Omega a Trefa zosnujú odvážny plán. (Disney+)

Ahsoka

Táto epizóda kľudne mohla byť aj prvou v tejto sérii a o nič by sme neprišli. Konečne sa dozvedáme podstatné podrobnosti o Omege. Nebudeme si klamať, ale dalo sa to očakávať a už vopred to bolo zrejmé. Rovnako ako aj Strelcov zvrat v charaktere. ()

Martrix

Jestli jsem u první epky psal, že Filoni s Corbett si většinu tvůrců SW hraných seriálů, ale i posledních celovečeráků mažou na chleba, tak u této bych řekl, že si s nimi spíš vytírají prdele. Přestože jde o ohranou klasiku....útěk, má to vše, co SW příběh mít má. Pokud se budou epizody střídat...jedna Omega, druhá bébéčci, tak to bude ok, zatím to funguje velmi dobře. ()

• Imperátor je doprovázený Císařskou stráží. Poprvé jsme ji mohli vidět v Návratu Jediů (1983). Jejich předchůdci byla klasická senátní garda, elitní spolek, který měl za úkol chránit senát, senátory na cestách a kancléře. Po pádu republiky se změnil i výběr na tyto elitní stráže. Výběr byl tak krutý a tak přísný, že na každého strážce připadalo 49 mrtvých uchazečů. Jejich finální zkouška byla zabití svého oponenta, který byl taktéž uchazeč. Tito elitní zabijáci ovládali většinu známých zbraní té doby, včetně světelných kopí. (Veskoslav)
  • Na cestě do laboratoře za Emerie míjí Omega skupinu vojáků TK. Jednomu z vojáků chybí kus brnění na pravém rameni. (Cardo)
  • Displej, který zobrazuje počet N-částic, má úplně stejné grafické rozhraní jako použil Obi-Wan (Ewan McGregor) na nabooském křižníku ve Skryté hrozbě (1999), kde analyzovat vzorec krve Anakina pro svého mistra. (Veskoslav)