Follow Me

Spojené arabské emiráty / USA / Veľká Británia, 2018, 80 min

PEZ

Neviem, či tvorca snímku len naschvál hral, že je taký blbý (resp. extrémne naivný), alebo takým aj naozaj bol. Jeho trápna snaha získať za každú cenu followerov, bez toho, aby mal nejaký cieľ, či ponúkal niečo s pridanou hodnotou prinášala recipientov jeho otázok k minimálne divným pohľadom, ale často aj k nervozite. Tak ako aj mňa. :) Z tohto pohľadu je vznik tohoto dokumentu len snaha dostať sa do povedomia, snaha dostať sa z davu priemeru niekam vyššie. Nakoniec autor to aj viackrát v samotnom dokumente spomenul. Avšak. Ak vydržíte celý dokument dopozerať, na tejto "nezmyselnej" ceste za poznaním nakoniec film "nepriamo" poskytne zaujímavý pohľad do svete sociálnych sietí, najmä vďaka tomu, že sa autorovi podarilo svojou naivitou dostať k niektorým úspešným "influencerom" prevažne na strednom východe a touto cestou nám dokument poodkrýva, ako generácia mladých teraz žije sociálnými sieťami a niektorí sa tým úspešne aj živia. A hlavne, akým veľkým biznisom sa svet Instagramu, FB, či Snapchatu stal. ()