Vianočná hviezda

(TV film)
  • Česko O vánoční hvězdě (viac)
TV spot

Hviezdu Svitušku, ktorá tvorí pár s obdivovaným Síriusom, jedného dňa zrazí žiarlivá hviezda Proxima na zem. Svituška spadne do dediny, kde žije učiteľ Václav, ktorý ju nájde a postará sa o ňu. Svituška má len pár dní na to, aby sa dostala späť na oblohu, inak vyhasne. Spolieha sa na Síriusa, že ju príde zachrániť, ale ten kvôli intrigám Proximy neprichádza. Václav sa chodí každý večer pozerať na princeznú, ktorá sa korčuľuje na zamrznutom jazere a do ktorej je tajne zamilovaný. Keď raz ide Svituška s ním a objaví sa princezná, Svituška, ktorá stráca na sile sa zase rozžiari. To spôsobila sila Václavovej čistej lásky k princeznej. Za jej pomoci bude Václav udržovať Svitušku pri živote, kým sa nevráti na oblohu. (RTVS)

Scaevola

V rámci vánočních příběhů posledních let jde o nadprůměrnou záležitost, byť se samozřejmě jedná o pohádku se všemi z toho plynoucími klady i zápory. Sympaticky působí herecké obsazení i nápad se zářením, přičemž na sebe většinu pozornosti zaslouženě strhává ztřeštěná manželka Rambova, a též nápad s nebesy jakožto jiným prostorem zaujal. Všemu však vévodí O. Sokol a jeho nezaměnitelná kreace, díky níž se pohádka neztratí v paměti tak snadno. ()

Igy007

Všichni kdo tady tuhle krásnou pohádku očerňují, by mohli vytvořit team a společně natočit vzorovou vánoční pohádku, abychom věděli, jak to podle nich má vypadat. Edit 25.12.23 : Trvám na původním, plném, hodnocení. Krásná roztomilá a vtipná pohádka pro děti. Ano, málo se tu myslí na dospělého diváka, štědrovečerní pohádka bývá obvykle více rodinná. Moc se mi líbí celkový vizuál a krásné syté barvy. Je to jako obrázky z pohádkové knížky. Krásné kostýmy, maličko do ladovska. Ačkoliv je na princezně na první pohled vidět, že je Němka, je opravdu krásná a sympatická. Pro VoVojtěcha KoKotka mám slabost, takže mohu jedině pochválit. Nejlepší je Voříšková jako moc krásná hvězda Denička. Příběh je originální a má správný konec dle vesmírného zákona číslo jedna, Zákona o Dobru a Zlu. ()

oli9

Překvapení. Dobré herecké obsazení a slušné herecké výkony. Taky děj a prostředí se mi líbilo. Hlavně to hvězdné. Skvělý Sokol. Pohádka byla i vtipná. Určitě když poběží někdy o Vánocích zase v TV tak u ní vydržíme ale že by ste si ji pustili sami od sebe přes rok to asi ne.. ()

hn253

Příliš nenadchne, ale ani neurazí, herecky trochu matné, pouze Denička se vymyká z průměru. Lokace jsou moc hezké a kostýmy také. Lepší průměr. ()

fafejt001

Všechny pěkné , inteligentní , zajímavé pohádky již byly , zřejmě , natočeny . A v tomto případě , kdyby to bylo kratší , bylo by to i o něco lepší . Ale princezna pěkná , to jo . A tudíž dám slabé * * . ()

Dawe2

1* že jsem se občas zasmál, někdy to bylo i z trapnosti, ale zasmál. Postavy neuvěřitelné, kostýmy taktéž včetně šílených paruk, příběh bych mohl vyprávět sám jak byl předvídatelný. Nadabovaná princezna s trochu postarším Kotkem, Ramba ani Sokol to nezachránili (mimochodem přirovnání Siriuse k Malfoyovi - to fakt sedí), snad nejlepší byla Geislerová, ty ty potvory umí. Tohle mi fakt nesedlo, na žádnou stranu. ()

peregrino

Dobře, je zde znát použití myšlenek z Hvězdného prachu. A pár věcí by to chtělo doladit. Nicméně v porovnání s některými "pohádkami" z předešlých let je to posun zcela na vyšší level. Některé nápady jsou dobrým osvěžením a za choreografii včetně kostýmů klobouk dolů. Jako záblesk v tvorbě a naději do budoucna, za mě 4. ()

