Kocúr Fritz

Seznamte se s neohroženým Fritzem, kočičákem přímo posedlým sexem a snahou o revoluci! Fritz se vykašlal na univerzitu, aby pod vlivem hašiše zažil spoustu dobrodružství, připletl se pod nohy Černému Panterovi nebo Hell's Angels a hlavně - aby našel sám sebe. Fritz The Cat je mládeži nepřístupný animák, za kterým stojí legendární undergroundový umělec Robert Crumb a který si utahuje z různých protestních hnutí USA let šedesátých. (ČSFD.cz)

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale od tohoto filmu jsem čekal přece jen trochu víc, protože Roberta Crumba mám rád. Ale zjistil jsem, že jeho pojetí se pro animovaný komiks moc nehodí a že to je jen pár scén, které zde vyznívají skutečně dobře a zajímavě. Nějak mám pocit, že to ani není tak kontroverzní, jak to kontroverzní mohlo být. Anebo jsem nějaký otupělý. ()

Slasher

Nevídaný animák se spoustou animovaných koz. Škoda vesměs nezáživné první půlky, protože pak když se to trochu rozjede paráda. Hlavně scéna s náckovskym motorkářskym zfetovanym zajícem a jeho pokusem o útěk od svý zamilovaný koňský šlapky. Ale sakra jak tohle mohlo vydělat přes 100 milionů.... šokující, dobře, ale celý to na mě působilo dost undergroundovým dojmem, navíc jako poměrně seriózní satira která postrádá takový ten groteskový infantilismus. Jo možná až na ty šukací scénky:) You know what you guys are... you're a bunch of fuckin nazi fags. ()

Karlos80

Zajímavý comicsový kreslený film který vznikl podle známé předlohy undergroundového malíře Roberta Crumba. Hlavní hrdina filmu je Kocour Fritz, který žije v New-Yorku doznívajících šedesátých let. Na živobytí si nechává přispívat od charitativních organizací, přes den se například udržuje při životě konzumováním ,,měkkých" drog a je kdykoliv přístupný různým sexuálním dobrodružstvím. Zcela nevídané a neslýchané a v tomto žánru velmi ojedinělé, vyskytující se jen zřídka. Opravdu docela ,,nevkusný" film, zajímalo by mě jak ho tenkrát společenská kritika vůbec přijala? Sám autor tohoto snímku zaujímá kritický postoj k americké společnosti šedesátých let. Jeho lehkomyslnost, opovážlivost a nestoudnost ostře kontrastuje se zdravým světem disneyovsých filmů plné lásky a jedinečných dobrodružství. Někde jsem si vyčetl že to byl vlastně první americký kreslený film, který nebyl tenkrát dovolen promítat dětem a mládeži !Jestli bylo pak ještě nějaké repeté to už jsem nikde nevyčetl.. Tejdejší mládež dneska ale může jen s úžasem zírat co se v televizi čas od času objevuje..Viz. např. Městečko South Park. ()

darkrobyk

„Už jsi to někdy dělala s mravenečníkem?" Po dlouhé době jsem si pustil Fritze a bavil se jako kdysi. Nadčasová alegorie, kde vystupují kočky, černé vrány, prasat coby poldové a řada dalších zvířat, předkládá pohled na společnost v její absolutní nahotě. Vulgární, vtipné, místy smutné, drsné. Jedna z nejzábavnějších scén se odehraje ve vaně, veselo je v synagoze, grády má sex na vrakáči. Věčné a nekončící téma rasismu, kdy společenská vrstva je rasismem utiskována, a proto se sama stává rasistickou. Sex, drogy a revoluce! Hodnocení ponechávám, jelikož zvýšit už nejde. ()

Campbell

"We´re not rated X for nothin´, baby!" Takto se chlubí obal jednoho z prvních pohádkového filmu pro dospělé. Dnes už se sice nejedná o nic převratného, ale já se kulervoucně bavil. Fritz je věčně nadrženej podfukářskej hajzl, kterej se zaplete do všeho. Je to feťák zná správný lidi(nebo spíše zvířata) a je mu všechno volný, hlavn že občas způsobý revoluci či si vrzne. Fritz je zároveň nejslavnější postavička undergroundového pisálka Ralpha Bakshiho. Vlastně se dá říct že film by se obešel bez zvířat protože ty zvířata se chovaly přesně jako lidé(teda hipíci). Animace filmu je jak už sám režisér undergroundová a taková příjemná. Hudba je hipísácká stejně jako film, ale poměrně poslouchatelná. no já se královsky bavil, a doporučuju film všem kdo má rád podobné blbůstky. ()