Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (281)

Špatné načasování (1992) (E260)

Sebastián a Mikuláš jsou zvědaví, kterou dívku si Olivier vybral. Na novinky dychtivě čeká i Lola. Jedinou Inke, která se Olivierovi líbila mu před nosem přebral José. Nejen že s ní flirtoval v pizzerii I na diskotéce, ale dotáhl si ji i na noc domů. K jeho smůle mu zrovna další den Benedikta odpustí a na důkaz lásky si jde k němu pro prsten, který ji José kdysi daroval. Pochopitelně že Inke v Josého posteli vše mění. José u Nelly zapíjí svoji smůlu. Připojí se k němu Natálie, vzpomínají, jaké to bylo, když spolu chodili a nakonec společně odcházejí. 90% ()

Vpády (1992) (E261)

Olivier se při čekání na Josého seznámí se sympatickou, vtipnou a výřečnou brunetou s originálním jménem Taxi. Povídají si o cestování a zdá se, že našli jeden v druhém zalíbení. V posilovně se Lola a Benedikta stanou svědky napadení jednoho kluka několika výttržníky. Odvedou ho do garáže, kde jej ošetří. Napadený mladík se jim představí jako Fabrice a tvrdí, že je herec, Lola ho ale považuje za nebezpečného gangstera. Taxi, která stále sedí v kavárně vyslechne rozhovor děvčat o klucích, dovtípí se, že mluví o Josém a Olivierovi, které potkala ráno a požádá dívky, zda by mohla jít s nimi za Olivierem. Fabrice se staví v garáži předat Lole a Benediktě květiny jako poděkování za ošetření. José začíná na Fabrice žárlit. Zajímavá epizoda obohacena o dvě nové postavy. 90% ()

Tajemství (1992) (E262)

Lola nesouhlasí s tím, aby si Olivier začal s dívkou, jako je Taxi, prý působí příliš vulgárně. Ostatní dívky proti ní nic nemají, Helena Lole dokonce vmete, že má vztek, že ji nevybrala ona. Taxi přijde za děvčaty a obdaruje je drahými šperky, i když je přesvědčuje, že jsou to pouhé imitace. Stejně tak přinese plno značkového obleční klukům. Všichni jsou náramně potěšeni až do chvíle, kdy vyjde najevo, že veškeré věci, které jim Taxi darovala jsou kradené. Fabrice, jehož den předtím Lola s Benediktou ošetřily je Taxin bratr a přizná, že jeho sestra je kleptomanka. Taxi se hájí, že tentokrát je to jiné, je totiž zamilovaná. Sebastián: "Uděláme z Taxi návrhářku naší kapely." José: "Oliviere, navíc s ní budeš častěji než teď. A módní návrhářka, ta oblíká a pak zase svlíká.":) 90% ()

Prsten (1992) (E263)

Sebastián daroval Lole prsten namísto přívěsku od Taxi, který musela vrátit. Taxi přijde za děvčaty a na usmíření přinese čerstvé rohlíky. Jenže od její návštěvy u děvčat se Lole prsten ztratí. Lola si je jista, že jí ho ukradla Taxi. Ta věnuje Olivierovi medailonek se svoji fotkou a později se Lole přizná, že jí prsten skutečně ukradla a vyměnila za ten medailon. José se tajně schází s Natálií, ale v jeho srdci stále zaujímá hlavní místo Benedikta. Olivier se zamiloval do Taxi a kluci si z něj utahují. Vtipná je scéna, kdy Olivier hodí Sebastiána do vany a ten na něj vylije kýbl vody. José navede Taxi, aby Oliviera oslovovala "Jojo". Pobaví debata Josého s Taxi: "Oliviera miluju, protože vypadá tak legračně." "A to já nevypadám?" "Ale jo, jako kokr mojí tety, ten co má ty velký černý uši.":) 95% ()

Divadlo (1992) (E264)

Taxi přespala v koupelně u kluků, neboť toužila strávit noc s Olivierem. "Ona je ten problém!" "Nejsi moc galantní k dívce." "Takže ty jsi dívka? Já měl zato, že jsi otravnej element.":) Natálie se svěří Heleně, že už týden chodí s Josém, Helena je ale přesvědčena, že José stále miluje Benediktu. Benedikta se čím dál víc sbližuje s Fabricem, jenž ji zavedl do dramatického kroužku a večer na diskotéku k Nelly, kde je zahlédla Natálie. Pobaví Lola s dárkem Sebastiánovi, velmi malé oranžové tričko, což José okomentuje: "Vypadáš jak buřtík v malým střívku.":) Požitek snižuje český dabing Taxi, resp. Tišnovská jako dočasná náhrada za Duchkovou. 90% ()

Rozhodnutí (1992) (E265)