Kozlowski8

Pohádka o hvězdě Deničce, která je shozena na Zemi a při životě ji múže udržet pouze blízkost čisté lásky... Nemastná-neslaná pohádka, která nenabízí nic, pro co bych ji třeba ještě někdy chtěl vidět. Herci jsou ale vcelku fajn, kromě Leonie Brill, která mne absolutně neoslovila ani herecky, ani vzhledově. Sotva průměrný (opět) počin Karla Janáka. 55 %. ()

mouzi

Jako dobré no. Akorát Targaryen Sokol to trochu kazil a hlavně si nejsem jistý, jestli to bylo opravdu pro děti. Ono natočit pohádku tak, aby oslovila cílovou skupinu, není úplně jednoduché, hlavně šikovně postavit dialogy. Pokud tedy cílovou skupinou jsou děti.. ()

Oggy007

Asi už se člověk musí smířit s tím, že klasickou pohádku už u nás nikdo nenatočí. Takže v tomto případě se dá říct, že je to celkem povedená pohádka. Krásné exteriéry, pokud měl být záměr přiblížit se Ladovým obrázkům, tak se to celkem povedlo. Obsazení taky na dnešní dobu nadstandardní. Terezka je prostě TOP, Sokol jako Sirius vyloženě baví, Geislerka si zapornou roli vyloženě užívá, Kotek trochu za očekáváním, ale taky v pohodě. Na 5* to sice není, ale lepší 4 si zaslouží. Určitě to není na ty ho*na, co tady někteří rádoby kritici melou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. Poměrně zdařilá pohádka, která měla nápad, ale provedení mohlo být ještě lepší. ()

Dvorik

Zarici hvezda Tereza Ramba dokazala jiz ve Vlastnicich, ze patri mezi ceskou hereckou elitu, ktera jaksi vyhasina. Tady sice nema moc co hrat a trochu se obcas chova jako silena Beatrix, ale i tak je jeji zarici noblesni poklona ke koukani. ()

hany83

První půle byla skvělá, druhé už docházel dech. Naivka Terezy Voříškové mě hrozně bavila, Vojta Kotek byl sympaťák, Hádkové potěšili a hvězdné nebe taky na jedničku. Bohužel, jak jsem už napsala, po očarování Vaška a ostatních to ztratilo dech, přišlo mi dost nelogické, proč si královna nechala radit od Proximy. Ale jinak po delší době povedenější pohádka, proto trochu nadsadím hodnocení. ()

obedovapauza

Mé vánoční guilty pleasure. V této vánoční pohádce z roku 2020 sledujeme hvězdy na obloze, a to doslova. Konkrétně hvězdu Deničku, která je sice pouhou řadovou hvězdou na obloze, ale přesto si její krásný úsměv oblíbil i samotný zářivý Sirius. A jelikož je Denička do Siria leta zamilovaná, když jí pořádá o ruku, může se štěstím zbláznit. To se však nelíbí hvězdě Proximě, která by se taky ráda stala Siriovou nevěstou a tak v zápalu žárlivosti shodí Deničku na zem. Chudák Denička to napálí přímo do chaloupky učitele Václava, který z její nečekané návštěvy není zrovna nadšený, ale i tak spadlé hvězdě pomůže a společně se snaží přijít na to, jak Deničku dostat zpátky na oblohu. Problém je však v tom, že hvězdy na zemi nevydrží dlouho a postupně vyhasínají. Denička tak postupně slábne a jediné, co jí pomáhá držet při životě je čistá láska, kterou v sobě Václav přechovává, konkrétně k princezně Amálii. A jakmile Denička zjistí, do koho je to Václav zamilovaný, dá si do hlavy, že tyhle dvě hrdličky musí za každou cenu nějak sblížit. Denička tak postupně slábne a jediné, co jí pomáhá držet při životě je čistá láska, kterou v sobě Václav přechovává, konkrétně k princezně Amálii. A jakmile Denička zjistí, do koho je to Václav zamilovaný, dá si do hlavy, že tyhle dvě hrdličky musí za každou cenu nějak sblížit. (by Kristýna) ()

Sa.sa

Tak teda nic moc... Na vánoční pohádku jsem čekal více, toto bylo takové nemastné neslané... Neurazila, ale ani nepotěšila ()