Antonie Nováková je chudá vdova po železničáři, matka jediné dcery Milady. Aby jí umožnila dostudovat a mít lepší život než měla ona, je ochotna udělat cokoliv. Přihlásí se tedy na inzerát, kterým si inženýr Domanský hledá spolehlivou hospodyni. Při pohovoru v jeho vile vyjde najevo, že Domanský má jednu neobvyklou podmínku... (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Tak je to určeno spíše ženskému publiku, ale i já jsem se občas bavil. Hlavně vynalézavými nadávkami paní Antonie. Zaujal mne pan Kovářik. Dějově je to kostrbaté, a dost se zde zpívá, vlastně vyje. Ale když to přeskáčete… ()

PetraMishka

Další sentimentální snímek s duem Nedošínská Baarová v rolích matky a dcery. Tentokrát se obě omylem sejdou v jedné domácnosti, kde jejich pán netuší, že patří k sobě. Najednou má dcera vyšší postavení než matka, což vytvoří různé třenice a nepříjemnosti, protože paní Antonie je rázná, ale musí poslouchat. Úplně špatné to nebylo, při sledování jsem se necítila nikterak trapně, ale výsledek působí jako sériová výroba. ()

Peabody

Když Mac Frič kritizoval Slavínského filmy za to, jak všude cpe luxusní křišťálové lustry, protože jako kluk z chudé rodiny k nim cítil úctu, tak tohle je vynikající příklad. High society ministrů a radů tančí a lidová bodrá (souhlasím s kolegou, že zde opravdu odpudivě) Antonie Nedošínská jim vysvětlí, že buřty s cibulí jsou lepší než kaviár. To by se jeden ... .Přesně splněný sen chudého chlapce. Lída Baarová toporná jako obvykle, někteří režiséři z ní uměli dostat (a taky ji nasnímat) něco víc, ale Slavínský nikoli. Kovařík figurkaří ještě trapněji než bývalo v té době zvykem, operní zpěv J. Gleicha se do příběhu hodí jak kolibřík do politiky. Základní zápletka je tak na Tv bakalářský projekt. Jiří Plachý je schopen si uchovat určitou eleganci a snad i nadhled, za to tu jednu hvězdu - jinak opravdu děs. ()

Lykos

Nenadchne, neurazí (tedy mě rozhodně neurazí, mám na filmy pro pamětníky úchylku). Antonie Nedošínská skvělá, jako vždy. Lída Baarová by neměla zpívat. Jaroslav Gleich zpívat naopak umí, ale je otázka, jestli se do filmu ty jeho árie, a v takovém množství, vůbec hodily. Ale pro tu jednu vtipnou větu, která mi rozjasnila den, to za to stálo. Aneb je třeba zachovávat dekoltum. ()