Benedikta se pustí do hledání bytu, už nechce u holek překážet. Jeden si jde prohlédnout s Fabricem, čehož využije Natálie. S patřičnými úpravami tuto informaci podá Josému, aby si ho udržela. Ovlivněn touto zprávou se José rozhodne přestat se s Natálií nadále skrývat a jako pár jdou za ostatními do restaurace. Fabrice nabídne Benediktě bydlení u něj, ale ta kvůli Lolině indiskrétnosti odmítne. Taxi na koncertu Phila Collinse v nestřežené chvíli pro Oliviera čmajzne paličky, což José okomentuje: "Takový kleptoman nesmí vyjít ze cviku.":) 90% ()

O kus dál (1992) (E266)

Sebastiánovi se vůbec nelíbí, že se José dal dohromady s Natálií. Ke klukům po okapu vyšplhá Taxi pronásledovaná policisty, neboť ukradla rohlíky. Za Benediktou přijde Natálie vyjasnit si situaci ohledně Josého. Benedikta ji sice ujistí, že už je mezi ní a Josém konec, ale je na ní vidět, že k němu stále něco cítí a rozhovor zakončí vtipnou poznámkou: "José nemá jen chyby, perfektně vaří těstoviny.":) Lola tentokrát přehání víc než obvykle, dokonce přesvědčuje Adélu, že Natálie přišla Benediktu zavraždit. "Jsem si naprosto jista, že Natálie už přemýšlela, jak Benediktu rozřeže na kousky, aby se zbavila mrtvoly. Možná až se vrátíme, najdeme všude kousíčky těla.":-D Kluci si utahují z Olivierovy nové lásky "Jeden si bude brát každý večer Taxi.":) Pobaví scéna, kdy chce José v kavárně sbalit holku a ta mu vlepí facku. 95% ()

Noc s Fabricem (1992) (E267)

Benedikta se ráno vzbudí ve Fabricově posteli a přestože se mezi nimi nic nestalo, dělá si starosti, co na to řeknou holky a navíc ji pod Fabricovou postelí načapá Taxi hledající fén. A tak i když se Benediktě podaří před všetečnou Lolou utajit, kde strávila noc, nakonec to vyžvaní Taxi, načež se Lola urazí, že to před ní zatajili. Všechny označí za lháře, obměkčí ji až Fabrice přiznáním, že Benediktu miluje. José sice stále chodí s Natálií, ale ani to mu nebrání pokukovat po jiných dívkách. V kavárně natrefí na Natáliinu kamarádku Virginii a Natálie je spolu seznámí. Je schopna se jakkoliv ponížit, jen aby si Josého udržela. Trochu slabší díl, Lola je tu příliš otravná, proto tentokrát dávám jen 90%. ()

Brazilský amulet (1992) (E268)

Lola dostane od tety ze Sao Paula brazilský amulet, který údajně přináší štěstí tomu, kdo ho nosí. Jenže účinek amuletu je zcela opačný. Každému, kdo si jej zkusil vzápětí přinesl smůlu. Hned zrána se Lola opaří horkým kafem a několikrát během dne ji ohodí blátem projíždějící auto. Na Fabrice zákaznice v kavárně vychrstne zmrzlinu a když si amulet vezme Sebastián, v garáži vypadnou pojistky. Vytočená Lola nakonec amulet švihne do popelnice, jenže to údajně přináší ještě větší katastrofu. Nakonec to vyřeší Taxi, která jí amulet čmajzne, protože skrze svůj vlastní amulet s fotkou Oliviera je imunní. Docela vtipná epizoda, pobaví kočkování kluků na pokoji a jak se holky přehrabují v popelnici.:) 95% ()

Podnikavá dívka (1992) (E269)

Taxi se rozhodne koupit Olivierovi nové sako a snaží se na ně vydělat venčením smečky psů. Problém nastane, když potřebuje odběhnout do obchodu pro žrádlo. Holky mají přednášky a proto Taxi všechny psy odvede do garáže, což narušuje klukům zkoušku. Navíc se později jeden pes ztratí a všichni se vypraví ho hledat. Naštěstí ho najde Olivier a dočká se i slíbeného saka. Tento díl sice nepatří k mým nejoblíbenějším, ale i tak má několik vtipných momentů. Třeba když se Sebastián při hledání zaběhnutého kokra dá do řeči se Stephanií, ta mu vyčte z ruky, že ho čeká nepříjemnost a vzápětí mu Lola ztropí scénu.:) A nebo Taxi kárající psy: "No tak, krást se nemá! Tedy, přijde na to.":) Také jméně psů jsou originální - Mikrob, Koule, Pondělí, Hepčík.:) Slabých 5 * a 90%. ()

Obrat (1992) (E270)

