Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

• Česko Gump - pes, který naučil lidi žít (viac)

Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich. (Continental film)

GalaktikHero odpad!

Film natočený ako premyslený citový doják. Asi taká hodnota pre ľudstvo ako "Jednoduchá Mária. "   Jéééj tatino, havinkóóó, pôjdeme na neho do kina??? Poďme si všetci utierať nosy do kina! A muzika, to je ťažká tragédia! Kedy ste v Čechách zabudli skladať muziku? Jáj viem! Keď si Svoboda zobral do ruky revolver. A kedy ste tam prestali spievať? Keď odišiel Božský! Zostali vám tam len tragickí vzlykači ako Ztracený a Krajčo. Aby tých prúserov nebolo málo, obsadiť do jedného filmu Holubovú, Trojana a Pagáčovú (tí ostatní by tiež asi Hollywood nedobili), to už chce vážne silný žalúdok. Na to mne nestačí ani živočíšne uhlie a dva vyprošťováky! ()

Fisik

Za mě super, bavil jsem se od začátku do konce. Klobouk dolů nad obsazením a myslím, že nejsem sám, kdo si vzpomněl nostalgicky i na Pupendo při pohledu na trio Polívka, Holubová, Chýlková.  F.A Brabec umí vykouzlit vizuální magii, která mi sedí. Moc nechápu to slabé hodnocení, ale sto lidí, sto chutí. U nás se bavili všichni, od malých po starší. ()

aanndduull

Film o vypráví celekm zajímavý příběh psa, ale bohužel je to zahrané velmi špatně. Některé scény jsou příšerné a o ničem. Kniha je mnohem lepší. Film nezachraňují herci jako je Polívky, Holubová, Roden. Navíc nechápu proč Krajčo a jeho žena mají potřebu se vecpat do každého filmu - hrát neumí, tak proč se nedrží své profese. ()

Turtle

Dal bych 2,5 hvězdičky, kdybych mohl. Je to tuctový film, co ničím neurazí ale ani nenadchne. Je překvapivě drsný. Pokud máte hodně rádi psi, tak by možné stál za shlédnutí jinak asi ne. Největší zlo je hudba. Dali někomu tisícovku aby napsal čtyři akordy co pak slyšíte ve filmu pořád dokola do zblbnutí. ()

Brigitte

Začala jsem brečet ve druhé minutě, a skončila asi deset minut po konci filmu. Takže asi tak, psi jsou prostě moje srdeční záležitost. Krásný film a obrovský doják! ()

Benigni

Film s otevřenou náručí, vlídnými postavami a jen mírnou dávkou kýče, který obstál i u mnoha inteligentních diváků. Myslím, že to byl šťastný pokus, který funguje hlavně díky pevnému námětu a skvělým hercům. Líbila se mi také hudba a celkově filmařské zpracování. ()

isterion

Pekný film, kde rozprávačom príbehu je pes, ktorý dobre komentuje radosti a strasti svojho života. Poteší každého majiteľa psíka, čo vie oceniť jeho lásku, ktorú mu aj sám dáva... ()

jabbo123

Je hrozné, že film, kterému dávám 2 hvězdičky, je stejně to lepší z české tvorby za posledních x - let. Fajn je linka s Béďou, ale ani Polívkovi se kolikrát nedaří při tom nevypadat, jako kdyby text předčítal z papíru a byla to rozhlasová hra. Prostředek a větší část filmu je ovšem prvoplánové emoční vydírání diváka, série modelových příhod jako z reklamy na psí útulek. Řemeslně je vše ok, jenom mi to přijde jako takové to co vás první napadne, když se řekne "dojemný příběh o pejskovi," - tak takový scénář napíše žák základní školy. Na druhou stranu, na rozdíl od většiny české produkce, jsem neměl chuť zvracet a nebo umřít kvůli nějakým vyloženě přešlapům a hloupostem. Předlohu neznám, potěšil Fatty v roli veterináře. :-) ()

Krasnoludek

Jedna hvězda za sympatického psa. Jinak film plný vyčpělých hereckých hvězd bez jakéhokoliv nápadu. Budu-li se chtít rozněžnit nad roztomilym pejskem pustim si nějaké žánrové video na youtube a dostane se mi lepšího zážitku. ()

