Uzumaki

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

Ratemus

no musim říct že béčkovitost až céčkovitost je tam fakt znát, všechno se tam fakt nevešlo a škoda, že na vzdoru tomu, jací jsou japonci prasata a hovada, tak tady toho ukázali fakt málo. Jelikož mám v knihovně všechny tři komiksové knihy předlohy, nedá mi to prostě nadávat a brečet nad filmovým zpracováním. Opravdu velká škoda, tak skvělá předloha a tak slabý film, nejvíce jsem se těšil na šneky, ale tady z té části ukázali jen minimum a kdo to nečetl, tak to prostě nepochopil.... ()

juta

Vyhejbání se zaběhlým filmařským konvencím ještě neznamená, že to bude dobré. Popravdě nevím, co si o tom mám přesně myslet. Nevím, jestli mám být naštvaný nebo být unešený, spíš teda naštvaný, hlavně díky tomu, že jsem se trochu nudil a čekal jsem nějaké lepší zakončení a ve vyhrocených scénách něco víc, buď aby mě něco vystrašilo, nebo odpudilo. Jednou mě zamrazilo, ale zase v jiných scénách mi něco přivodilo úsměv, což by zřejmě nemělo. Ta spirála mě asi naprosto zblbla. ()

jondzavid

Veľmi osobitá a zaujímavá podivnosť z Japonska strhne najmä až surrealisticky efektným štýlom. Pôsobivý filmík, ktorý stavia skôr na štylizácii a absentuje lakačky(no jedna tam docela zafungovala). Pomalší rozbeh (rozmýšlam som medzi 2-3*) plne vynahradí záverečná 45 minútovka. Proste kvalitná ázijská šialenosť. ()

ledzepfan

No, takže po letech přichází edit a hvězda dolů= Po přečtení celého komiksu a znovukouknutí na tenhle film mi je skoro smutno. Absolutně nechápu, kde se vzala ta myšlenka natočit rychle film, když měl Ito hotovou zatím jen cca první třetinu svého mástrpísu..?! Přitom by stačilo rok(možná dva)počkat, obsadit lepší herce(ti dva v hlavních rolích jsou vážně špatní) a dát do toho kapičku více peněz a vznikl by legendární bizarhorror ze kterého by tuhla krev v žilách. Takhle je to jen násilně a nešikovně ukončený, atmosféricky přesný přepis rozjíždějícího se příběhu...Obrovská škoda ()

TomX2

Pôvodnú mangu som nečítal, ale mám dobrú predstavu o tom, aký veľký odstup od filmu má, byť v ňom prvky hororu nefungujú, atmosféra mi moc po chuti nie je, herci pôsobia príliš komicky a z príbehu je výrazne cítiť, že nie je úplne dovŕšený. Bizarností sa tu nájde relatívne dosť, originality taktiež a niektoré momenty sú skutočne vydarené. Snaživé nápady tu sú, avšak filmu sa moc nedarí diváka zdesiť, šokovať možnože áno. Najväčším negatívom je zdĺhavosť, množstvo nudných a nič nehovoriacich momentov (manga mi hádam napovie viac, možno ju v budúcnosti prečítam), ktoré ma celkom dosť odradzujú a donucujú nad udelením menšieho hodnotenia. Po konečnom uvážení dávam tri. ()

• Obličej, který mužete vidět při sledování záznamu Shuichiovo otce a podruhé když Kirie vstoupí do jeho domu, patří právě Kirie. (TomikZlesa)
  • Když rozhněvaný policista poprvé vyběhne, a pak se podívá na plakát hledané osoby, jedná se o obličej trůrce mangy Uzumaki, Junjia Itoa. (TomikZlesa)
  • Číslice 6 a 9, které vypadají téměř jako spirály, jsou ve filmu k vidění např. na poznávací značce reportérského auta nebo v nemocnici jako číslo pokoje. (TomikZlesa)