Macher na 30 dní

• Česko Machr na 30 dnů (viac)

Režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Tarek Boudali si film napísal, zrežíroval a zahral si policajta Rayana. Tomu lekár oznámi, že od potkana, ktorý ho pri policajnej akcii pohrýzol, dostal smrteľnú chorobu a zostáva mu maximálne 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane sa tak konečne odviaže a namiesto vyčkávania na smrť začína svoj život skutočne žiť. Podarí sa mu dostať drogového dealera a získať ženu svojich snov? (Continental film)

iXtr3m3

Síce slabšie, ale predsa len štyri. O hviezdu nadhodnocujem, lebo parta okolo Philippe Lacheaua a Boudaliho má na konte aj úplne inú extraligu ála Badman, Alibi.com, Babysitters 2 či Nickyho Larsona, ale cením si každého ich počinu a držím palce, nech valia aj naďalej. Tu sa len potvrdzuje, že Boudali sa ešte len stále hľadá a to Lacheau je extra trieda, ale určite to bolo lepšie ako jeho prvotina. ()

necisty

Tahle banda si nás rozmazlila třeba Alibi na klíč a člověk od toho pak čeká další bombu. Ta se tentokrát zas tak nekonala, ale pořád je to lepší než české komedie. Rozhodně jsem se u pár scének slušně nachlámal. Vlastně mi chvilkami stačilo jen vidět staré známé tváře, jak hrají jiné role, a hned mi bylo do smíchu :). ... GA Cinema ()

TheEvilTwin

Tarek Boudali, Philippe Lacheau a Julien Arruti mají už na kontě nespočet extrémně zábavných, chytlavých a divácky vděčných komedií, které jsou pro mě dokonce jedny z nejlepších komedií v kinematografii a rád se k nim vracím. Proto je těžké přijít s něčím ještě lepším či stejně dobrým a tedy cokoliv méně, než na co jsme zvyklí může falešně pocitově působit jako “špatné”. No a Machr na 30 dnů je přesně ten případ. Stále si to zachovává trefný humor, šikovnou story a skvělé hlavní charaktery, jen je to zkrátka trochu méně úderné než ostatní díla. Bavil jsem se ale i tak parádně, hlášky jsou trefné a od srdce jsem se smál hned několikrát, takže pořád se film může pyšnit doporučením a škatulkovat se k těm zábavnějším ptákovinám, jen zkrátka není na vrcholu Boudaliho tvorby. Slabší čtyřka. ()

Arsenal83

Tarek Boudali je celkom macher, filmy a komédie mu proste vychádzajú. Vie vždy pripraviť niečo, čo pobaví, rozosmeje. Macher na 30 dní nie je plnou náložou ako napríklad Alibi na mieru, ale určite sa tu našlo viacero pasáži, ktoré úprimne vyšli. Pohodový, vtipný film. ()

Morholt

Boudali s Lacheauem mají na pažbě pár víc než jen dobrých zářezů, ale tenhle k nim nepočítám. Neupírám filmu pár vtipných scének, ale vesměs se jedná o trapnbou a hlavně nucenou křeč, díky čemuž vyniká iohraná šablona s umírajícím, který chce ve zbývajícím čase stihnout to, co se mu dosud nepovedlo. Navíc je tu i několik kanálových narážek, které patří spíš za Atlantik, než do francouzské komedie. Ani herecky mě tentokrát nikdo moc nepotěšil, takže jsem si musel vystačit s Vanessou Guide, na kterou se alespoň dobře dívalo. 35% ()

• Natáčení začalo 23. září 2019, trvalo 12 týdnů a probíhalo v Paříži a Île-de-France (zejména v Cergy) a také v Las Vegas. (bianci)