Po havárii letadla se nevlastní bratři Karl a David dostávají na fantastický ostrov Dinotopie. V této dosud neobjevené části světa žijí v poklidné shodě lidé s dinosaury, kteří umí nejen mluvit, ale i číst a psát. Mnozí z nich studují, třeba jako stenonychosaurus Zippo, který je knihovníkem a mluví sedmnácti jazyky. S ním a s Marion, dcerou starosty z Města vodopádů, prožijí oba bratři vzrušující dobrodružství. Život a pohoda na Dinotopii jsou ale v ohrožení, protože energetické zdroje ostrova, bájné sluneční kameny, začínají slábnout. Osud Dinotopie se ocitá v rukou našich dvou hrdinů... (oficiálny text distribútora)

Rockwood

No, že by mě tento film (nebo spíš seriál) nadchnul se říct nedá. Už z toho důvodu, že filmy o dinosaurech a podobné věci moc nemusím. Ale nebráním se takovým filmům, když jsou dobře natočeny. Tenhle film se mi docela i líbil. Trochu naivní ale pěkný námět. DObré zpracování, ale přece jenom by se tam dalo co zlepšovat. A není to zrovna můj šálek čaje, takže tři bodíky. ()

tom88

Príbeh Dinotopie mám celkom rád, no tento trojdielny film alebo seriál dopadol veľmi priemerne. Obsahovo a herecky veľmi slabé. Zopár pekných scén a záberov sa samozrejme nájde. Efekty samozrejme priemerné, ale na rozpočet a druh filmu treba uznať, že sa to celkom dalo. Pravda, že by každý diel mohol byť kratší o približne 10 minút. Miestami celkom nuda. 50% ()

mr.filo

Jako dítě jsem knihu plnou úžasných ilustrací hltal s nadšením. Po letech jsem z nostalgie shlédnul i tuto třídílnou mini sérii. Bohužel se nevyrovná originálu stvořenému v knize a v dětské hlavičce, přestože scenérie vycházejí z ilustrací a věřím že i děj byl konzultován s autorem knihy. James Gurney byl mimo jiné ilustrátorem National Geographic. (porovnání ilustrace a scenerie ) ()

drexik

Knížka byla lepší a při jejím čtení jsem si to vykresil trochu jinak, takže mě zpracování mírně zklamalo, koukat se však na to určitě dá. ()

lennyd

Nevlastní bratři, Karl a David, se nikdy moc nemuseli. David (Wentworth Miller) je typický šprt, zatímco Karl (Tyron Leitso) je jeho pravý opak. Aby je jejich otec smířil, vezme je na let malým výletním letadlem. Letadlo se ale dostane do bouře a havaruje. Karl s Davidem se dostávají na tajemný ostrov Dinotopii, kde po staletí žijí lidé v souladu s dinosaury, pod ochranným světlem slunečních kamenů. Oba se musí hodně naučit, aby dokázali na Dinotopii přežít - a nakonec to jsou právě oni dva, kdo mohou ostrov zachránit, když začnou sluneční kameny ztrácet svoji sílu... Když jsem vkládal DVD do přehrávače, čekal jsem krátkou pohádku o dinosaurech. Až posléze jsem zjistil, že nejde o film ale o asi čtyřhodinový miniseriál. Ale vůbec to nevadilo, rád jsem se nechal unést do tohoto světa fantazie, a musím říct, že mi Dinotopie hnedle přirostla k srdci (mnohem více, než takové Narnie a další). V prvních dvou dílech se toho sice moc neděje - aspoň ne nic nepředpokládaného - divák je jen seznamován s pravidly, které v této zemi fungují. Je trochu škoda, že po tom všem seznámení přichází třetí část, která nemá s předchozími tařka nic společného, je sice akčnější, ale klidně by mohla být filmem sama o sobě. A ještě si autoři mohli odpustit vsuvku s přeživším otcem, ale co už, nikdo není dokonalé. Takže prostě jednoduše, kladné pocity převládají... ()

