Spy no cuma

• Japonsko スパイの妻 (viac)

Fukuhara Júsaku vede obchodní společnost, která spolupracuje především s cizinci. Je šťastně ženatý se Satoko, firmě se daří, on je schopným obchodníkem. Mohla to být idylka, kdyby se nepsal rok 1940 a on se nebyl podívat se svým synovcem do Manžukua, kde byli svědky událostí, jež jsou označeny jako vojenské tajemství. Júsaku s tou znalostí chce nějak naložit, ale co na to Satoko? (Zíza)

Philcze

Kijoši je strašně při chuti, nevábnýmu televiznímu looku navzdory. Nebudu hanit nikoho, kdo tomu nepropadne – oku lahodí maximálně posledních patnáct minut, ale jinak tahle válečná variace na Hitchcocka stimuluje. ()

Zíza

Možná by se mohlo zdát, že to bude akční a extrémně napínavý, ale není to tak. To není úplně Kurosawův styl. Tohle je čisté drama plné přetvářky. Přestože se film odehrává za druhé světové, bloudí v něm tajná policie a do rukou se obyčejným lidem dostanou vojenská tajemství, tak je to komorní film s perfektními kulisami a kostýmy. Všechno je lazené do ponuré šedi, ignoranství a zároveň velkých cílů. Ale pokud z toho sundáte dobovost, tak je to film o lásce a zradě a složitosti vztahů, o jejich proměně či stálosti. A jako takový se mi film líbil. Navíc Aoi Jú a Takahaši Issei byly skvělí. Titulky. ()

Festival v Benátkách zná vítěze

Festival v Benátkách zná vítěze

13.09.2020

Navzdory probíhající pandemii koronaviru tento týden proběhl 77. ročník filmového festivalu v Benátkách, pochopitelně za přísných ochranných opatření. Naštěstí však vše proběhlo bez problémů a my tak… (viac)