The Paper Tigers

Lacike

Je to v podobnom štýle ako Cobra Kai a čiastočne Underdog Kids. Cieli to na ľudí ktorí vyrastali na osemdesiatkových filmoch typu Karate Kid a milujú Áziu. Ale na rozdiel od Cobra Kai sa to nevenuje novej generácii, ale tentoraz to je zamerané iba na postavy, ktoré v mladosti mali kopu nádejných snov a na staré nefunkčné kolená zisťujú, že to ďaleko nedotiahli a zlyhávajú aj v takých základoch ako je byť dobrý otcom. Takže po smrti svojho Sifu musí trio ústredných hrdinov znova spojiť svoje sily a oprášiť svoje Gung Fu schopnosti, aby si dokázali, že ešte nepatria do starého železa. Film je podané s nadhľadom. Na jednej strane si vtipne strieľa zo svojich postáv, ale keď je to potrebné, tak dokáže aj zvážnieť a všetci tí neznámi herci utiahnu jak dramatické, komediálne a aj bojové scény. Jedným zo známejších ksichtov je Matthew Page alias youtube star Majster Ken. A aj keď tu predstavuje paródiu na belochov, ktorý sú pobláznený ázijskou kultúrou (často hovorí čínsky, aj keď mu asimilovaní aziati už nerozumejú a hlavne každú chvíľu cituje múdra aké sú v koláčikoch šťastia), tak tentoraz nepredvádza svoje tradičné bulšidó, ale ústrednej trojke v bitke riadne zatopí. Film je to strašne lacný. Postavy sa neustále rozprávajú a sem tam sa niekde v telocvični alebo na nejakom opustenom mieste s niekym pobijú. A bitky fakt stoja za to. Či už cool choreografiou alebo jej komickým pojatím. Snáď len škoda, že hlavný záporák Ken Quitugua tu okrem bitky nemá priestor nič predviesť. Nejaká lepšia motivácia ako to, že je proste zlý, lebo to má v náplni práce, by bodla. Celkovo som veľmi spokojný a po tragédii Castle Falls mi tento film dodal nádej, že aj s rozpočtom okolo jedného mega sa dá natočiť dobrý film. Len sa netreba hrať na niečo, na čo nemám a treba rozpočtu prispôsobiť príbeh. 8/10. ()

BarryLyndon

Nenápadné překvápko a film ze stejného těsta jako Cobra Kai nebo Karate Tiger . Nebere se to vůbec vážně, je tam hodně humoru a v klidu by to mohl být sequel původního Karate Kida, působí to jako nerealizovaný scénář. Je to nízkorozpočtové, ale vůbec to nevadí, má to hrozně moc srdíčko a atmosféru. Fakt jsem se přenesl do dětských let, když jsem si nosil karate a kung fu filmy z půjčovny. Má to naprosto triviální příběh, kdy partě kamarádů zabijí jejich sifu a oni se musí po 30 nebo kolika letech spojit, aby ho pomstili. Triviální revenge, ale funkční. Je to vysněný projekt režiséra, který ho realizoval snad po 10 letech a bylo to i na Kickstarteru. Moc fajn 7/10 ()