Malena

Taliansko / USA, 2000, 88 min (Director's Cut: 109 min)

V roce 1941 bylo Renatovi 13 let a ačkoliv probíhala druhá světová válka, v jeho ospalé vesničce se prakticky nic nedělo. Dokud se však jednoho dne neobjevilo něco, co jednou provždy změnilo jeho život: Malena, krásná mladá údajná válečná vdova, jež se stala obsesí každého muže a objektem nenávisti každé ženy. Díky ní začne Renato získávat mnoho životních zkušeností a dostane se do míst, která by si nedokázal ani představit.
Film od režiséra oceněného Oscarem za film BIO RÁJ vypráví intimní portrét a epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky. (oficiálny text distribútora)

StanDee

Neskutečně poetický film s nádhernou Morriconeho hudbou, po němž se nad sebou zamyslí asi každý chlap, který se rád otočí za krásnou ženou (guilty as charged). ()

Sejkorka

Viděno, bez recenze. Takže až po druhém shlédnutí. A to v případě, že je v hlavní roli kráska jménem Monica Bellucci (zde ve věku 35 let), nebude od věci. Nicméně, film mi připomenul průlet filmografií skladatele Ennio Morricona. Neskutečné, ke kolika skvělým filmům složil hudbu. 1968 Tenkrát na Západě    1966 Hodný, zlý a ošklivý    1984 Tenkrát v Americe    1965 Pro pár dolarů navíc     1987 Neúplatní    1981 Profesionál ()

Petbrab

Italský film jak si ho představuji po její kulisy, město..... Nádherně vylíčen příběh chlapce zamilovaného do starší ženy. Falešná katolická italská morálka. Závist méně krásných žen vůči hezkým. ()