Pán prílivu

• Česko Pán přílivu (viac)

Tom Wingo je nezamestnaný a prechádza krízou stredného veku. Má pocit, že prestáva milovať svoju manželku, keď dostane dopis od psychiatričky, ktorá sa snaží vyliečiť jeho sestru Savannah a správne tuší, že jej depresie majú korene niekde v hlbokej minulosti. Tom odcestuje do New Yorku a spočiatku neochotne začína spolupracovať s doktorkou Lowensteinovou. Postupne sa medzi nimi rodí hlboký cit, o ktorom však obaja vedia, že nemôže trvať navždy... (RTVS)

bizon.99

Nick Nolte to zahrál skvěle.A Barbra Streisand to neméně dobře zahrála i zrežírovala. Po 21 letech stále skvělý filmový zážitek.100%. ()

Abigail

Viděno poprvé před 20 lety a podruhé před 20minutami. Názor neměním, krásná hudba, záběry Jihu i New Yorku. Pár okamžiků bych příště radši skočila, ale to bude tím, že na slaďárny moc nejsem - a tady se občas (ale jen zlehýnka) mihnou. Nej scéna: stradivárky "visící" nad NY ulicí! Miluju závěrečný záběr na Charleston Bridge v zapadajícím slunci, utkvěl mi v paměti už před těmi 20 lety. Nádherně podtrhuje monolog Toma Wingo. ()

Lady ButterFly

Velmi silný dramatický příběh, který jsem místy prožívala i fyzicky - sevřený žaludek, tlak na hrudníku a samozřejmě slzy v očích. Nick Nolte, kterého jsem do té doby znala spíš z komedií, mě přesvědčil, že VÁŽNĚ umí! Barbra...Ta mě snad uhranula a donutila mě si ji zamilovat. Je to nesmírně citlivé, místy vtipné, dojemné, depresivní...je to můj oblíbený film. :-) Navíc doplněný o nebeskou hudbu! ()

mizach

Vynikající obsazení, Straisendová i Nolte excelentní. Film působivý i po čtvrtstoletí od svého vzniku. Druhou polovinu jsem si dal dabovanou, Simona Stašová výborná. Děkuji VFIR :-) ()

Daevos

Tak tenhle film me vazne dostal. Trosku smutny, kapanek vtipny, ale neskutecne pusobivy a silny jako noha u prdele. Nick Nolte prekvapil a Barbra je vyborna herecka a reziserka snad odjakziva. "Milujes ji vic?" "Ne, jenom dyl." ()

Belphegor

Taková romanťárna s dávkou dramatu, toho ale mohlo být více. Velice dobře se zde otevírají pocity hlavního hrdiny, které jsou uzavřené hluboko uvnitř a skryté ve vzpomínkách. Postavy jsou vcelku sympatické, ovšem trochu mi chybí příběhová část sestry Toma, která je stěžejní pro jeho pobyt v NY. Její psychologický problém je řešen mimo plátno, což je velká škoda, protože Tomovy vzpomínky dávají velký potenciál k rozuzlení jejího problémů a stanovení diagnózy.  Ovšem na to se snímek nezaměřuje, místo toho se řeší vztah našeho hrdiny s psycholožkou. Film je poměrně dlouhý, ale umím si představit  ještě 20 minut věnované jenon segre hlavního hrdiny. Oceňuji konec a jeho myšlenku, je to solidní film o skrytých pocitech z dětství. ()