Bez bázně

• Kanada Fearless

Dospívající pařan se musí postarat o tři mimina se superschopnostmi, která mu na zahradu seslala z vesmíru jeho oblíbená počítačová hra. (Netflix)

Trixinka

Není mi nějak jasné, proč některé animáky vůbec vznikají. Vždyť je to pořád o tom stejném a na jedno brdo. Hlavní hrdina je posedlý hrou, která se stane skutečností - nejprve neví co a jak, udělá pár blbin, všechno se zkazí, ale pak vše napraví a všechny zachrání. Jaký to div :) Ale jako jo, pro děcka asi fajn, ale starší ročníky tenhle filmový počin bavit moc nebude. ()

AGAMENON

Na počátku stál poměrně originální nápad, který byl přetaven do solidního scénáře, ale studiem byl pro jistotu odeslán do SJW oddělení, aby jej prověřilo (pro sichr). To shledalo scénář naprosto nepoužitelným, načež provedlo několik "drobných" úprav, jenž jej činí použitelný pro dnešní dobu. A výsledek? Vznikl standardně odporně nudný hyperkorektní blivajz, stvořený za pomocí nepříliš kvalitní počítačové animace, jehož jediným kladem je solidní hudba. ()

BOURQUE

Animák od Netflixu, ktorá je viac-menej na úrovni tých výstupov, ktorých Netflix v poslednom čase vyprodukuje. Medzi základmi príbehu nehľadajme kúsky nových vecí, prípadne šikovne zužitkované staršie nápady v nových šatách. Dialógy sú ploché, bez snahy mať trošku hlbší význam. O vtipnosti scén sa hovoriť nedá – ja osobne som sa zasmial len raz, keď hlavný záporák „zatelefonoval“ do rádia. Tento animák je spíš pre malých detí. Nič nestratíte, keď to vynecháte. Dve slabé a malé hviezdičky. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Slartibarkfast

Absolutní dno animovaného průmyslu. Nejsem zvyklý dávat tomuto druhu filmů tak nízké hodnocení, ale tady nešlo jinak. Chtěl jsem tam napálit dokonce odpad, ale na poslední chvíli jsem se slitoval. Možná za to mohla myšlenka, že někomu se to snad líbit mohlo, ale vím jistě, že s tím člověkem, pokud to nebude tříleté dítě, bych asi vkus neměnil. Nenapadají mne kladné stránky, které bych vyzdvihl. Úroveň Teletubbies, tedy asi ani není možné objektivně hodnotit, pokud nejste slintající divák. 15% ()

tnp101

Animák, kde je plytký předvídatelný děj tím nejmenším problémem. Animace je nejen super laciná, ale k tomu je degradovaná divným střihem, mrtvolnými pohledy, nepřirozenými pohyby a divným dabingem postav, který je mimochodem zvláštně synchronizovaný s pohyby úst. Film ve mně jinými slovy utvářel dojem, že je něco v nepořádku. Zároveň cpe do popředí politicky korektní postavy a postoje plnící neoficiálně závazné požadavky utlačovaných skupin pro rok 2020. 30% pozn.: Dolby Vision verze od Netflixu sestává z akceptovatelného HDR, rozlišení ale podle mě neatakuje ani 1080p. ()