Jedné podzimní noci vyhoří dům starého Vodičky. Dotyčný není nalezen ani na spáleništi ani v blízkém okolí. Vesnicí je však přesto považován za mrtvého. Případu se ujímá dvojice detektivů z blízkého městečka. Brzy mezi ohořelými zbytky dědova domku naleznou pod podlahou schovanou vkladní knížku, na kterou byly léta pravidelně ukládány vysoké částky. Vodička byl zřejmě vyděrač, se kterým si někdo vyřídil účty. Nějaká stará historie? Kriminalisté se jen obtížně potýkají s neochotou vesnice cokoli sdělit... (oficiálny text distribútora)

Canniosh

Příjemné překvapení na poli současných českých detektivek. Příběh je více než zajímavý, rozuzlení taktéž. Škoda jen, že filmu chybí větší napětí ... v některých momentech ho navozuje výborná temná hudba, bohužel pouze velmi zřídka. Pokud by režisér navodil trochu více napětí a rozuzlení by "zabalil" do hutněji pojatého závěru, pěl bych tady asi chválu. Takhle jen lehký nadprůměr, na který se dá podívat. ()

Carfait

Hlavní vyšetřovatel je ztvárněn Oldřichem Vlachem (ročník 1941) - ve filmu je mu 62, vypadá možná i na míň. Jenže podle scénáře již v roce 1952 vyšetřoval svou první vraždu - ve Vlachových 11 letech. Vlach v tomto filmu rozhodně nevypadá na min. 75 let, kterých by mu zhruba muselo být. ()

quokam

Pripojuji se ke chvale vyvoje vztahu mezi policajtama a k popisu vesnickeho prostredi. A to je asi tak vsechno. Detektivkam z 60 let a i serialum z 1. Oddeleni nemuze konkurovat. Obcas mne napadly myslenky, jesi okresaci vubec vysetruji vrazdy ci zda vysetrovatel nesabotival soucasne vysetrovani kvuli svym dluhum z minulosti. A vrahove opravdu nemivaj ve svych skrinich jen a pouze jednu kosili. 40 proc. ()

722018954 odpad!

Řeknu jak to vzniklo, aby to odpovídalo tomu co vidím - dva chlapi pili v hospodě a našli tam odznaky s průkazy a rozhodli se že si budou hrát na detektivy ()