Učedníci po dvou plní Ježíšovo poslání uzdravovat, vyhánět démony a kázat jeho slova. Ale po návratu se snaží pochopit, co se stalo, zatímco Šimon a Eden se snaží znovu navázat kontakt. (FandaF)

vydumnica

Toto bolo SUPER😉: Gaius Šimonovi: "If this trouble of yours at home has anything to do with the wife: all I can suggest is that you get used to saying 5 words: "You are right; I'm sorry"👍 Ťažký život apoštolov je tu dobre zobrazený vo vzťahu ženatého Šimona, ktorý má problém nájsť tú správnu rovnováhu. Na jednej strane je Ježišov učeník, musel sa všetkého vzdať, no na strane druhej má manželku, ktorá ma od neho isté očakávania. Božie verzus ľudské. Šimonova manželka Eden stretáva ženu menom Veronika. Hmh, je to TÁ Veronika alebo je to žena 12 rokov trpiaca na nepríjemnú chorobu, ktorú poznáme z Biblie? Ak sa nemýlim, nebola to Veronika alebo bola🤔? Epizóda končí smrťou Jairovej dcéry, tiež známa udalosť z Biblie. Táto epizóda mala aj trošku nudnejšie momentky, ale stále veľmi dobré. And by the way, neviem si predstaviť nosiť také ťažké vedrá plné vody zo studne. (15.03.2023) ()