Jízdenka do budoucnosti

• Turecko Yarina Tek Bilet (viac)

Ve vlaku do Izmiru se setkají dva neznámí, které spojují bouřlivé a nečekaně propletené vztahy z minulosti. (Netflix)

Kuzmik

65/100 Zábavná, poklidná konverzačka. Příběh je rozdělen do částí, které absolutně postrádají logiku. Nevyužitý potenciál, který mohl ve finále dopadnout jako Věčný svit neposkvrněné mysli. Škoda. ()

Malarkey

Turci se pokouší o dialogovku, ale přišlo mi, že místy na to jdou v dialozích zbytečně agresivně. Navíc mám pocit, že tento film se dá opravdu považovat za jízdenku do budoucnosti, protože v něm tvůrci otevírají pár sexuálních témat, které jsou v tureckých filmech jinak zapovězeny. ()

Marze

Turecky romcom, ktery se vymyka ocekavani evropskeho divaka. Neni to smich k popukani, ale ani odtazite a opresivni. Ani v sexualnich tabu iranske, egyptske nebo palestinske. ()

honajz

Podle mne docela sympatický pokus o train road movie postavenou na koncepci Před úsvitem (a s hudebními, naštěstí ne tanečními) prvky připomínajícími vzdáleně Bollywood... Během 14hodinové cesty si jeden muž a jedna žena stihnou hodně věcí vyříkat a uvědomit si o sobě nějaké ne zrovna příjemné věci. (Do toho nemají v jídelním voze kafe, což by rozhodilo i větší otrlce. Joke. :-)) Je sice pravda, že chvílemi je to nuda a někdy se ty řeči zbytečně točí kolem jednoho tématu, ale pak přijde závěr, kdy vše už bylo řečeno... Jo, a mezitím vlak projíždí zajímavou tureckou krajinou, což je pro mne rovněž sympatické, já mám vlaky rád. Na to, že jsem se k tomuto filmu dostal úplnou náhodou, když jsem hledal zcela jiný film, a dokonce sci-fi, je to pro mne skutečně příjemné překvapení. ... A stejně to řeknu. Vždycky jsem si přál s holkou mít vztah, kdy v určité chvíli už nemusíme si říct ani slovo, a přesto budeme vědět, že jsme naladěni stejně (možná i proto ona s sebou táhne ty housle). Nu, mně se žel nepodařilo. - Vzkaz pro syna: Jedna z nejlepších scén filmu se odehrává nad ránem v poli. ()

honajz2

Ten začátek mě dost vyděsil. Celé to vypadalo jako amatérský film (hlavně kamerou) a do toho všeho zde byly prkenné dialogy. A jelikož celý ten film na ničem jiném stát nemůže, tak jsem tušil průser. Naštěstí se to ale po 20 minutách zvedlo nahoru a nakonec z toho vypadla příjemná, chytře napsaná a slušně zahraná turecká verze Před úsvitem, která sice není tak poutavá jak by mohla, ale své kouzlo určitě má. Určitě to chtělo dotáhnout, některé dialogy totiž skřípaly i pak, ale jinak jsem docela spokojený. A dokonce je tu i pár silných scén, z nichž ta nejlepší je ta na poli... Konečně jsem zas viděl od Netflixu něco dobrého - a to se mi stává málokdy. Lepší 3* ()

Aljak

Klasická konverzačka á la Before Sunrise. Tento štýl sa akosi čím ďalej tým viac dostáva do popredia filmového priemyslu. A pokiaľ je to po obsahovej a tématickej stránke kvalitné, tak mi tento žáner dosť imponuje. Čo sa týka tohto vlakového "dobrodružstva" v podaní dvojice "Ali & Leyla, bolo to také všelijaké - občas lyrické, občas epické, také smutno-veselé. Téma rozchodu a krivdy bola vcelku chytľavá, ale mnohé dialógy boli vo svojej podstate dosť bezpredmetné a neadresné. Tá Leylina emočná erupcia v poli bol rozhodne top moment celého filmu. Kiežby boli také kvalitné aj ostatné dialógy a monológy. Ale určite si to minimálne 3* zaslúži. ()