Řekneme to písničkou

(koncert)

Koncert Orchestru a Baletu Československé televize v divadle v Táboře uvádějí J. WykrentL. Nekuda... V jevištním prostoru divadla v Táboře byl v polovině sedmdesátých let minulého století uspořádán za přítomnosti kamer Československé televize koncert nazvaný Řekněme to písničkou. V bohatém výběru známých i méně známých melodií mj. uslyšíte Táto, pojď si hrát, Píseň bez uší, Kabaret, Až zazní zvon, Šáteček, Co mám, to dám a Vítej, lásko... Divadlo Oskara Nedbala působí v jihočeském Táboře jako významná kulturní instituce už více než století. Památkově chráněnou budovu tvoří blok několika původně samostatných domů. Nejstarší částí je staré divadlo, na rohu Divadelní a Palackého ulice. K zadní části starého divadla přiléhá tzv. Tylův dům. Divadlo, které je nepřehlédnutelnou dominantou starého města, je architektonicky originálním souborem původní novorenesanční stavby z roku 1887. Venkovní výzdoba táborského divadla patří k nejbohatším na českých divadelních budovách. Výtvarným řešením upoutá i divadelní interiér. Přestavbou v roce 1965 vznikl originální divadelní prostor, který má jedno jeviště, a zároveň dvě hlediště, na něj napojená. Tímto uspořádáním se stalo táborské divadlo středoevropskou raritou. (Česká televize)

honajz

Mluvené spojováky se moc nepovedly a nejsou ani moc vtipné, při vší úctě k panu Wykrentovi, moderátor vskutku není (třeba když už počtvrté nebo popáté oznámil, že jsme v Písku, přišlo mi to jako skutečně již nadbytečná informace). Docela by mě zajímalo, co ve skutečnosti měli v píseckém divadle diváci z těch písniček a co se skutečně dělo na pódiu, jestli vůbec někdo vystoupil. Protože buď vidíme jen oponu, nebo klíčované scény (no jo, v 70. letech v ČsT bylo klíčování hitem - viz jejich tehdejší papundeklové pohádky), a ty na pódium divadla jen tak nenacpete. Nejmarkantnější je to asi, když zpívá Pilarová a má jako "dvojnici". Jinak i výběr písniček nic moc, s výjimkou Rottrové, je tu dokonce i písnička pro děti, ale všechno přebíjí to okouzlení trikovými scénami, takže z toho člověk ani nemá nějaký hlubší pocit. Btw, z celého Písku uvidíme jen na začátku jeden dům se sgrafity, u něhož z autobusu vystupují interpreti. ()