Kolem základny se strhne bouře a pátrání po Annice musí být odvoláno. Maggie se pod Johanovým tlakem snaží vzpomenout, co se stalo po Milesově smrti. Maggie hledá stopy v okolí základny a vidí, jak Nils zahrabává do ledu zakrvácenou pilu. (Canal+ Action)

Omnibus

Tělo mínus hlava, tak začala vřava.“ Že by teroristé z ISIS, už i na jižním pólu? Je třeba to prošetřit a vyslechnout Doktorku. To odmítá otravný Brejlovec, též doktor, s červeným diplomem v oboru Aplikovaná sabotáž výslechu podezřelé. Furt prudil. Vousáčovi z toho hráblo, zahrabal pilu a začal vykřikovat: „Já ne! Já nepižlal!“ Ostatní dělali, že mu to věří, ale za jeho zády si klepali na čelo a ukazovali palec dolů. Vousáč se z lítosti ožral jako polární prase a zabarikádoval se na stanici tak důkladně, že jsme všichni zůstali venku na mrazu. Situace byla vážná, mrzly mi koule, pleš mi pokryla jinovatka a z nosu mi čouhaly takové rampouchy, že jsem vypadal jako mrož (což naštěstí nevadilo, neb mroži, na rozdíl od ledních medvědů, v Antarktidě skutečně žijí). Marně jsme zkoušeli vykopnout dveře, nebo alespoň VENTILAČNÍ OKÉNKO, nešlo to. Dnes tedy bez okénka, zato se speciální pušapkou do mínus 60 °C. Sláva jí, do mrazu kvalitně vybavené vědkyni, ta nás zachránila. ()