Murder obsession (Follia omicida)

• Taliansko L'ossessione che uccide (viac)

Michael (Stefano Patrizi) je úspěšný herec, ale ve své minulosti má skandál: v útlém věku pobodal svého otce k smrti. On a jeho přítelkyně Deborah (Silvia Dionisio) jedou na víkend k jeho matce, připojí se k nim režisér a další z nedávného filmového projektu a dostane se jim docela příjemného přijetí od pověrčivého domovníka Olivera (John Richardson). Některým hostům se brzy začnou stávat drsné věci a Michael se obává opakování své noční můry. (noelcoward73)

Karlos80

Morbidní a halucinogenní momenty ještě dobrý film nedělají ale budiž, v sumáru i přes některé světlejší okamžiky a vyloženě gothic atmosféru (zde vliv starých černobílých taliánských gothic hororů), některé docela dobré speciální efekty (obohacené o náhodné gore) to nedopadlo zas úplně nejhůř. Ale scénář byl opravdu banální a celý film, celá tato směska různých stylů a žánrů (najdeme tu vliv i z klasických filmů jako "Psycho", "Texaský masakr motorovou" pilou či "Tmavě červená") pak spíše absurdní, jednotlivé scény matoucí, to vše diváka má pak tu tendenci spíše uspávat. Režisér Freda mě ani tentokrát ve svém druhém tentokráte už pozdním giallo filmu, stoprocentně nepřesvědčil, nepříliš štasná tečka za docela jinak bohatou režisérskou kariérou tohoto tvůrce. Podle mě se jedná jinak o typickou promarněnou příležitost. Velké herečky, veteránka Strindberg, stále mladá Dionisio a stále atraktivní Gemser, jednoznačně lepší než mužské osazenstvo, všecky tři se tu navíc odhalí a mužské diváctvo tak může potichu mlaskat a chrochtat nad jejich krásnými těly. Jen pro fandy ale zas podle mě ještě o kapánek lepší než "Iguana with the Tongue of Fire". ps; Touto cestou taky musím poděkovat uživateli Bloody13, který mne k tomuto eurohororu dostal a doporučil mi ho. ()

giallo

Pravdou zůstává, že jediný Argento uměl natočit pořádné giallo v 80. letech.....Riccardo Freda byl zručný režisér a natočil dobré horory, ale Murder Obsession se mu na sklonku kariéry nepovedl. Je to nudné, zbytečně dlouhé a nastavované a chování postav je velmi nesmyslné. A navíc je to taková malá vykradačka jiného gialla (Spirits of Death), které se mi také nelíbilo. Asi to je přísné hodnocení, ale pouze za **. ()

pornogrind

...Po staletí teologové, filosofové a básníci zkoumali zákoutí vesmíru aby našli důkaz o existenci ďábla. Kdyby nahlédli do své duše, uspěli by... Koukám(dle zdejšího hodnocení), že jde o zapomenutej kousek. Určitě bych ho ale neřadil k giallu. Rozhodně né k čistokrevnýmu giallu. Spíš takovej mix gialla, gothic hororu říznutej trochou okultismu(dojde i na nějakej ten rituál). Divák se dočká i gore a dojde i na vnady hereček. Snová scéna bloncky(nebo to nebyl sen) byl celkem úlet. Jen toho pavouka si mohl Riccardo Freda odpustit. To, že slouha a matinka vůbec nezestárli asi nemá cenu vůbec řešit. Nejedná se sice vyloženě o žádnou pecku ale myslím si, že za podívání tenhle kousek určitě stojí. 3hvězdy ()

Gorehound

Podľa mňa vydarené a podcenené gothic chiller/ giallo s kvapkou skvelého gore od maestro Stivalletiho. Už len tá gotická atmosféra hradných chodieb dodáva kus atmosféry, všetko je parádne nasvietené, natočené, zo zmyslom a citom, prvá polovica je pomalšia, druhá sa už vytasí so spomínaným gore, zašmodrchaným, nijak objavným, ale príjemným príbehom, a krásnou Laurou Gemser a Silviou Dionisio. Nájde sa tu aj trocha nadprirodzena a nejaký ten zvláštny atmo sen, čo je samozrejme plus. ()

pepua

Částečně giallo, částečně gotický horor, spousta nahoty, pavouk jak ze sci-fi 50. let, satanský rituál, Johann Sebastian Bach, občas skvělá atmosféra, občas příšerná nuda a naprosto jalový a zmršený konec; Murder obsession je zkrátka luxusní brakový euro horror, jehož hodnocení je docela těžké, na poprvé lepší 3*, příště to bude třeba odpad… ()