Ono žije

• USA It's Alive (viac)

"Je svět, do něhož přivádíme svě děti, opravdu tak skvělý?" klade si otázku Frank Davies (John Ryan) v očekávání svého druhého dítěte. Nezdravé ovzduší, potraviny kontaminované chemickými postřiky, drogová závislos, skrytá radioaktivita - jakých konců by se mohl dobrat vývoj, jehož jmenovatelem jsou jedy ve všech podobách? Davies to má záhy poznat sám na sobě. Ať již je to cokoliv, je to naživu, je to zlovolný popravčí, kat s tváří novorozence. Radost Daviese a jeho ženy (Sharon Farrell) nad novým přírustkem v rodině se rychle přeměňuje v hrůznou noční můru, která zachvacuje nejenom je, ale brzy i celé Los Angeles: podivný humanoid vyzbrojený ostrými zuby a drápy totiž uniká přímo z porodního sálu, aby naplnil své poslání, k němuž ho předurčuje vrozený instinkt: vraždění. (Warner Home Video CZ)

GameboyNES

Tak tuhle pecku bych pouštěl děckám při sexuální výchově. Neznám lepší antikoncepci než retardovaný fakany :) Bavil jsem se suprově. ()

djbarrel

Taková slabší klasika žánru. Už na film doléhá rok výroby, ale co je u filmu hlavní problém je fakt, že děj se strašně vleče, stále se jako by nic neděje a když se něco děje tak je divák ochuzen, protože skoro nikdy není nic moc vidět. Slabší průměr, ovšem pro milovníky žánru povinnost. 35 % ()

uprchlice

Nejedná se o žádné veledílo, ale koukat se na to dalo, protože to své kouzlo mělo. Malé zmutované dítě ihned po narození zavraždí všechny porodní doktory. Začíná to slibně... Nicméně než se nám mutant skutečně odhalí, trvá to asi půl hodiny filmu a tak musíme čekat. Já se ale po jeho odhalení celkem lekla, protože byl děsivě kvalitní a naháněl opravdu hrůzu (je to asi tím, že film je z roku 1974 a kdyby byl mnohem mladší, neměl by v dnešní době šanci, protože většina horrorových labužníků je už téměř otrlá :-) kvalitu filmu také nevynechám. I když film neměl v té době velký úspěch, u mě by rozhodně zabodoval ;-) herce neznám. Nikdy jsem je v žádným jiným horroru neviděla, ale myslím, že nejhorší nebyli, protože dostali celkem scénář na úrovni. ()

Mark1983

Jako školáka mě určité body u hororů lákaly více než obvykle, takže když jsem se dozvěděl, že agresorem má být nemluvně, i když zmutované tak jsem tenkrát ještě ve videopůjčovně po tom prostě sáhl. A samozřejmě jako školák a zároveň jako fanoušek filmových hororů jsem byl k určitým záležitostem tolerantnější. Stačilo mi, že se film zařadil do hororové kategorie. Dnes se na to už dívám jinak a proto filmu věnuji dvě hvězdičky. Odpad to není, ale ani hodně koukatelný snímek též ne. ()