Josého v kavárně osloví Franck, muzikant z konkurenční kapely. Lichotí mu, jak úžasně hraje a snaží se ho přetáhnout do své kapely. Díky tomu se José zdrží a na zkoušku přijde pozdě, s klukama se kvůli tomu pohádá. "Ty jsi dnes použil agresivní šampon?" Další jejich hádka vyplyne z toho, že José hraje příliš hlasitě. Před společnou večeři zdrhne, aby nemusel koukat na Benediktu s Fabricem. Lola si nazuje malé boty, což zapříčiní její pomalou chůzi. Dívky, aniž by to tušily, se před kavárnou setkají s kluky z konkurenční kapely. Taxi vezme Olivierovi míry a koupí mu oblek za pár franků, později přizná, že nakupovala ve výprodeji v márnici.:) "Zapisuj, chci tvoje míry" "Zřejmě ti koupí něco na sebe." "Má to být překvapení." "Nebo že by tě chtěla pověsit?":) 95% ()

Dezerce (1992) (E271)

Natálie sdělí dívkám, že s Josém žijí ve třech, dělí se o něj s kamarádkou Isabelou. Holky to odsuzují, ale Natálie to s odvoláním se na harémy a jinou kulturu schvaluje, upřednostňuje být podřízená a šťastná, než svobodná a nešťastná. Lola si s touto myšlenkou zakoketuje a uvažuje, jaké by to bylo žít s dvěma kluky. Taxi holkám přizná, že se sešla s bývalým přítelem Alexem. José se hned po ránu opět pohádá s kluky a tak zkouška odpadne. Taxi se prořekne, že Josého minulou noc viděla u Nelly s třemi cizími kluky. Večer Natálie přijde za Helenou a oznámí jí, že José opouští kapelu a přechází ke konkurenci. Mikulášovi to José zavolá k Nelly. Málo vtipná epizoda. 90% ()

Náhrada (1992) (E272)

Mikuláš klukům oznámí, že José přešel k jiné kapele. Ve stejnou chvíli to Helena poví děvčatům. Benedikta měla jet s Fabricem na víkend do Normandie, ale kvůli této nečekané situaci to odloží, což zarmoutí Taxi: "Sakra a máme po víkendu pod dekou, můj Jojo.":) Večer mají kluci hrát u Nelly a tak jim Taxi přivede náhradníka, ten ale nedokáže zahrát ani akord. Nakonec přijde s řešením Lola - jelikož hraje na syntezátor, navrhne, že večer za Josého zaskočí. Natálie vyčte Josému, že opustil kapelu a on ji zmlátí. V této epizodě nejvíc pobaví scéna v tělocvičně, kdy Lola švihne Ismovi na nohu činku a na Bernieho převrhne rotoped. Taxin kámoš Joe též pobaví: "Páni, ty máš ale botky samochodky.":) 90% ()

V kapele je holka (1992) (E273)

Všichni chválí Lolu, jak předchozí večer zaválela na synťák při koncertu u Nelly. Všeobecná radost ale nepotrvá dlouho, kluci z kapely, ke které přešel José si přijdou do garáže pro jeho syntezátor. Náhle tak nastal problém, jak bude kapela koncertovat za týden. S řešením přijde Lola, dívky zajdou za Robertem z prodejny s hudebními nástroji a na nějaký čas od něj synťák vypůjčí, což Taxi vtipně okomentuje: "Lolo, já půjdu s tebou, já se starých dědků nebojím. Přijde mi to legrační, jako bychom kradly a přitom nekradly.":) Lola navíc od Roberta dostane nabídku pózování do katalogu na nové synťáky. Večer Lola a Helena vyšplhají po okapu za klukama. Nesrovnalostí dílu je, že synťák, který si José svými novými kumpány nechá přinést byl původně Bruna. 90% ()

Nový kluk (1992) (E274)

Lola má jít večer fotit pro Roberta do katalogu na syntezátory. Chce se trochu opálit, jenže přežene čas strávený v soláriu a spálí se. "Přestaňte mi říkat, že jsem rudá!" "Přestaň zuřit, rudneš víc.":) Kluci z kapely, ke kteří přešel José se snaží holky přetáhnout a nabídnou jim, aby se k nim daly jako tanečnice, Lola je opět vyprovodí za pomoci činek. Helena si během učení na zkoušky najde chvilku na rozmluvu s Natálií, ta ji sdělí, že José si mimo ní a Isabely našel ještě třetí holku. Adéla má v horoskopu, že potká nového kluka a když jde Lole pro šaty, natrefí na černého kokra, kterého pojmenuje Maxík. Vtipný je zdlouhavý telefonát Loly a Sebastiána a jak jim Mikuláš s Olivierem měří čas. "To je hrůza, ty holky myslí jenom na šaty." "No jo, ty šaty, bez nich jsou hezčí.":) 95% ()

