Crossing the Line

všetky plagáty

Krátkometrážní snímek z I. světové války nás zavede na bojiště na zemi i nebi. Děj se soustřeďuje okolo dvou mladých vojáků, kteří se právě chystají do bitvy. Za zmínku stojí fakt, že film byl natočen během dvou dnů v rámci testování prototypu kamery Red One, která byla použita vůbec poprvé. (Regis)

swamp

Obraz jako cumel, avšak příběh neskutečně patetický. Jako přiblblý voják s fotkou a pilot s medvídkem mě fakt nedojali. :P Ovšem můžu doufat, že si Jackson s Blomkampem chtěli zkrátka v rámci cvičení udělat trochu legraci. ()

Amroth666

Technika je v tomto krátkometrážním filmečku fantastická a jsem rád, že i takové filmy můžu tady hodnotit. Ale přeci jenom k pěti hvězdám to nemá, tímto bych vás chtěl pozvat, kdo ještě neviděl, k projektu Distict 9!!!! ____ PERFECTO !!! ____ ()

Estrellita

Jackson to prostě umí! Ví přesně, kdy má kterej záběr přijít tak, aby to bylo co nejefektnější... Příběh je sice lacinej a klasicky plnej patosu, ale stejně jsem napětím nedejchala a kvůli medvídkovi i slzička vytekla. 73% ()

PEZ

Pochybujem, že niekto videl celý film. Na internete je dostupný len 2-a-pol minútový trailer. Celá 12-minútová verzia bola premietaná iba na NAB2007. Podstatné je, že je to úplne prvý film natočený na vtedy novú digitálnu kameru Red One (dnes už veľmi často využívanú aj medzi renomovanými režisérmi). Film natočil Peter Jackson za dva dni - jednoznačne išlo o to ukázať, čo nová kamera zvládne (bolo s ňou natáčané na tanku, na nákladiaku, na lietadlách...). Na to, že šlo skôr o technologickú prezentáciu, mal film slušnú výpravu. Neill Blomkamp vypomáhal ako pomocný režisér. Trailer hodnotiť zo zásady nebudem. ()

Kuzmik

Je jasné, že příběh tady nenajdem ale jen testování nové kamery, které vyšlo dokonale. Efekty a jakkýkoliv detail zachyceny v každém snímku. Pokochejte se obrazem a moc u toho nepřemýšlejte. 7/10 ()

Hawaj

Krátký test kamery který se zvrhnul ve velkolepé natačení s vrtulníkem, komparsisty v kostýmech a opravdovými dvouplošníky za vydatné podpory novozélandského vojensko historického klubu jehož je Peter Jackson sám sponzorem. Původním záměrem bylo natočit pár testovacích záběrů s jedním z prvních prototypů 4K kamery Red One, které se předvedou na NAB veletrhu, ovšem Peter Jakson je ninja a tak zakladateli firmy Red Jimu Jannardovi ukázal zač je toho loket a za dva dny spáchal celej biják, během 14 dnů postprodukci a pak už všichni jenom žasli a začali si objednávat digitální filmovou Red kameru :D // Mimochodem ten plakát je nesmysl a patří k jinému filmu! // Film bude brzo ke stažení v originálním 4K rozlišení. ()

kubilov

No jo, obraz je to nádherný, jen co je pravda. Jackson je megaloman, proto tuto "reklamu" na nový typ kamery pojal svým způsobem a stvořil přesně to, co se od něj dalo čekat. Krásný minifilmeček se skvěle zobrazeným prostředím první světové války, o které je jen tak mimochodem strašně málo kvalitních filmů. ()