C'mon C'mon

• USA C'mon C'mon (viac)

Rozhlasový reportér Johnny cestuje spolu s kolegami po Spojených štátoch. Navštevujú veľké mestá a pýtajú sa detí rôzneho veku, aký majú život a čo si myslia o budúcnosti. Z Detroitu zavolá svojej sestre Viv, s ktorou nehovoril posledný rok od smrti ich matky na demenciu. Viv sa opýta Johnnyho, či môže prísť do Los Angeles a postarať sa na pár dní o jej deväťročného syna Jesseho. Ona musí odcestovať do Oaklandu, aby sa postarala o svojho odcudzeného manžela Paula, ktorý zápasí s duševnou chorobou. Johnny súhlasí a keď musí Viv zostať v Oaklande dlhšie ako očakávala, s jej súhlasom zoberie Jesseho so sebou do New Yorku. Dvojica sa vydáva na cestu naprieč Spojenými štátmi. Medzi New Yorkom a New Orleans sa rodí nevšedné priateľstvo, ktoré oboch ovplyvní na celý život. (ASFK)

Hrabovo

Spratek to má těžké, uznávám. Ale bude to mít v životě těžší, protože mu nikdo nedává hranice a nenutí ho vnímat i potřeby dospělých, kteří kupříkladu musí pracovat. Celý film je jedno velké psychoterapeutické sezení, nemyslím si, že to může dobře fungovat v neterapeutickém prostoru. Myslela jsem, že tento typ výchovy se už natolik neosvědčil, že se již nepraktikuje, ono bezbřehé pochopení pro potřeby dítěte, kterému se nekladou žádné meze. ()

blondboss

Tento snímok je svojou kvalitou v mnohom výnimočný. Či už sa to týka komplexným spôsobom zobrazeného vzťahu chlapca a jeho uja za dramatických rodinných okolností, poňatého takou jemne artovou verziou road movie filmu, ale zároveň technicky skvele zvládnutou réžiou vrátane čierno-bieleho prevedenia a kamerovej práce. Keď do toho pripojíme tradične skvelý herecký výkon od Phoenixa a doplnený hereckým chlapčiatkom, ktorý vo svojom veku to uhral znamenito, tak kvalita sa musí dostaviť. Nevyhlo sa to hluchým miestam a pár nuansám, ktoré sa mi nepáčili, každopádne ale jeden z tých lepších snímkov, ktorý si podľa mňa zaslúžil Oskara. 75 % ()

paja_r

Tohle je film u kterýho se dá skvěle oddechnout, je pohodový s místy skvělým humorem. Není to o originálním námětu, ale spíš o příjemným dojmu, který z filmu čiší. Joaquin je sympatický herec a Woody hraje inteligentního kluka, kterýho by rozhodně nebyla nuda hlídat. Dá se tu sledovat a vnímat vyvíjející se vztah mezi dítětem a dospělým, se všemi zvláštnostmi, dialogy a zvyklostmi dětí, kterým občas rozumí snad jen jejich rodiče a pár nejbližších.  Do toho všeho jsou vloženy rozhovory mladých lidí a dětí (které jsou součástí práce Johnnyho) s jejich individuálními pohledy a názory na budoucnost a různé problémy. Film si rozhodně zkouknu znovu, už jenom pro dobrou náladu. ()

pds

Je to celkom zaujímavý príbeh, ale scenár mi prišiel trochu "podivný" hlavne v niektorých dialógoch. Aby 9 ročný chalan vedel vôbec čo je to beletria alebo literatúra faktu ? 47% ()

Mufinek_16

C'mon C'mon je v podstatě obyčejný film, který pro fanoušky akčních filmů bude nejspíš utrpením, ale pokud jste naladěni na správnou notu, tak to pro vás bude zážitek. Film pojednává o vztahu introvertního novináře Johnnyho s jeho ne zrovna normálním (Ačkoliv jak zaznělo ve filmu: "Co je to normální?") synovcem Jessem a jejich postupném sbližování a i uvědomění, že se navzájem potřebují. Nemá to žádnou neobvyklou zápletku či dramatický konec, ale příběh je naopak zaměřen na drobnosti a maličkosti a na to, co dělá život životem. To vše je navíc proloženo několika zajímavými myšlenekami mladistvých o světě, budoucnosti, dospělých atd. A v černobílém to filmu jen přidává na kvalitě. Dlouho jsem se rozhodovala, zda dát 4 či 5 hvězd a ze začátku jsem se přikláněla k té první variantě, protože zkrátka existuje mnoho lepších filmů. Ale nakonec dávám těch 5, jelikož to bylo příjemné uvolnění a já se během trvání filmu po celou dobu usmívala. Navíc to ve mně nechalo tak příjemné emoce, které ve mně v poslední době žádný film nezanechal, a zůstávají ve mně i dlouho po skončení filmu. A právě z těchto důvodů je pro mě C'mon C'mon mistrovským dílem. ()

rakosabasta

Vážně si nejsem jistá, jestli tento film nepodhodnocuji, jenže mám tak nějak pocit, že v něm převažuje obsah nad formou, což je stejný problém, jako když forma zabíjí obsah. Každopádně - oceňuji filmově řešené zkratky nezdržující a přitom odhalující motivy postav a jejich postojů, které jsou zcela integrovány do děje. I když… u tohoto filmu se moc o ději mluvit nedá. Ale za ty myšlenky a skvělého Woody Normana mu to odpouštím. ()

Tranda

Příběh 7/10, Humor 5/10, Zábavnost 6/10; Hudba 9/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 8/10, Napětí 6/10, Emoce 6/10, Casting 9/10; Drama: 8/10. 7/10 ()