5tipes

Film s velmi nesourodou režií a kamerovým pojetím, které k žánru vůbec nesedí. Naštěstí ten scénář drží jakž takž pohromadě, je tam i pár úsměvných věcí a zábavní herci, díky kterým film s chutí dokoukáte. Jen prostě ta látka se vůbec nesnoubí s režijním uchopením, vypadá to jako videoklip, nebo reklama, není to vůbec civilní a nedokáže vás to vůbec vtáhnout do děje. Jakoby tu režie a kamera byla překážkou ke sledování filmu. Může to být ale i ego tvůrce, nebo jen nepochopení žánru apod. Vlastně pro mne velmi zvláštní filmový tvar a distribuční exponát. ()

freebob

Joo ti pejsci.A kdo dá méně,ten je rád nemá a dělá z nich guláše.Film je to milý a i když se tam občas dějí zle věci, nakonec dobře skončí.Herci vpohodě.A Bolek Polívka si u mě spravil reputací po srágoře jakým bylo druhé dědictví. ()

Korpy22

Jednoduchý film o psovi který se snaží dostat ke svému pánovi. Příběh psa je smutný a film se snaží poukázat na tematiku toho, že lidé vnímají psa jako hračku, nebo jako ohcranáře domu. Námět filmu je skvělý, scénář trochu pokulhává a samotné provedení je diskutabilní. Některé scény jsou jakoby artové, ale vypadá to spíše nevkusně. Herecké výkony Polívky a Holubové jsou příznivé a ostatních takový průmeř. Celkový dojem filmu bych přirovnal jídlu z kantýny, snaží se to být dobré, podle názvu/námětu to má být dobré, ale realita je trošku horší. ()

prybka

Psi s námi začali žít někdy před 15000,  až 40000 lety. Mnohdy jsme s nimi žili ve vztahu, kdy jsme na sobě záviseli životem. To soužití může být i prokazatelně léčivé, zvíře dokáže působit velice konejšivě a z vlastní zkušenosti vím, že zvíře (pes, kůň, kočka) dokáže dokáže nemocnému pomoci lépe než psycholog nebo psychiatr. Film je pro lidi, kteří to popojení se zvířetem, chápou, sami prožívají. Není to alternativní dílo, překvapivé, skandální. Je tam pochopitelné množství klišé, občas je to v přijatejném rozsahu i film edukativní o zlu množíren aj. Není ani moc objevný, okamžitě mi připomněl francouzský film Muž a jeho pes (Un homme et son chien 2008) Režie: Francis Huster, v hlavní roli: Jean-Paul BelmondoPůvodně jsem chtěl dát střízlivé tři hvězdičky, ale protože jsem nedávno měl doma pohromu, při které zemřely tři z mých pěti koček (jedna černá), tak jsem značnou část filmu probulel. Upozorňuji, že film upozorňuje na důležitou věc. Máme skvělé technologie, které atakují naše serotoninovo-dopaminové cykly a sami sebe ohrožujeme digitální demencí. Domácí  mazlíčci s námi komunikují limbickým systémem, ne složitě, ale poctivě. Drží nás v realitě. Proto film začíná na "troskách" našeho moderního, konzumního světa a cestu, jak zlepšit život ukazují psi, kterými mnozí pohrdají. A tohle dělají domácí mazlíčci, potože nemají takový neokortex, aby vymýšleli takové kruté podrazy, jako lidé. Domácí mazlíčci nás svojí prostotou a opavdovostí slepují, když se rozbijeme, což dílo myslím chtělo ukázat a myslím, že to se povedlo.P. S.1) Prohlédl  jsem si i ty kritické recenze. Doporučuji je číst s vaším nejlepším přítelem na klíně. Fakt se pobavíte. 2) Není to jen po pejskaře, je to po všechny lidi, co si uvědomují, jak nám domácí mazlíčcí zkrášlují život.3) Mám zkušenost s útulky, které opravdu pečlivě prověřují kam zvíře jde, takže doufám že ve své většině zvířátkům není ublíženo víc, než návatem z adopce se zdůvodněním, že zvíře je příliš mazlivé. (To není žádnej fakt, to se skutečně stalo!) ()