L'ultimo treno della notte

• Veľká Británia Late Night Trains (viac)

Blíži sa čas Vianoc a ľudia cestujú za svojou rodinou, aby spolu strávili štedrý deň. Na cestu sa vydávajú aj dve mladé kamarátky, ktoré pri ceste vlakom stretnú dvoch mladíkov (jeden z nich je narkoman) so staršou, promiskuitnou ženou so sexuálnou deviáciou. Dievčatá prestupujú na druhý prípoj, žiaľ nie samé. Myslíte, že im osud nadelí teplo rodinného vianočného krbu? (brutale)

vitekpe

Mirne nadprumerny revenge kousek, ktery pekne odsypa a obsahuje dobou hudbu. Dej je presne takovy, jaky se da ocekavat, coz je taky plus. P.S.: Jednim ze dvou hlavnich zaporaku je nam dobre znamy Flavio Bucci. ()

bolan

I když mě tento typ filmů baví, tady nemůžu jít nad 2, protože se nemůžu zbavit pocitu určité herecké a scénaristické topornosti italské béčkové lacinky. ()

JimiH

Slušná atmosféra, ale úplně jalový příběh s až příliš velkým množstvím logických chyb. Pár scén přesto zaujme, zvlášť ve spojením s hudbou Ennia Moriconneho. ()

G04T

V první polovině se bohužel až moc kecá a nic se tak ani moc neděje. Potom film ale dostává šťávu a rozpouští se peklo ve vlaku! Pěkně natočený, výtečná hudba ale nejvíc mě dostal konec. Z posledních 20ti minut opravdu mrazí.. Po ne moc dobrý Krátký noci skleněnejch panenek je tohle můj druhej Ladův film a tady můžu s klidem říct, že se za tohle dílko nemusí vůbec stydět. Hodnotím jako stej. ()

Elessar.

Cestovanie vlakom, pre niekoho vec každodenná, ale čo keď sa z nej stane priam horor? Znepokojujúce, stiesňujúce a nepríjemné pozeranie. I keď to možno pôsobí tak, že vo filme sa takmer nič nedeje a že rozjazd je pomalší. Tak postupne ako vlak opúšťa stanicu, tým viac sa aj opúšťajú ľudské bytosti... ()

Easykill

Pro nostalgické milovníky klasik a exploiťáčků jsou "vrazi z rychlíku" určitě povinnost! Rape-revenge jak má být. Parádní atmosféra, vystavěné postavy, násilí, nahota.. Samozřejmě musíme brát ohled na dobu vzniku, některé scény působí dnes tak přeafektovaně, že je to docela úsměvné. Ale díky bohu je takových jen minimum. Napětí a psychický teror obětí funguje na jedničku a postavy jsou uvěřitelné. "Zábava" zaručena! ()

StaryMech

"Poslední noční vlak" je asi nejlepší ze tří mnou zhlédnutých vzrušounů režiséra se zvukomalebným jménem Aldo Lado. V napínavé hře náhod, ovlivněné "Pramenem panny" a prý i "Posledním domem nalevo" (neviděl jsem) tvůrci dospívají k nečekaně drsným výjevům. Tu a tam zbytečně ohýbají skutečnost, zároveň však osvědčují smysl pro realistický detail, rychlou a účinnou povahokresbu - a humor. Víc než celý příběh se mi líbila sekvence úvodních titulků, v níž režisér zneužil Roussosův cajdák "A Flower´s All You Need", proměniv ho v nástroj jedovaté satiry. Řada kritiků nad písní právem lomí rukama, aniž by zmínili tuto její úlohu ve filmu. Třeba se mýlím, ale jsem přesvědčen, že Ladovi šlo o výsměch společnosti řízené popkulturou a vyprázdněnými slupkami tradic a že svůj záměr naplno uskutečnil. ()