Sopholojong

Tymto malym, pomalym tempom krystalizujucim, na vystredne herecke vykony sa sustrediacim "nezavislakom" pasuje ciernobiela forma ako "rit na serbel". Joaquin s tym jeho kuceravym, strapatym prelivom v ulohe svojrazneho "uncla" opat skvely, ale okrem neho je to skor mne nesympaticke "odnikud nikam" jarmuschovsko-wenderovskych rozmerov s mnozstvom nudiacich, v tychto typoch filmov takzvane "samohoniacich" scen (mikrofonove intervia trebars). PS: A konecne sa mi v tej ciernobielej zapacilo Los Angeles. ()

Kusbi

Příjemný civilní film, Phoenix i ten mají klučina podávají dobrý výkon, natočené je to moc hezky a neokoukaně, hudba též moc dobrá. Bohužel jinak je film poměrně nudný, má jen velice jednoduchou zápletku, která film nikterak netáhne a jedná se tak de facto pouze o film, který líčí, jak spolu strýc a synovec tráví čas. Za mě je to trochu málo a měl jsem celkem problém film dokoukat a udržet koncentraci. ()

karl173

C'mon C'mon   Film o životě, o myšlenkách, o pocitech. Sledujeme příběh normálních lidí, kteří zažívají krásy i krutosti života. Není to ovšem vyprávění typické pro Hollywood a ani se tu nehraje na citlivou notu jak to bývá u uměleckých a autorský filmů. Ne, vypráví se jednoduše upřímně.   Budete téměř bez jakýkoliv příběhových zvratů sledovat život novináře Johnnyho v podání Joaquina Phoenixe, který svým typickým soustředěným výkonem ukazuje své kvality herectví. Jeho parťákem se tu stává jeho synovec Jesse ztvárněný mladým talentem Woodym Normanem, který podal působivý výkon. Tihle dva bez dozoru Jesseho matky, která se musí postarat o duševně nemocného manžela rozjedou zajímavou One and Half Men Show.   Strýc se snaží postarat se o svého synovce, což není jednoduché kvůli jeho podivínství. Upřímně budete chtít  toho spratka chvílemi proplesknout. Za minutu se už zase zádumčivě drbete na bradě plni pochopení a odpuštění.  Do toho jsou tu vkládány rozhovory s mladými lidmi hovořící hlubokomyslně o životě s někdy až děsivě pravdivým pohledem na svět.   Co se fimu daří, je poklidný styl vyprávění o hlubokých tématech. Budete často zamyšlení, ale nebude vás z toho bolet hlava. Dostanete zajímavé otázky, ale nebudete luštit odpovědi.   Ne každému, ale fim musí sednout a to z několika důvodů. Nemá to strhující tempo a ani srdceryvné příběhové zvraty. Postavy umí být někdy celkem nesympatické. A celkově se nejedná o žádný velký film, který by bořil kina a  věřím že někdo by u něj mohl kvůli tempu možná i usínat.   Zároveň je ale nepravděpodobné, že pokud chodíte do kina jen na Marvelovky, zajdete pak i na tenhle film. Tohle je totiž naprostý oddych od všech těch blockbusterů, hororů nebo romantický komedií co nejčastěji plní program kina. Pokud ale chcete něco jiného, pak nemám problém vám tento film doporučit.  4/5 ()

Roboslav

Z mého pohledu jeden z nejnádhernějších filmů vůbec. Naposledy mě takhle dojala sorentinova Velká nádhera, jen v tomhle případě jde v porovnání s obrazově opulentním Sorentinem, o vizuálně minimalisticky pojatý film. Neskutečně zahrané, hluboké, opravdové tak jak to je jen možné. Jak už tady někdo napsal, výsledkem je naděje, a to je na pět hvězd. ()

McGuffin

Svobodný bezdětný rozhlasový novinář dostane v Detroitu uprostřed práce na dětské reportáži na starosti synovce, protože se jeho matka musí postarat o svého nemocného manžela a nikdo jiný k dispozici není. Novinář to hravě zvládne, sestra péči o manžela také a synovec zvládne školu, protože do ní nechodí neb se strýcem po New Yorku a New Orleans bezstarostně cestuje. Zato publiku též režírující scénárista Mike Mills naloží nepřetržitý monotónní proud pocitů jmenovaných a jejich vzájemných reflexí, když kromě sdělování těchto pocitů aktéři nic ale opravdu nic jiného nedělají. Makej makej, C'mon C'mon zůstane jen v titulku. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

SLPHR

Hodně těžký film, ale stal za to. Musím říct, že na mě velmi zapůsobil a v kině jsem seděl až do úplného konce a nechal plynout závěrečné titulky, které jsou v tomto případě velmi silný zážitek. Joaquin Phoenix dokazuje že se nebojí náročných rolí a už se nemohu dočkat jeho dalšího filmu. ()

EBBE

Tak jo, čím dál častěji usínám u akčních filmů (hlavně těch nových) než u konverzačních dramat. Tahle pecka je velmi konverzační a těch problémů tam zažívají hrdinové až až. Je zajímavé jak vnímají své vztahy navzájem a že se nehroutí, ale úplně reálně sunou krok za krokem životem. ()

Bluemasej

Jako by se film snažil být k smrti nudným uměním, jen aby nám dokázal přesah a vážnost celého tématu, jak malé děti determinují člověka a jeho chápání světa. Ačkoliv to zní opravdu vznešeně, přesto dialogy pokulhávají a filozofie na kterou se tu sází je průměrná oproti filmům kde toto téma není hlavní myšlenkou. Ocenit filmu se musí pouze odvážné barvy a s citem zvládnutý střih. ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)