Historia Naturae

• Československo Historia Naturae (Suita) (viac)
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1967, 9 min

Když přírodopisný kabinet ožije. Jeden z prvních animovaných filmů Jana Švankmajera přivádí na scénu rekvizity, které jsou pro tohoto tvůrce v jeho další tvorbě charakteristické: animované muzejní exponáty, peří, kosti či maso apod. To vše ožívá ve strhujícím tanci, jenž se odehrává v osmi krátkých „encyklopedických“ kapitolách. (Česká televize)

B4TM4N

Doporučuji sledovat při jídle. Přijdete na chuť mnoha živočišným druhům a to během pouhých 8 minut. Ale jediná (pro mne ^_-) nejdelá sekce (homo) je nejlepší. ()

sestrad

Švankmajer tedy nepatří mezi moje oblíbence, ale s vděkem za bleskové osvícení o různých životních rytmech skrytých ve zvířeně a spol. (á la rybí blues) mu soukromě uděluju metál. ()

Sosak

Slabší Švankmajer. Hrátky se zvířátky a ostatními přírodními prvky každopádně musely stát spoustu úsilí a tvrdé práce animátora. No a trochu zajímavý to taky je, navíc s tím, že se musí ocenit, že jde o český počin. ()

DonFrolimo

JŠ se teprve rozjíždí, teprve si připravuje nástroje a hledá metody, ale už je to jeho osobitý styl a rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

sun.eagle

Jedinné co ocenuju je ta práce co s tím musela být. Jinak mě mě to ničím neoslovilo, hrozná hudba k tomu. Pro někoho je to geniální ale ja tomuhle filmovému umění chcete-li nerozumím a nechápu ho. ()