X-Men: Legenda začína

• Česko X-men: Začátek (viac)
USA, (2000–2003), 18 h 13 min (Minutáž: 20–22 min)

Predloha:

Jack Kirby (kniha), John Byrne (komiks), Don Heck (komiks)

Kirby Morrow, Venus Terzo, David Kaye, Christopher Judge, Andrew Francis, Richard Ian Cox, Michael Dobson, Bill Switzer, Mark Hildreth, Paul Dobson (viac)

Profesor Xavier pátrá po jedincích se zvláštními schopnostmi, které ve svém Institutu vede k tomu, aby své nadání používali v zájmu dobra. Na opačné straně barikády stojí Magneto, který mutanty využívá pro své nekalé cíle... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (25)

X-Men: Legenda začína (2000)

Dokonalost. Vybroušený X diamant ve kterém se po1. objeví, X23!!! Nemá to chybu. V ničem. ()

Strategy X (2000) (S01E01)

Mystique jako ředitelka střední školy. Tohle netrumfnete. Příchod neskutečně sympatického Kurta Wagnera do tohoto perfektního tv s. Nevím, jaká jest cz verze (a ani mě to nezajímá) ale jeho hlas+dalších (včetně Jamese Howletta, na jehož nasraně zuřivý hlas nemá ani W/X) je pro mé X uši, doslova...lahůdkou. ()

Survival of the Fittest (2001) (S01E09)

Letní výcvikový tábor, dobrý nápad. Ale na Buldozera, který tu působí fakt hrůzně nezazastavitelně nikdo nemá.;-) Ani v pův. TASce nebyl tak působivý. Ani náhodou. ()

Shadowed Past (2001) (S01E10)

I když je následující díl a závěr. dvojdíl špica, tak pro mne osobně se jedná o naprostý vrchol celé 1.s. Khanos ví proč. ;-) ()

The Cauldron: Part 2 (2001) (S01E13)

Tohle je prostě lahůdka, ze které sálá atmoška X 1 a 2. ()

Fun and Games (2001) (S02E04)

Tohle je taková prdel a naprosto civilní díl (tedy na X meny). Já bych ovšem asi takovýto příběh do X menů, nedal. ;-) ()

Adrift (2001) (S02E06)

Alex Summers po2. Není špatný, ale na svou verzi z First Class nemá ani omylem. ()

On Angel's Wings (2001) (S02E09)

Jak si asi někteří domysleli, jde o 1. objevení se... Warrena Worthingtona III.;-) Jde o X-mas díl. ()

Mindbender (2002) (S02E10)

Mesmero blbne Jean hlavu v tomto díle. Ještě že nejde o Mesmerina, hehe.;) 1. velikonoční vajíčko na Apocalypse, kterého jsem dnes viděl po dlouhé době ve filmu.;-) ()

Retreat (2002) (S02E12)

Sorry Hanku, ale díly hl. o tobě nejsou nic moc. :( ()

Walk on the Wild Side (2002) (S02E13)

Tohle si dokáži představiti, že by v celovečerní délce natočil Matthew Vaughn.;-) ()

Operation: Rebirth (2002) (S02E14)

Uno perfecto! Special quest star...Cpt. Amerika, Nick Fury a Erik Magnus Lensherr jako kluk za 2.světové. ()

The HeX Factor (2002) (S02E15)

Wanda Maximoff, která mě nikdy nikde (krom tohoto tv s. a Civil War the movie) nebavila, je zde po1. a rozhodně ne, naposledy. Tehdy jsem koukal jak péro z gauče, jak lze pro diváka jako já, učiniti tuto postavu dosti fascinující a chvílemi i strach budící, ve stylu...totálního psychopata, který se těžko dokáže ovládati. A se kterým má i Xavier, co dělat. Na 2.str. se té její nasranosti moc nedivím. A vzhled je samoz. punk 21.st.;-) Tady to ještě funguje bez problémů, páč v této době, srágořiny typu young adult (co je to doprdele vůbec za stupidní pojem???) ještě prakticky neexistovaly. ()

Day of Reckoning: Part 1 (2002) (S02E16)

Trask a mí oblíbení Sentinelové na scénu! ;-) Ale jen 1:( ()

Blind Alley (2002) (S03E05)

Mystique se mstí Scottovi za to, že jí nechal v Oblasti 51. Nějak se jí nedivím.;-) ()

The Toad, the Witch and the Wardrobe (2002) (S03E07)

Ropušák, Čarodějnice a Skříň. Asi tak 300x lepší, než Lewisův náboženský rádoby fantasy traktát. Dosti dobrá a poťouchlá narážka, co se týče samotného názvu dílu.:))) ()

Under Lock and Key (2002) (S03E09)

2. brána určená pro příchod Apocalypse...otevřena. ()

X23 (2003) (S03E10)

Bez zbytečných keců..tohle je pravděpodobně asi nejdůl. díl ze všech novodobých X men TASek vůbec. Proč? Protože..Laura!!! I když má jiný origin. Ten v brilantně depresivním booku Innocence Lost je samoz. lepší. Což ovšem neznamená, že by stvoření X23 Hydrou, znělo nějak blbě, či co. P.s. věřte si tomu nebo ne, ale její vzhled koresponduje s její hranou verzí. Tož tak! ()