Události se odehrají na mezinárodní výzkumné stanici v Antarktidě. Malá skupina vědců, zapojených do studia změny klimatu, zůstává na stanici během šestiměsíčního zimního období a nadále pracuje pod velením renomovaného biologa Arthura Wildeho (John Lynch). Když přijde jaro, Johan Berg (Alexandre Willaume) se vrací na stanici, kde brzy zjistí, že někteří vědci zmizeli a zbytek byl brutálně zabit. Zatímco vrah je volný a osud nezvěstných není znám, Johan začíná své vlastní vyšetřování záhadných událostí, ve kterém mu pomáhá doktorka Maggie Mitchell (Katharine O'Donnelly). (LIVINGDEAD)

Recenzie používateľa Omnibus k tomuto seriálu (7)

Antarktida (2020)

Tam, na pólu jižním, neubližuj bližním!“ Což se lehce řekne, ale hůř dodržuje, obzvláště v krimi seriálu z polární stanice, kde pro samé psychopaty, alkoholiky a zakomplexované vědkyně pomalu není kam plivnout. Mluvím hlavně o základně Polaris 5. Ale nejen o ní, zimní posádka na šestce, to byl taky materiál... Stanici však měli vybavenou prvotřídně, vším potřebným. Ke hře na honěnou, na schovávanou, ke kreativnímu vraždění a následně pro zasloužený relax. Viz OKÉNKO SAUNY: [][] Jaké možnosti k odreagování Polaris 6 nabízí? ☻  Stroj času. Šestiměsíční polární noc režie smrskne do 5 minut v první epizodě. ☻ Adrenalinovou jízdu na sněžném skůtru, 60 kilometrů v mínus 60 °C, s kulkou v pajšlu a s úsměvem na rtu. ☻ Hazardní hry. Losování o účast na grilovačce. Coby hlavní chod. ☻ Carpenterovu Věc. Ne skutečnou, jen na videu. Před začátkem půlroční noci na to zimní posádky čumí, klidně i poněkolikáté. Prostě tradice. [][] Antarktida chabá, to v Bílé smrti byly aspoň sněhové bouře a jisticí lana mezi budovami. Finále otřesné, reakce všech (!!!) lidí na průser v Polaris 5 naprosto nevěrohodná. A druhá série začíná v podobně mimózním duchu. Prostě Cirkus P & P ()

Epizoda 1 (2020) (S01E01)

Po půl roce ponorka... nic nezmůže doktorka.Deset malých černoušků a 176 dní dlouhá ledová noc? To beru. Podepisuju půlroční smlouvu a balím bágl. Aspoň uteču před tropickými vedry. Informativní, krásně ZAMRZLÉ OKÉNKO: [][] Co nás v seriálu NEČEKÁ a proč? ☻  Pravá Antarktida, s mínus 60 °C a sněhovými bouřemi. Příliš drahé, na vytápění karavanů i oblečení pro herce a štáb. ☻  Eskymáci a lední medvědi. Ani jedni se v Antarktidě nevyskytují! Tak je do ní v komentářích neimportujte, děkuji ;-). ☻ LGBT+ polárníci. Nedali by to. Půl roku bez duhy! [][] Ostatně, i já měl obavy, že se to povleče, ale P & P mě nudit nenechali. Pusa manželce, odlet letadlem v 7:37, přílet záchranného vrtulníku 12:57. Šestiměsíční polární noc sfoukli za 5 minut! Docela fofr. A pak už se šmejdilo po čtyřhvězdičkově vyvražděné základně a fasovaly ekologické (rozložitelné) pytle na mrtvoly. Zaujala mě i zajímavá tradice, tedy pokud si ji některý Pastor nevycucal ze zmrzlého prstu. Těsně před příchodem zimy se prý na všech (!) polárních stanicích personál dívá na Carpenterovu Věc. Docela příhodné... ()

Epizoda 2 (2020) (S01E02)

Tělo mínus hlava, tak začala vřava.“ Že by teroristé z ISIS, už i na jižním pólu? Je třeba to prošetřit a vyslechnout Doktorku. To odmítá otravný Brejlovec, též doktor, s červeným diplomem v oboru Aplikovaná sabotáž výslechu podezřelé. Furt prudil. Vousáčovi z toho hráblo, zahrabal pilu a začal vykřikovat: „Já ne! Já nepižlal!“ Ostatní dělali, že mu to věří, ale za jeho zády si klepali na čelo a ukazovali palec dolů. Vousáč se z lítosti ožral jako polární prase a zabarikádoval se na stanici tak důkladně, že jsme všichni zůstali venku na mrazu. Situace byla vážná, mrzly mi koule, pleš mi pokryla jinovatka a z nosu mi čouhaly takové rampouchy, že jsem vypadal jako mrož (což naštěstí nevadilo, neb mroži, na rozdíl od ledních medvědů, v Antarktidě skutečně žijí). Marně jsme zkoušeli vykopnout dveře, nebo alespoň VENTILAČNÍ OKÉNKO, nešlo to. Dnes tedy bez okénka, zato se speciální pušapkou do mínus 60 °C. Sláva jí, do mrazu kvalitně vybavené vědkyni, ta nás zachránila. ()

