Kúzla Davida Blainea: Závrat

(relácia)
  • Česko Kouzla Davida Blaina: Závrať (viac)

Slávny pouličný kúzelník a mág David Blaine bude stáť celé dva dni na vrchole osamoteného vysokého stĺpa v mestskom parku. Nemá sa čoho chytiť a v prípade zrútenia sa nič nezachytí jeho padajúce telo, až tvrdá zem. Ako to urobí, aby sám stojaci na vrchole piliera vo výške desiateho poschodia nedostal 48 hodín závrat? Ak vydrží, na konci pokusu bude môcť zoskočiť do prisunutej kopy prázdnych škatúľ.
Dokumentárny špeciál mága Davida Blainea, ktorého preslávili kúzelnícke triky na uliciach anglických miest, vznikol z jediného prostého dôvodu: „Chcel som vrátiť mágiu a kúzla tam, kde boli pred sto rokmi," hovorí kúzelník Blaine. O čo sú jeho výstupy jednoduchšie, o to väčšmi vyrážajú dych. Kamery sa navyše sústreďujú na reakcie samotného mága. Tento koncept, ktorý sa vďaka Davidovi Blaineovi po prvýkrát objavil na obrazovkách v roku 1996, úplne zmenil spôsob, akým sa dnes nakrúcajú televízne kúzelnícke programy a šou. (TV JOJ)

XdanteX odpad!

"slečno 'ne zaplacená komparzistko' čeho se nejvíc bojíte? Bojíte se pavouků? Tak já vás toho zbavím. Koukejte....teď sežeru tohohle hada a vy ho pak najdete ve svých kalhotkách et voila...už se pavouků nebojíte. A projistotu sežeru tuhle sklenici, svoji mikinu, vidličku, zapálené cigáro a spoustu dalších živých zvířat a přidělám vám na tělo stovku různých předmětů abych dokázal možnemožné........Jsem taky duchovní člověk...Příroda...Civilizace...Meditace...Bůh..........tak já se tady postavím a budu tu stát třeba 34 hodin....nebo se radši nechám zavřít do průhledné krabice a sežeru tam ještě pár těch cigár zatímco vy...mí věrní plebejci s davovou psychozou...budete přihlížet a nazývat mé činy magií...nehledě na počet vašich titulů nebo let a zkušeností....je jisté...že TOHLE je magie...protože to prostě nevysvětlíte. Jak to co jste viděli...tak důvod proč jsem to udělal. Já jsem největší kouzelník planety. Já jsem David Blaine." -David Blaine ()

mrx.friend

Znají Američani něco jinýho než superlativy (a případně pro ně univerzální slovíčko "fuck")?! Od doby prvně zkouknutýho pořadu s Davidem Blainem ("Uvězněn v ledu") jsem na tohohle iluzionistu přece jenom trochu změnil názor a jde předevšim po fyzickej stránce o skvěle vytrénovanýho chlapíka, kterej umí zařídit, aby mysl zvítězila nad tělem (viz "Za hranicemi lidských možností"), ale postavit show na tom, že kouzla a triky budou tvořit cca 30% programu a zbytek bude přeplácanej afektovanýma kecama typu "nejlepší, neuvěřitelný, vynikající, fascinující, úžasný, miluju Davida Blaina" atd. atd. a všechno prostě učebnicově komentovat a opakovat, co divák právě viděl? Za tyhle flower-power žvásty, který ubírají na jakž tak snesitelnym celkovym dojmu, dávam prostě dvě hvězdy. ()