trochu zamotany a druha polovica filmu rozhodne patri k tej slabsej.Reynolds je macher a ten cz daber je pre neho ako usity proste topka.Zoe sa nam zacina trochu gulatit no a prcek s mamou je vypilovana dvojka. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)