Skok

Atlantský oceán, Den díkůvzdání, 1970. Americká hlídka se setká se sovětským rybářským plavidlem. Litevský námořník náhle přeskočí přes ledovou vodu na americkou loď v horečné snaze získat svobodu. K jeho zděšení ho však Američané pošlou zpět, což vyvolá skandál v médiích po celém světě. Prostřednictvím vzácných archivních záběrů a dramatické rekonstrukce z pohledu první osoby rádoby dezertéra, 86letého Simase Kudirky, prožíváme jeden z nejneočekávanějších zmatků během studené války. (HBO Europe)

Aky

Podle mne se takový dokument líp natočit nedalo. Je v něm brutalita komunistické totality, neobratnost a někdy neoperativnost západní demokracie, kuturní rozdíly mezi Západem a Východem vedoucí až nemožnosti se vzájemně pochopit, a současně vkusně zobrazený mikrosvět člověka, kterého všechno toto semele, ale on přesto žije naplno svůj život. ()

horskejvlk

Bezvadný dokument, ostuda US.pobřežní stráže na jejich lodi výsostném území USA byl rusáky zbit a odvlečen o azyl žádající Litevec zpět na sovětskou rybářskou loď...Dědula má již 90 let a jak je vitální, líbilo se mi jeho pohled na USA jak nechápe že lidé v bohaté zemi mohou brát drogy a neváží si štěstí blahobytu, byť se na stáří vrací do svobodné Litvy, ve stylu jedině život ve svobodě může být šťasten. Plný souhlas⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Víteček

Rozhodně to je zajímavý příběh, ale i navzdory relativně velké délce, mi tam toho hodně chybělo. Chtěl bych vědět, co na to říkali jeho blízcí, jak se mu vlastně poté žilo, co dělal, jak se měl, zda to splnilo očekávání, zda toho nelituje, co bylo nadále s kapitánem. Podobné věci. Rozhodně spíš než poslouchat válečné zločince, jak je to zasáhlo a jak mu přáli úspěch. ()

Alementina

Zajimavy pribeh, ale stačila by hodina, bohužel mi moc nesedla ani forma, takže možná stačí si pžečist wiki, aby člověk byl obohacen o jeden zajimavý příběh o tom, jak někdy má člověk doslova štěstí v neštěstí. ()