Jazzzz

Nechce se mi pošlapavat něco o čem vím, že to sledují naprosto jiní lidé než sem já... Ze stejného důvodu jsem nedal odpad Teletubbies... Je to koukatelné, vizualně zajmavé, děj je lehce zkonzumovatelný... Je to prostě rodinný seriál, u kterýho o nic nepříjdete když pár dílů vynecháte. Rozhodně nejsem fanouškem tohoto seriálu. ()

štísko

Dost nadprůměrná pohádka nejen pro celou rodinu. Animace dinosaurů dobrá, jen v případě pokousaného Zipova ocasu bylo vidět, že jde o hadrového maňáska. Obraz ideálního místa, kde všichni žijí dobrovolně v souladu s okolnímy dinosaury. A kdo není s námi, je proti nám. Komický zpátečnický starosta mající poněkud zkreslenou představu o demokracii. I v "ideální" dinotopii je vidět, že žijí jen obyčejní lidé. I proto se mi to líbilo. Škoda, že není členitější hodnocení. Dal bych 70%. Na celé čtyři hvězdičky to ale myslím nemá. ()

Paity odpad!

Je vůbec možné, že něco takového hodnotí někdo jinak než odpad? Seriál o tom, jak lid=é žijí ve městech a vesnicích s dinosaury? A v lesích se třeba prohání Tyranosaurus Rex.... ()

Radim

Tento pohádkový příběh je původně určen pro TV. Odtud vyplývá úroveň triků a vlastně celého zpracování - je sice poměrně kvalitní, ale člověk je dnes přece jen zmlsaný trochu jinou podívanou. Já bych hodně stříhal, dvě DVD by stačila. Stále zde ovšem zůstává poutavý příběh, který zaujme hlavně děti. ()

klokyn

Nebavilo ma to ani vtedy, keď som si nahováral, že je to len rozprávka. Všimnite si Wentwortha Millera ako budúceho utečenca v seriály Prison Break. ()

Hadati

Dinosauři sice nevypadají tak dobře jako ti Spielbergovi, ale i tak předvedli programátoři dost dobré výsledky. Nápad, stvořit skrytý svět, kde lidé a dinosauři žijí v harmonii, mě nadchnul. Město vodopádů také vypadá dobře. Horší je to už z hereckým uměním některých protagonistů, zejména kapitána Una, který mi připadal jako slamněný panák. Příběh také nebyl moc domyšlený. Zřejmě psaný pro děti, které neprohlédnou nesmyslnosti odvíjícejícího se příběhu tak jako dospělí. I přesto se mi však film líbil. ()

Honny2

Ač po herecké a vizuální stránce podprůměr, tak je to vhodný filmek pro "rodinnou zábavu".... Nakonec jsem se u toho i docela bavil, a to jsem si na začátku řikal jaká to bude pí******;) ()

sarkareifova

Podle mě je to nejlepší seriál o dinosaurech jakej se viděla. Je to skoro jako Ztraceni ale v Pravěku. Škoda, že je tak málo dílů. Provedení dinosaurů je naprosto dokonalé. Akorát bych to možná nedělala jako seriál, protože jeden díl má skoro hodinu a půl, al udělala bych to spíš jako film a některé nudné scény bych vyškrtla. Děj je celkem jednoduchej a herci se snažej a písničky taky ujdou. takže hodnotím za čtyři hvězdičky. ()

Wyrdas

Film o Utopii, k jaké se blížíme v Evropské Unii. První a druhý díl za mě topkovka. Nebudeme se bránit, musíme žít v míru a respektovat masožravce. Však napadnou a zabijí jen každou pátou kolonu. Bolestně smutné, jak moc to odráží snahu moderních komunistů dnešní doby (Zelení, ODS, Piráti) o naprostou a zcela nefunkční (zato však značně sebedestruktivní) utopii. No... od politiky k seriálu. Chvilku jsem si musel zvykat na levné efekty a masky, ale poté se mi snad i líbily. Děj byl svěží, postavy příjemné. Za první dva díly bych dal plný počet, ale třetí to dost degradoval. Celkově vzato se ale určitě jedná o nadprůměrné dílo, které má co předat. ()