Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Kongo vrací úder (S02E11)

(epizóda)

Občas se nedaří! Martin s Igorem uvízli v konžském hlavním městě Brazzaville skoro 14 dní při čekání na víza, která nakonec stejně nedostali. Čas si krátili praktickými ukázkami pojídání neznámých druhů ovoce pod dozorem místního obyvatele. Stejně nezabránil Martinovi sníst pecku, ale naučil ho solit rozpůlené plody ovoce pro vylepšení chuti. Hygienu moc neřešili, Martin se vykoupal v řece Kongo, kde trochu bojoval s proudem a peřejemi. Museli změnit plán cesty a prašnou cestou plnou červeného písku se vydali na hranice. Průjezd jedním z brodů skončil sušením motorky i svršků a překvapivě nešlo o Martina. (Česká televize)

Frajer42

Chodící doktor s cigárama a dřívkama na kdejaké nemoci neměl chybu. Díky konžské byrokracii se kluci mohli v Kongu krásně zdržet a my si s nimi vychutnat nejroztodivnější druhy ovoce koupání v rozbouřené řece Kongo. Na závěr konžský asfalt vystřídalo bahno a nemohlo tak chybět několik pádů. Šokovala mě informace, že v Kongu má  údajně AIDS každá třetí žena. [80 %] ()

Marze

Obrazově není díl moc pěkný, ale Afrika je prostě taková. Konečně v Kongu rozumná politika- maximálně jedno dítě. Do západní , severní a jižní Evropy se všichni nevejdou.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/13641369476-po-jedne-stope/222562260350002/ ()