Scény z manželského života

• USA Scenes from a Marriage

Seriál Scény z manželského života, natočený podle švédské klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973 s Oscarem Isaacem a Jessicou Chastainovou v hlavních rolích, znovu zkoumá ikonické pojetí lásky, nenávisti, touhy, monogamie, manželství a rozvodu z pohledu současného amerického páru. (HBO Europe)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (6)

Scény z manželského života (2021)

Scény z manželského života vás donutí přemýšlet nad vztahy obecně i nad vaším vlastním vztahem. K sobě, k partnerovi, k dětem, rodině, ostatním lidem. Skoro vše se odehrává v jednom domě mezi dvěma lidmi, kteří nedokáží žít spolu, ale ani od sebe a to nejen kvůli tomu (ne)viditelnému poutu, jímž vás navždy spojí společný potomek. Těžko říct, zda s nimi budete sympatizovat, mně to třeba v případě Miry moc nešlo, protože jsem nechápala spoustu z toho, co dělala. Ale i to je na tom to plus. Líbí se mi, že se na to budete nejspíš v každé životní fázi dívat jinýma očima a pokaždé si z toho můžete vzít něco jinýho nebo se vidět v jiných scénách. Protože stejně jako se za ty čtyři roky změnili Mira a Jonathan, tak se měníme všichni. Víme. ()

Nevinnost a panika (2021) (E01)

Nejzajímavější pro mě byla část s přáteli. Na konci jsem nemohla soucítit, chybělo mi tam vysvětlení proč. Na tohle téma mám vlastní názor, nicméně vždy si říkám - jejich život nežiješ. Jsem zvědavá na další díl. ()

Poli (2021) (E02)

Na nějaký soudy toho o té dvojce víme hodně málo. I tak bych lhala, kdybych napsala, že mě to nechalo chladnou. SPOILER!! Mira mě srala. Byla nesmírně krutá a omlouvala to tím, že předtím (tajně) trpěla ona. Hlášky typu, že muži tohle dělají pořád, nebo ,,Myslela jsem, že to poznáš a ty ne. I to o něčem vypovídá..." mi přišly k smíchu. // Skvěle zahrané. ()

The Vale of Tears (2021) (E03)

Co takhle hodit kus špíny i na Jonathana? Jen nápad. :D Líbí se mi to. Nutí to přemýšlet. O jejich vztahu, vztazích obecně, o mém manželství. Mira zase přijela a rozvířila vody a já si slíbila, že budu otevřená a zkusím pochopit její pohled na věc, ale přiznávám, moc mi to nešlo. Ale nemyslím si, že by to nešlo obecně, jen já se s ní momentálně nedokážu ztotožnit. Trochu mě děsí představa, že může přijít chvíle,  kdy ji pochopím. ()

The Illiterates (2021) (E04)

Tak nám to konečně pořádně bouchlo. Mira je neskutečný pokrytec. 4,5* ()

In the Middle of the Night, in a Dark House, Somewhere in the World (2021) (E05)

Volala jsem po špíně na Jonathana (ať v tom Mira není sama), tak tady to máte, nemáte zač! Z posledního dílu mám pocit točení se v kruhu s nemožností, nebo možná spíš s neochotou vystoupit. A to je děsně, děsně ubíjející a smutný. Doufám, že se ta holka nikdy nedozví, co se v jejím pokoji dělo a kdo jí seděl u okna. A ten závěr? :D Přihlaste se všichni ti, ve kterých taky hrklo, že se vrátili z dovolené. :D 3,5* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD