Po neúspešnom a komplikovanom obchode s heroínom príde drobný drogový díler Frank o peniaze aj o tovar a ocitne sa vo veľkom dlhu u balkánskeho narkobaróna Mila. Ako čas plynie, tlak narastá, keď sa Frank snaží splatiť peniaze napriek narastajúcej Milovej frustrácii. Dealer je dánsky kriminálny triler z roku 1996, ktorý vo svojom filmovom debute napísal a režíroval Nicolas Winding Refn. Zároveň je to aj herecký debut známeho dánskeho herca Madsa Mikkelsena. (Film Europe)

Salvator

Příběh bezskrupulózního hovada, které ničí život lidem okolo sebe a pochopitelně i sobě samotnému. Samozřejmě je dobře si občas tento svět připomenout. Nic nového se ale nedozvíte. Násilí, lži, dluhy, absťáky. Každý den pořád dokola. Nebýt toho, že role Franka je velmi přesvědčivá, byl by film vlastně nuda. ()

hony23

Historky z dánského drogového podsvětí... Potěšila syrovost i dobře zahrané postavy, jimž vévodí Kim Bodnia známý z Mostu. Naopak trochu chyběl nějaký zajímavý příběh, po celý film sledujeme vlastně jen dealování a vymáhání dluhů bez nějaké zajímavější dějové linky. ()

Kozlowski8

Frank je feťák a dealer, jehož každodenní životní náplní je shánění a prodej drog. Když při policejní razii přijde o velký balík peněz drogového bosse, začne mu jít o život... Nic nového pod sluncem, vlastně standardní feťácký příběh, ale - tak jak to seveřané umí - výborně vystavěná atmosféra a působivá ruční kamera, která činí příběh pocitově skutečnější a autentičtější. Nelze opomenout taky velmi solidní herecké výkony. Nadprůměrný počin, těším se na dvojku. 70%. ()

WUTEN

Když nemůžete splatit svoje dluhy, tak buď si půjčíte nebo je někde ukradnete, v lepším případě je vám někdo dá, což je z říše pohádek. Takto podobně fungují ekonomiky včetně té naší, půjčíme si a potom to nemůžeme vrátit a ono to ani nejde, tak si půjčíme další prachy, když už teče do bot tak oškubeme daňové poplatníky. Film mě připadal, že byl točen snad na jednu kameru, ale to neubírá na kvalitě, možná naopak. Atmosféra filmu se stupňuje každým dnem kdy Frank odkládá zaplacení dlužné částky která je už tak vysoká, že ho to dožene k zoufalým činům. Docela to vtáhne do děje a s hlavním hrdinou prožíváte, kdy už to krucinál vrátí! Za první díl dávám 4*. ()

montel

Frank a Tony jsou dealeři drog. Při jednom větším kšeftě se zadluží u mafiánu Mila. Při předávání je ale chytne policie a Frank hodí drogy do jezera. Teď ale musí sehnat zpět prachy, které dluží Milovi. A má na to pouze 2 dny....Zdařilý dánský filmeček,který si na nic nehraje a udrží diváka u obrazovky až do samého konce.V tak drsném a syrovém příběhu mi chyběla pouze nějaká erotická scéna a nebýt toho nedotaženého konce,možná bych dal i plný počet hvězdiček. Takhle dávám 70% ()

Houbos

Občas se v Evropě natočí film, který způsobí Holywoodu infarkt. Pusher stál 1 milion USD. Pro porovnání, jeden díl 20minutového studiového sitcomu The Big Bang Theory stojí 2 miliony USD! K upřesnění, s jakým problémem se Frank potýká: v roce 1996 bylo za americký dolar 5.6 dánské koruny, 50 000 DKR = 200 000 CZK. Snímek záměrně nepodstrkuje názory a nemoralizuje. Bez výhrad, lacinost vzbuzuje mocný dojem. ()

max cady

Dlouho jsem o tomto filmu slysel,ale nemohl jsem ho sehnat(aby ne,dnes se lide divaji na komercni kraviny,ktere sezenete vsude).Musim uznat,ze Refn je urcite nadany reziser,ktery do tohoto filmu obsadil skvele herce.Dnesni Holywood takoveto filmy nikdy nenatoci.Je velice smutne,ze tento film je stary 14 LET a ja ho videl az ted.Ale niceho nelituji!Jeden ze skvelych filmovych zazitku posledni doby!Tak a ted sehnat pokracovani.Uz ted se moc tesim. ()

Karja

Prvních třicet minut je ubíjejících, naplněných hlavně otřesnou vulgaritou, zato dalších pětasedmdesát minut docela slušně seznamuje s drsným drogovým světem. Proč se tam ale proboha probírá několik receptů na jakési možná výtečná jídla? To mě na tom opravdu zarazilo, podle mě je to nudná diskusní vycpávka. Asi si s dramaty moc nerozumím… 60 % ()

snowman

K filmu: Dost dobrá práce. Vtáhlo mě to, místy jsem to ale musel pauzovat, protože to bylo poměrně hutné, hůř stravitelné. K trilogii: Tři příběhy z jednoho města, se vzájemně se znajícími postavami drogového podsvětí. Podané hodně autenticky se slušnou měrou naturalismu. Tipoval bych, že za kamerou měl štáb nějakého velmi "zkušeného"/"zkušené" poradce. Někdy jsem si se sevřeným žaludkem říkal, proč se to raději nejmenovalo "Feťák" ("Junkie"). Každopádně strhující, a doufám, že pro mladé i poučné! ()

Caesius S.

Kdo trochu ví, jak to chodí na ulici, musí uznat, že tento vhled je dost realistický a taky poučný. Mám nového oblíbeného režiséra - Nicolas Winding Refn je Dán, který netočí naivní pozérské blbůstky jako Američané, ale kvalitní, trochu nepříjemná dramata s osobitou kamerou a atmosférou. Příběhy nejsou moc složité, za to skvěle podané. Jeden z nejlepších debutů co jsem kdy viděl. ()

Epco

Film z doby keď sa Kim Bodnia stával pomaly bohom Dánskych gangsteriek. Správne nakopnutá kariéra, šťastná ruka pri výbere režisérov aj filmových úloh. A samotný Kim si toho bol vedomí a tak v úlohe malého podvodníčka / dealera podáva perfektný výkon. Minimalistický, presný uveriteľný, presne tak ako Mads Mikkelsen v úlohe Tonnyho a Zlatko Buric ako Milo. Všetci traja úplne neodolateľný. O to zaujímavejšie je sledovať kde sú všetci traja teraz po rokoch a kto ako naložil s tým čo im poskytol tento film. ()

lubbax

do jak hustého bahna lze zabřednout? film který vás hned na začátku chytne za koule a drtí a drtí. když teda nějaký máte. ()

snupko13

Zaujímavý a pritom jednoduchý film sledujúci finančné potiaže Franka v dánskom podsvetí, ktorému sa ešte na to všetko lepí smola a v blúdnom kruhu peňazí z drog, kde každý dĺži niekomu a čaká za niekým ( ako v celom našom krásnom demokratickom štáte) až nakoniec... dobrá úvodna hudba a fajn zmena oproti iným filmom s podobnou tématikou. ()

TommyLee

Docela zajímavý film s drogovým podtextem a o tom, že trochu smůly, může mít fatální následky... Dánové opět nezklamali, film má tempo od začátku až do konce a lichých míst je tam opravdu málo, za mě 4 hvězdy. ()

Ms.Spock

Pusher není klasický drogový film, je to film o mentalitě a mechanismu fungování lidí kolem drog. Jejich případná závislost je tu v podstatě sekundární. Proto je to tak zatraceně dobrý film - navíc přičteme-li k tomu úžasný vizuál a brilantní závěr. Pusher II, který by namísto With blood on my hands mohl nést podtitul Příčina a následek, je intimnější a o něco působivější, nicméně určitá potemnělá křehkost druhého dílu se zde objevuje ve scénách s Vic. Mimochodem, začínám se přiklánět k názoru, že ve skutečnosti žádný Nicolas Winding Refn neexistuje, je to jen nastrčená figurka, jeho filmy píšou a točí ze záhrobí Freud s Jungem. ()

Bragi66

Jasný, syrový a uvěřitelný drogový příběh z Kodaně. Smažky a dealeři jsou někdy veselí a dokonce i přátelští, ale přátelství proti penězům jim dlouho nevydrží. Vytloukání klínu klínem situaci ještě zhorší a příběh spěje pro hlavního hrdinu (dealera) k neodvratně tragickému konci. Kdo vyrůstal v dělnické Libni, tak ví, že to platí i u nás. Vynikající herecký výkon Zlatka Burice, který hraje, jako by se lotrem narodil, ale přitom je to kulturní buditel alternativních filmových a divadelních forem. ()

Janoss98

První věc, která mě uhodila do učí, byla kamera. Ta dodává celému snímku, takovou svojí autentičnost, kterou si velmi spolehlivě drží, až do úplného konce. O nudu nouze nebude. To fakt ne. Některé scény, tímto způsobem natáčení, působí, jak kdyby je někdo natáčel ,,jen tak´´ na mobil. Cením... velmi :) 85% ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (viac)