Dokumentární seriál HBO z dílny držitelů ceny Emmy a nominace na Oscara Jehane Noujaimové a Karima Amera zkoumá organizaci Nxivm a sleduje širokou škálu lidí, kteří se v touze po vlastním sebezdokonalení k této pochybné sektě připojili. Skupina se ocitla v centru pozornosti poté, co byli její hlavní představitelé - v čele se zakladatelem Keithem Ranierem - obviněni z obchodování s bílým masem, spiknutí a organizovaného zločinu. Pořad detailně nahlíží na zkušenosti členů Nxivm a vyzdvihuje jejich univerzální touhu po osobním rozvoji. Jehane Noujaimová se tímto tématem začala zabývat v roce 2010, kdy se zúčastnila úvodního workshopu s názvem “Dosažení zdárného úspěchu.” Režisérka tak přináší zcela nový pohled na mediální smršť, která se kolem této kontroverzní komunity vystavené federálnímu vyšetřování strhla. (HBO Europe)

markyzgero

parta lidí po letech zjistí, že jejich sekta vykazuje všechny znaky sekty, tak postupně odchází, jen aby se dál chovala jako sekta a posílala si na dálku lásku ()

Skeksis

Škaredý, pomätený Narcis s vlastným háremom ovplyvniteľných otrokov s vymytými mozgami na úrovni sliepok. Jednej sliepke dôjde: dokelu, tak on ma celý čas odrbával a využíval, tak musím ujsť. Potom to dôjde ďalšej a ďalšej (tými sliepkami myslím aj mužov), až je z toho celý kŕdeľ. Nejako im zázrakom medzičasom narastie o jeden mozgový závit viac, a uvedomia si, že celé to nekonečné bla bla bla bla bla bla... na "motivačných" prednáškach bolo iba bla bla bla bla bla bla (na torom som sa musela smiať). Celé tie nekonečné drísty, ktoré tam viedol každý druhý, mi pripadali ako keď škôlkárom vlejete do hláv celú slovnú zásobu. Nijaké kritické myslenie. Nič. Otrava. ()

Diego

Jsem rád za každý nový dokument o sektách a zvlášť když se toho chopi hbo nebo netflix. Tentokrat si vzali do parady vcelku obyceny kult se vsemi znamymi znaky, ktery jsou znamy uz od osmdesatych let, takze zadny velky halo. Kdyby to ten Keith neokorenil tim "znackovanim", at tu moc nespoileruju, tak verim, ze by se tim media moc nezabirala, pz by to byla jen jebnuta mlm skupina ve stylu OVB. Taky je skoda, ze se vic neozabirali tim zlepsovanim sebe sama, ktere nabizi za prachy, aby melo vedeni sekt z ceho zit. Dokument nabizi dost z tech seminaru a ty kecy hezky zni, ale tim to konci. Jako kdyz nekdo sdili motivacni videa na facebook, skouknete to, cejtite se lip, chcete zmenu a za 5min..ani nevite, ze jste si to pustili. Preci jenom hlavni akteri tam stravili v prumeru 10let, za tu dobu sebezlepsovani by uz meli byt na urovni Jedi a verit, ze si neuvedomovali, ze se nikam neposouvaj, se mi nechce verit. Spis byli zaseknuti v MlM systemu, kdy kvuli prachu furt sbirate lidi pod sebe a kdyz to vydelava, neresite smysl toho, co nabizete. Kazdopadne jsem zvedavy na druhou stranu, snad se vic zameri na spicky pyramidy, kteri kasiruji neskutecny prachy za nic ()

Ajvngou

První část je... dlouhá. Jednoduše to má 9(!) dílů, které se docela často opakují v tom, co nám sdělují, a proto i chápu ty komentáře o tom, jak vlastně o nic moc nejde. Ti lidé, co v tom účinkují, nemají úplně sympatie, jelikož jsou to takoví pseuintelektuálové, co strašně rádiu "řeší" cokoli. Nejhorší ale na první části  (celých 9 dílů) je po nějaké době neustálé prokládání záběry ze školení a kurzů (té firmy/sekty, o které je dokument), kdy posloucháte přesně ty nesmysly, které blekotají všichni ti motivační řečníci a životní kouči. To je fakt k nesnesení a všem doporučuju, aby to prostě přeskakovali. První část by byla tak za 2,5 hvězdiček. Ovšem pak konečně nastoupí druhá řada s šesti díly, které opravdu utečou a těch blekotů už je tam jenom minimum a aspoň se nějak vztahují k tomu, co se děje na obrazovce před tím. A až v této druhé části člověk opravdu zjistí, jak hluboko sahala zvrácenost zakladatele Keitha Raniera, a jakým extrémním způsobem dokázal zmanipulovat ženy okolo sebe. Je to skvělá sonda pro všechny, kteří si říkají "to by se mi nestalo" nebo "vždyť můžete odejít". V komentářích tady je jasné, že druhou řadu už málokdo viděl, protože by nemohl/a napsat komentář o tom, že vlastně o nic moc nešlo. Druhá řada navíc šlape, je tam spousta nových šokujících zjištění, takže opravdu 4 hvězdičky. Je velká škoda, že ta první řada je tak zdlouhavá a mlátí se tam prázdná sláma. ()

zoe.x

Hon ovcí na Předáka, který je sice nevyvážený, absolutně jednostranný, zbytečně démonizující a často budete mít pocit, že ti lidé dělají z komára velblouda, ale když vám ze sekty zdrhne hlavní kameraman, dostává ten pohled do zákulisí opravdu jedinečný rozměr. ()