Dezertér (1992) (E275)

Olivier se na noc nevrátil na pokoj, Mikuláš a Sebastián si myslí, že je s Taxi, ale jen do chvíle, než Taxi zavolá a shání se po něm. Ani v garáži se neobjeví, Taxi se obává, že ji zahlédl, jak si povídá s bývalým klukem Alexem a ze vzteku zmizel. Natálie oznámí dívkám, že večer s Josém u Nelly potkali Oliviera a že Olivier prý klukům udělá překvapení. Všichni se domnívají, že Olivier přemluvil Josého k návratu do kapely, jenže se stal pravý opak. José do své nové kapely přetáhl Oliviera, jenž se dal zlákat na turné. Jakmile se to dozví Taxi, s Olivierem se rozejde. "Ten pejsek je váš?" "Je to mimino Bruna a Adély. Udělali si ho za úplňku, proto je tak chlupatý.":) 90% ()

Uhranutí (1992) (E276)

Lola si umane, že není normální, aby naráz dva muzikanti opustili kapelu. Je přesvědčena, že je někdo uhranul. Najme si brazilského čaroděje, aby jejich uhranutí odstranil. Kirgana je vskutku srandovní postava vypadající jako obří meloun. Neostýchá se lepit se na všechny holky, zvlášť po Benediktě vyloženě vyjede. Podaří se mu uvést do transu i spoře oděnou Taxi, která mu komolí jméno na Nirvanu. K dovršení všeho dívkám nabulíkuje, že je uhranul Fabrice. Ten jim naopak přinese štěstí, náhodou se totiž srazí s Kryštofem, jenž se před pár dny vrátil z Anglie. Kirgana: "Tady někde je blondýnka, má modrý oči." Lola: "Jsi to ty, Benedikto, to je jasný." Kirgana: "Cítím kolem ní škodlivé vlny, velmi škodlivé!" Lola: "Ježíši, co to může být?" Helena: "Podle mě to děláš ty, jsi vedle Bene.":) 95% ()

Prosba (1992) (E277)

Olivier si přijde ke klukům pro věci, rozhodl se bydlet u Josého. Mikuláš a zvlášť Sebastián se k němu chovají odměřeně. Olivier: "Neviděli jste Taxi?" Sebastián: "Je to fajn holka a nesnáší grázly!" Olivier pak jde za Taxi v domnění, že se to mezi nimi urovná, jenže ta je pevně rozhodnuta. Už ho nemiluje, protože opustil kapelu. Ani sliby, že odřekne turné s novou kapelou a vrátí se ke klukům na ni neplatí. Taxi mu vpálí, co všechno kluci udělali pro něj a pro Rózu a on je takhle zklamal, čímž se jí zhnusil. Je vidět, že Taxi je správná holka se srdcem na pravém místě. Škoda že nepokračovala i v Rozmarech lásky.:( 90% ()

Svrbění (1992) (E278)

Lola se od rána drbe, celé tělo ji svědí. Vzpomene si, co jí povídala babička. Prý když se holka takhle drbe, znamená to, že se brzy zamiluje. V kavárně Lola nemůže spustit zrak z kluka sedícího u protějšího stolu. O chvíli později na něj natrefí i v posilovně. Rozhodnuta nebránit se osudu požádá holky, aby ji s ním nechaly o samotě. Nakonec vlítne do garáže a zasype Sebastiána polibky. Večer se holkám přizná, že měla velkou kliku, vyjela totiž po novém příteli Lindy. Taxi přivede do garáže bývalého kluka Alexe. Jelikož hraje na klavír, kluci ho přijmou za nového člena kapely coby hráče na synťák. Tentokrát méně záživná epizoda s minimem hlášek. 85% ()

Klid před bouří (1992) (E279)

Taxi a Alex jsou na diskotéce U Nelly napadeni Franckem, Berniem a Ismem, kluky z kapely, k nimž přeběhli José s Olivierem. Ismo Alexe omráčí a všichni tři Taxi násilím odvedou. Pozdě v noci se Taxi, plačící a plná modřin objeví za dveřmi děvčat. Když se trochu uklidní, poví jim, že ji ti tři kluci odvezli do lesa, kde se pokusili ji znásilnit, ona jim naštěstí utekla a schovala se pod stromy do doby, než ji přestali hledat. Zatímco Lola se Sebastiánem jeli na statek vrátit motorku, kterou Taxi v zoufalství ukradla, Mikuláš, Kryštof a Bruno přemýšlejí o trestné výpravě. V předposledním dílu potěší krátká vzpomínka na Kristiána a naposledy uvidíme i šplh po okapu. 90% ()