Nejhledanější zločinci světa

Semjon Mogilevič: Kápo ruské mafie (E04)

(epizóda)
  • USA Semion Mogilevich: The Russian Mafia Boss

Krvežíznivý mafián Semjon Mogilevič, který z Maďarska utekl zpátky do Ruska, má pořád velkou moc i bohatství a pohybuje se na svobodě. (Netflix)

Marze

V hlavní roli hraje Praha. Ruská mafie začala vznikat už za Stalina. Komunisté řekli, že zločinci jsou jejich nejbližší třída a v gulazích pozvedli tzv. vory ze zakona. Další mafií pak byla komunistická nomenklatura, která kradla to, co vydělali pracující. ()

Dr.film

Pro lepší kontext doporučuji přečíst knihu Ruská mafie od Kmenty, kde jsou Mogilevičovi kriminální chapadla a situace v pražské restauraci U Holubů zmapovaná ještě podrobněji. ()

WUTEN

Zákonem chráněna obřezaná menšina stojí v čele ruské mafie. Není to jenom mafie ale je to také většina rádoby "ruských" oligarchů které média označují za tzv. Ruské. Ani jedna zmínka nepadla o tom, že se narodil v Ukrajině a že to není žádný Rus ale je to Žid. Takže je to jenom stereotyp o ruské mafii a celkový obraz Rusů kteří propagují média, jedině snad můžou použít ruskojazyčná skupina. Konkrétního jste se nic nedozvěděli, chytit ho chtěli a nepodařilo se a potom XY krát znovu, o co vlastně jde za co, proč? Nějaká stručná biografie o tomto vyžraném puclíkovi nebyla fakticky žádná, to že byl několikrát trestaný nebyla zmínka, to že okrádal Židy o majetek kteří vycestovali do Izraele taky nic. Hlavně že je napadlo dát tomuhle dílu název "Kápo ruské mafie" on se ani nenarodil v Rusku. ()

VashCZ

Nevím jak ostatní díly, ale tento je velmi slabý. Prakticky se to dá shrnout pár větami. Mogilevich byl největší mafioso. Šli po něm xkrát a xkrát ho nezatkli, protože jim vždycky díky dobré informovanosti utekl. Dnes žije v Rusku skoro obyčejným životem důchodce. Je zajímavé vědět, že to byl dobrý ekonom, vlastnil značnou část energetického průmyslu na Ukrajině, že nechal zabíjet stovky lidí, nebo že měl kamarády u policajtů a tím to nějak zmáknul. Ale jak přesně praktikoval svoje mafiozování tam není, jen obecně. Plně nezapamatovatelné. Hodně svalů, málo vědění. Já nemám nic proti popular pojetí dokumentů, ale toto(jak napsal Dobrý člověk) klouzání po povrchu je o hovně. PS: nejlepší ty dva amíci co si vymejšlej k Mogilevichovi přídomky za pochodu. Daj mu ukázat na tabletu rozmazanou fotku jak je Mogi na pohřbu a jak vypadá smutně. A on hned hláškuje - "Nojo, to mu připomíná smrtelnost, že ho to taky čeká." Ty kjávo to je snad jasný. Na závěr pak ten druhý dědula hláškuje zas nějaký komentář jak Rusáci ho můžou zatknout, ale nejspíš se to nestane a u toho má vykulený voči jak když když říká breathtaking news x). Co víme z předchozích pěti minut je to ale naprosto jasný. No prostě celá ta dlouhá reporáž se jako dokument může tvářit, ale není jím. ()