Príbeh rozprávky nás zavedie do krajiny, v ktorej odpradávna žili vo vzájomnej symbióze vedľa seba ľudský svet a svet vôd. V ľudskom svete vládne spravodlivou rukou kráľ Juraj, ktorý ovdovel a stará sa o svoju dcéru Hanku. Vo vodnom svete, ktorý je pre ľudské oči neviditeľný, vládne Vodná pani spolu so svojimi pomocníkmi. Jedného dňa sa zľutuje nad chorou princezničkou Hankou a daruje kráľovi Jurajovi vodu, ktorá vylieči každú chorobu a zahojí každú ranu. Vodná pani má však podmienku: liečivá voda sa nesmie dostať do rúk podlého a sebeckého človeka, pretože by sa navždy stratila. No všetko dobré a ušľachtilé možno zneužiť a ľudská chamtivosť nepozná hranice. (RTVS)

milos.bradik

Nebylo to žádné veledílo, většina herců mi tam neseděla, například i princezna, ale přesto se mi to líbilo víc než pohádky, které vychází z dílny Zdeňka Trošky. ()

Radko4

Táto rozprávka z môjho pohľadu patrí medzi tie lepšie. Musím oceniť hudbu a kostýmy, ktoré boli veľmi pekné. Postava Henriety sa mi k Zuzane Kanócz veľmi hodí, možno to je aj tým, že tú postavu dobre zahrala. Jediné, čo by som vytkol je, že štáb nemusel dať na nádvorie Bojnického zámku až toľko kulís, a že niektoré záporné pasáže nie sú podľa mňa úplne pre deti. ()

Rindi

Pěkná pohádka, krásná princezna, uvěřitelné dialogy, zajímavá zápletka, napětí, bez nadměrně ukňouraných a pitvořících se postav. Nechápu, jak jí někdo může dát "odpad". To musí být chudák bez smyslu pro romantiku a nadsázku... ()

simpanz

Podivně zkomponovanou dějovou linku znatelně vylepšuje dvojice stráží a modrá kukadla Dariji Pavlovičové – koneckonců kvůli pro mě do té doby neznámé, ale od pohledu milé účastnici StarDance jsem si ten film rovněž pouštěl a z tohoto pohledu jsem víc než spokojen. Je nicméně velká škoda, že nedostal víc prostoru alespoň nějaký méně povrchní vztah mezi hlavními protagonisty, kterým tak není důvod nějak extrémně fandit. ()

Petbrab

Člověk se u nových pohádek musí smířit s tím, že v drtivé většině kvalit těch starých nedosáhnou. Tohle je jedna z těch lepších. ()