Zámožný velkostatkář Orlický (T. Pištěk) je po třech nevydařených manželstvích zapřisáhlým nepřítelem žen. Od všech svých zaměstnanců vyžaduje stejný postoj. Ani jeho synovec Ríša (R. Schránil), jenž žije na statku jako adjunkt, není výjimkou. Jenže Ríša se za strýcovými zády pravidelně stýká se sousedovic dcerou. Orlický brzy pojme podezření a rozhodne se, že přivede mladíka k rozumu. Proto mu opatří konkurenci. Pozve na statek jiného svého synovce, kabaretního zpěváka Ádu Bártů, který má diplom z hospodářské školy. O Ádově existenci měl Orlický dosud jen matné tušení, avšak vzpomněl si na něj díky jeho fotce v novinách. Orlický zatím netuší, že Áda je ve skutečnosti dívka (A. Mandlová), která jen vystupuje na jevišti v mužském kostýmu. A že se do Ríši zamiluje… (Česká televize)

klúčik

Jasne Slavínskeho film. Trochu naivná komédia. Zápletka, ktorá je daná už od začiatku. Musím sa pristaviť hlavne pri dvoch postavách, tieto na tomto filme milujem. Je to tajomník Anatol v podaní Václava Trégla a postava hlavného komorníka v podaní Ferenca Futuristu. Na týchto postavách sa vždy zabavím. Preto tento film hodnotím 75%. ()

marťan

Docela zábavná veselohra o strýčkovi- (T.Pištěk), který je nepřítelem žen (pro nevydařená manželství) a k němu přijíždí Ada Bártů - kabaretní umělkyně,převlečená za synovce-kluka. Milá Áda se ale zamiluje do svého vzdáleného bratrance Ríši, a tak je jí ten její převlek někdy docela nepohodlný. Vymýšlí, jak by mu také překazila námluvy se sousedovou dcerou a jednoduše mu jí přebere, jenže Ríša už vlastně ví, že je Áda holka... ()

Dr.dogous

Do mužského světa se pokouší vlámat Adina Mandlová, mistryně převleků, převlečená za muže a záhy se zlomeným srdcem. Nezastaví se před ničím, jen aby dostala, co chce. Není těžké uhodnout, že z převlečení se stává svlečení. Film je založen mimo jiné i na rozdílnosti mužského a ženského světa. Mužský svět je plný mužů a ženský ?...plný žen. Sázka na unikátní Adinu byl osvědčený trumf. O,ou, víc už naše oči dostat nemohou. 65% ()

Karlos80

Velmi lidová ale jinak nějak nenáročná komedie s výtečnou, naživo zpívající (v jiných filmech byl většinou její zpěv dabován) a stepující A. Mandlovou v hlavní roli. V mužském převleku jako Ada Bartů ji to nesmírně slušelo. A ano musím se stotožnit s příspěvkem Oskara a souhlasit s ním že oproti Věře Ferbasové to ještě za něco stálo a to sice i po herecké stránce, ne jenom po té převlekové. Ale nesmím opomenou ani další skvělé herecké výkony jako například osobního tajemníka Orlického, Anatola Kropáčka (V. Trégl), který byl stále z něčeho popletený, nepříčetný ale zároveň také roztomilý a vtipný. Jeho (tím jeho typickým hlasem) "Já nevím co mám dělat dřív, jestli mám myslet a nebo hledat Ríšu", nemělo chybu. Nebo já se musím jít napít! Ale také si střihl pěvecký part v popěvku "Běží liška k táboru.." Dále tam byl opět skvělý ale pořád stejný až někdy otcovsky naivní a důvěřivý T. Pištěk jako statkář Jaroslav Orlický nepřítel všech žen, nutící ke staromládežnictví nejen své zaměstnance ale i samotného synovce Ríšu (elegán s charisma Raoul Schránil). A v neposlední řadě se mi pak líbili také ty oba spohodlnělý, nemotorní a od pohledu přihlouplý sluhové Ferenc Futurista a Ota Motyčka. Oba dva zahráli též výtečně a navzájem se v určitých skečích a situacích skvěle doplňovali. Zajímavost nakone c: Film se natáčel v Jílovišti, ve známém hotelu Hubertus. ()

zette

Film se silnym hereckym obsazenim a spoustou zajimavych postav. Je zde hodne vtipnych situaci, Mandlova je vyborna. Holka nebo kluk ma i celkem svizne tempo, po nastupu Slemrove ( jako herecku ji mam moc rad ) se ale dej zacina natahovat a zbytecne komplikovat, coz me hodnoceni bohuzel taha o patro nize. ()

• Film bol natáčaný na zámku Hubertus v Jílovišti. (dyfur)
  • Když Ada Bártů (Adina Mandlová) boxuje, udeří boxera činkou a následně činku odhodí na žíněnku. Ovšem hned v dalším záběru činka na žíněnce již není. (Redyx1)