Réžia:
Jaroslav SoukupKamera:
Vladimír SmutnýHrajú:
Ladislav Potměšil, Rudolf Hrušínský nejml., Jaroslava Stránská, Oldřich Vlach, Bronislav Poloczek, Pavel Nový, Zdeněk Mucha, Radek Pospíšil (viac)Obsahy(1)
Osudy otce a syna Horáčkových, proložené řadou písniček Michala Davida. Tentokrát jim ovšem scénáristé Eduard Pergner (známý také pod jménem Boris Janíček, otec bývalé moderátorky Esa Terezy Pergnerové) a Jaroslav Soukup prohodili úlohy. Jirka se oženil, usadil a dospěl, zatímco s jeho otcem jsou problémy, neboť jej postihla "druhá míza" a s pocitem, že mu ujíždí poslední vlak, naváže vztah se striptérkou Álou, barví si vlasy, ale hlavně se mu líbí hezká a milá zdravotní sestra Lucie. Přestože se chová tak, až se ostatním zdá jakoby mu přeskočilo, všechno samozřejmě dobře dopadne. (oficiálny text distribútora)
(viac)Hrajú
Ladislav Potměšil
Československo
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Rudolf Hrušínský nejml.
Československo
Najlepšie filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Touha (2011) (divadelný záznam)
Krvavý román (1993)
Jaroslava Stránská
Československo
Najlepšie filmy:
Utopím si ho sám (1989) (TV film)
Všechny krásy života (1990) (TV film)
Pojď, dáme sbohem žízni (1987) (TV film)
Oldřich Vlach
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Periferie (2017) (divadelný záznam)
Obecná škola (1991)
Vesničko má středisková (1985)
Bronislav Poloczek
Poľsko
Najlepšie filmy:
Ako dostať otecka do polepšovne (1978) (TV film)
Hotovo, konec! (2003) (divadelný záznam)
Smrť krásnych srncov (1986)
Pavel Nový
Československo
Najlepšie filmy:
Amadeus (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
S tebou ma baví svet (1982)
Zdeněk Mucha
Československo
Najlepšie filmy:
Obecná škola (1991)
Rédl (2018) (seriál)
Jen o rodinných záležitostech (1990)
Radek Pospíšil
Najlepšie filmy:
Diskopríbeh (1987)
Discopříběh 2 (1991)
Radka Stupková
Československo
Najlepšie filmy:
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (divadelný záznam)
Lékaři (1988) (TV film)
O štěstí a kráse (1986) (TV film)
Jaroslava Obermaierová
Československo
Najlepšie filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Lucerna (1967) (TV film)
Veronika Kánská
Československo
Najlepšie filmy:
Slnko, seno, jahody (1983)
Slnko, seno a pár faciek (1989)
Kanadská noc (2008) (TV film)
Eva Čížkovská
Československo
Najlepšie filmy:
Král Lear (2003) (divadelný záznam)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)
Tereza Pergnerová
Československo
Najlepšie filmy:
Deväťdesiatky (2022) (seriál) - a.z.
Akumulátor 1 (1994)
Žiletky (1993)
Jitka Sedláčková
Československo
Najlepšie filmy:
Ochranca (2021) (seriál)
Podozrenie (2022) (seriál)
Ako svet prichádza o básnikov (1982)
Karel Gult
Československo
Najlepšie filmy:
Amadeus (1984)
Hořící keř (2013) (TV film)
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (divadelný záznam)
Eduard Pergner
Československo
Najlepšie filmy:
Nikdo se nebude smát (1965)
Ženu ani květinou neuhodíš (1966)
Svadba upírov (1993)
Michaela Flenerová
Československo
Najlepšie filmy:
Azazel (2002) (TV film)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Blázni a děvčátka (1989)
Daniel Rous
Československo
Najlepšie filmy:
Deväťdesiatky (2022) (seriál)
Četnícke humoresky (2001) (seriál)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Jan Hraběta
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Dlouhý, Široký a Krátkozraký (1987) (divadelný záznam)
Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelný záznam)
Akt (1997) (divadelný záznam)
Jan Vokurka
Československo
Najlepšie filmy:
Lásky mezi kapkami deště (1979)
Tetinka (1977) (TV film)
Levé křídlo (1983)