Přehlídka nejúspěšnějších písní. Čas je proti nám, Princezna, To musím zvládnout, Poslední prázdniny a řadu dalších hitů poloviny osmdesátých let minulého století zpívají přední interpreti české populární hudby. (Česká televize)

slunicko2

Milé připomenutí mládí dnešních gerontů. 1) Hezký 24letý Michal David, přitažlivý 25letý Peter Nagy, stále pěkný 41letý Václav Neckář, přitažlivý 29letý Pavel Roth v těsných kalhotách, pěkný 35letý Karel Zich, tanečně toporný 30letý Stanislav Hložek i lehce bizarní 25letý Petr Kotvald. Vše proložené parádními vtipy 43letého Vladimíra Renčína._____ 2) Studiový dobově oblíbený playback - ten pořad museli natočit snad za dvě hodiny._____ 3) Vzpomínám si na svůj tehdejší rozhovor s bubeníkem od Nagye, který se mi svěřil, že odchází k Moravance, prý tam bude mít dvojnásobné příjmy. To jsem tedy zíral. ()

Honza__St.

První z každoročních přehlídek hitů nám nabídla rozhodně pestrou přehlídku opravdových hitů (i když některé z nich byly spíš hity roku 1983), rozhodně pestřejší, než konkurenční slovenská Pestrá paleta melódií (která v nejednom případě sáhla po nevýrazných interpretech, místo aby přidala i nějakou tu českou melodii). Narozdíl od bratov ovšem těžce pokulhává vizuální zpracování. Nic proti Podskalskýmu, ale na tohle se nehodil. Písně jsou prostě odzpívány v jednom a tom samém studiu, nejspíš se ani nedá hovořit o klipech. V nejednom případě by stačilo sáhnout po nějakém klipu odjinud (viz. př. píseň Pavla Rotha, na kterou vznikl klip do Hitšarády). Humorné spojovací obrázky s komentáři "Evíka" Kretschmerové jsou rozhodně dobrý nápad, ale všechno zachránit nedokážou. Další výběr hitů roku byl rozhodně udělaný líp (pak se bohužel přesunuli do Lucerny). Protože se primárně nehodnotí písničky, ale právě vizuální stránka, tak bych to celkově viděl na lepší 3 hvězdičky. Ale jelikož se najde nejeden rádobychytrák navážející se do čehokoliv, co má co dočinění s československými osmdesátkami, zvedám na horší 4. ()