Epizoda 3 (2020) (S01E03)

Brejlovec zas nezklamal, zavazel a držkoval,“ a vyšetřovateli vytrvale házel klacky pod zmrzlé nohy. Zrzavá Ebba propadla hysteii a nesmyslně vykřikuje: „Ať už to dělá kdokoli, prosím přestaň a nech nás být! NIKOMU NIC NEŘEKNEME!“ Tohle je důvod, proč miluju seriály. Ty úžasně stupidní dialogy, bez špetky logiky, co vždy pobaví. Jeden kolega bez hlavy, druhej podříznutej, ale nikomu nic neřekneme. :-)) Budem třeba dělat blbé a tvrdit, že nás tu nepřezimovalo deset, ale jen osm! Normálka. Šanci na zpestření jídelníčku jsem uvítal. Konec fádního stravování bez přísunu čerstvé zeleniny, jen ze zmražených polotovarů. Vražedný kutil nám zajistil pořádnou grilovačku čerstvých stejků. R.I.P. Ebba i rolba. V ledu se našlo tělo, které nikomu nechybělo. Je v seriálu navíc. Všeobecná paranoia dosahuje maxima, kromě obou Pastorů a velitele Erika (pozor, má pistoli) už to bere i mou ženu. Končím komentář a rychle pryč, než taky jednu koupím. ()

Epizoda 4 (2020) (S01E04)

Dej si skotskou, kuchaři, IQ se ti vypaří.“ Brejlovec stále prudí a snaží se sabotovat výslech podezřelé. Nikdo ho už neposlouchá, kecy o traumatu T3 už nudí. Že je vyslýchaná divná a trochu střelená, jsem tušil už od začátku. Teď už to máme potvrzeno oficiálně, takříkajíc rudé na bílém. Nejdřív vytáhneme kulku, pak lopaty. Byly zahájeny vykopávky na Polaris 5. Kuchaři z toho hrabání už hrabalo, což vedlo k matematické rovnici [ 50 x (- 60) = 10 ]. Vysvětlení: 50 letá skotská whisky vychlastaná v mínus 60 °C tě spolehlivě zabije, tedy pokud to děláš, máš IQ tykve, čili 10. Ono i vychlastat flašku rumu v „pouhých“ mínus 20, při túře po hřebeni Krkonoš, znamená kandidovat na Darwinovu cenu. ()

Epizoda 5 (2020) (S01E05)

Seriál jde do... ledu, už to snášet nesvedu.“ Není epizoda jako epizoda. Už jsme přečkali epizodu mrazivou, vražednou i vyšetřovací. Je na řadě epizoda tázací. ZVĚDAVÉ OKÉNKO: [][] Jaké záhady se zde řeší? Řazeno podle tajemnosti: 1) Co se stalo Sarah? 2) Co se stalo Sarah? 3) Co se stalo Sarah? 4) Co se stalo Sarah? 5) Co se stalo Sarah? [][] To je spousta otázek. A to jsem je zdaleka nevyjmenoval všechny... Překvapení! Sarah byla před lety zavražděna. To není spoiler, víme to už z minula. Vím to já, ví to moje žena i všichni ti, kdo minulou epizodu neprochrápali. A co je hlavní, ví to i všichni polárníci. Od doktorky, která to minule zjistila při ohledání těla. Jenže si to nezapsala (nebo ano, ale zapomněla kam) a tak teď každého, koho potká, prudí otázkou: „Řekni mi, co se stalo Sarah Jackson?!“ Jen si tipněte, paní doktorko, jak asi přišla k tomu proražení lebky? Že by špatně zvolenou polohou při grupáči s hejnem nadržených tučňáků? ()

Epizoda 6 (2020) (S01E06)

Kráva nám vše objasní. Kdo co, kdo s kým... a kdo s ní?“ Jedno musím Pastorům přiznat, dokázali prakticky nemožné. Jo, jo, psát scénáře k argentinským a tureckým telenovelám, to zvládne kdejaký blbec, ale jedinou, poslední epizodou posrat celý seriál, to už chce fištrón. Pochválit musím i sám sebe, za vizionářský koment k minulé epizodě. S tím grupáčem jsem to skoro trefil. Jen místo hejna tučňáků se nabídl Dr. Arthur Wilde, prý kapacita přes bakterie. Spíš přes spermie... IQ OKÉNKO: [][] Jaké osobnostní typy psychologové vybírají pro půlroční izolaci ve tmě polární noci? ☻ Psychopaty všeho druhu. ☻ Kariéristky, ideálně nesvéprávné. ☻ Bojácné údržbáře, ideálně alkoholiky. ☻ Sériové vrahy týmového ducha. ☻ Pedofily, s pornem v zašifrovaném telefonu. [][] Není divu, že takový výkvět lidstva pak kvetl blbostí, při naprosto imbecilním rozuzlení osm let starého průseru na Polaris 5. Devět z deseti psychologů by této epizodě udělilo odpad! Toho desátého jsem, po vzoru seriálové kariéristické kravky, přesvědčil, uplatil, uplakal, zastrašil  a nakonec prachsprostě ukecal, aby policii nic nehlásil, epizodě aspoň hvězdu napálil a Polaris 5 i celý seriál pak zapálil! ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)